Skocz do zawartości

Extrim3D


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam CG w 1/3 cieciwy przy kadlubie- troche bardziej do tylu niz Ty. Cofalem do momentu gdy tracac predkosc model zaczynal zadzierac dzioba i dalem pol cm do przodu. Wydaje mi sie idealnie.

Pytam o CG bo pieknie wisi Twoj Extrimek (ale teraz to sobie mysle ze to pewnie nie on tylko Ty :D )

 

Czy to Ty przypadkiem rozpalasz grilla wiszac modelem nad paleniskiem 8) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś doprowadziłem swojego Extrima do ładu.

Nowe łoże silnika, wymieniona owiewka silnika i serwo kierunku.

 

Jak patrze jak latasz to dostaje wstrząsu i niechęci do latania.

 

A może organizujecie szkolenia w takim lataniu ???

z chęcią bym wpadł i się długo szkolił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze jak latasz to dostaje wstrząsu i niechęci do latania.

 

Tomku, widzisz Ty zobaczysz raz na jakiś czas filmik jak lata Darkarl, dostaniesz wstrząsu ale potem zapomnisz o filmiku i latasz dalej a ja to muszę oglądać przy każdej wizycie na lotnisku:p ale powiem Ci, że idzie sie do tego przyzwyczaić:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbylem poranne loty extrimkiem ;) Niestety wszedobylskie muchi wygonily mnie w 2 minuty z lotniska, dosłownie NIE DAŁO SIE LATAĆ!!!!! rzuciły się na mnie jak głupie, o tyle o ile łażenie po nogach i rękach jakos tam wytrzymuje to jednak włażenia do oczu, uszu i nosa nie dałem rady zdzierżyć... Pojawilem sie na lotnisku poniewaz zmieniłem extrimkowi silnik na ten ktory kupilem na początku:

 

ex_eng2.jpg

 

na smigle 1047 GWS hmmm powiedzmy ze - lata. na 3/4 gazu ;) musze poczekac na dostawe gotówki i kupie mu jakies wieksze smiglo bo to jest poprostu za małe :D

 

Generalnie - model jest lodzio-miodzio. Jeszcze pare godzinlotu i kupie sobie jeszcze jednego extrima (ze starego extrima zostaly mi tylko tylne stery, skrzydło i kabinka). tzn - kupie jedynie kadłub :) bo w zasadzie wiecej mi nie trzeba ;) skrzydła sa w dobrej formie :)

 

Ciagle mam w pamieci jak latał nowiutki extrimek ;) mam wrazenie ze lepiej niz to co teraz lata po niebie ;)

 

Aha, silnik zmienilem poniewaz chinczyk TP od Skalenia zjada pakiet w 2-3 minuty, no moze w 4 max. Skaleń ostrzegał mnie uczciwie przed tym ale ... no cóż... ;) JA wiem lepiej, no nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych informuję, że jest już dostępny exTRIM 3D ver. 2 :jupi:

 

Info na stronie producenta (w tym instrukcja do pobrania): http://www.artexint.com.pl/pl_zestawy_modele.html

Tu znalazłem model (v.2) chyba w rozsądnej cenie: http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=170_235&products_id=2289

 

 

Ech, ciekawe kiedy Wilga pojawi się na półkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrim 2 ma poprawioną półkę na pakiety ,lżejszy ogon i kilka innych innowacji .generalnie zachowane świetne własności lotne a poprawione tylko bolączki które najczęsciej pojawiały się przy " za ciężkim " lądowaniu.

Oczywiście pionowego kreta nadal nie przeżyje ,ale za to miejsca o szczególnie narażone na wyłamanie są teraz wzmocnione sklejką(0,8 lub 1mm)

A pomimo to na pewno nie jest cięższy ,a chyba nawet lżejszy od poprzednika.

 

Zmiany generalnie poprawiły to wszytko o czym pisaliśmy na forum.

 

Więc model można polecić wszystkim lataczom.

 

A i mogę dodać od siebie ,że po zmniejszeniu wychyleń może poradzić sobie z nim nawet nie wprawiony "latacz" . Taki trenerek dolnopłat ,ale trzeba zadbać o wagę modelu.

(lżejszy pakiet i cienka folia i takie tam inne odchudzające triki)

 

Co do wilgi to ciągle się rodzi :(

Może już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak jak zapowiadalem jakis czas temu, powstal model w oparciu o extrima, powiekszony o 60%. Oto efekt dwumiesiecznej pracy najlepszego modelarza jakiego znam.

 

Wymiary to 160 rozpietosci, 156 dlugosc, powierzchnia skrzydel okolo 49 dm kw. Masa z paliwem do 3 kg. Silnik magnum 15 ccm 4suw, smiglo 15x4 Zinger. Mam nadzieje ze sie podoba :D

 

sany2410jq3.th.jpg

 

 

sany2411jv1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.