Skocz do zawartości

Motoszybowiec wg. Enzo


EnzO_CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcąc się nauczyć latać, zbudowalem sobie motoszybowiec. Konstrukcja jest oparta na planach szybowca Michać RC i częściowo na planach Motylastego. Model jest całobalsowy.

Chcąc ograniczyć koszty do minimum korzystałem z tego co mam.

 

Silnik: Graupner 400

Regiel: E-sky 20A

Śmigło: GWS 7x3,5 ( skłądane teżkiedyś będzie)

Pakiet: Leon-Power 7,2V 2100mAh chyba Ni-mh

Rozpiętość: 146cm

Waga: ok. 1kg :cry:

Serwa: 3x HXT900 i Jakieś Tower Pro 9g(jeszcze do montażu)

 

Teraz trochę zdjęć:

 

obraz012bf3.jpg

 

obraz011ss7.jpg

 

obraz010xt5.jpg

 

obraz009du5.jpg

 

Proszę o komentarz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku: serwa w skrzydle będą działać jak hamulec, Jeśli je tak obracać to trzeba było dać wzdłuż żeberek a nie w poprzek.

 

Jeśli ten model waży 1 kg to raczej nici z nauki latania. Model jest dużo, dużo za ciężki.

 

Możesz podać wagę poszczególnych elementów? (skrzydło, kadłub, pakiet silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł ładny całkiem i co najbardziej mi się podoba:

 

Zrobiłeś sobie sam model do nauki latania. Na pewno czas poświęcony na budowę modelu nie pójdzie na marne dając pewne już doświadczenie przy następnych budowanych konstrukcjach. To się pochwala, niech inni co zaczynają wezmą przykład.

 

Przed lotem zabezpiecz koniecznie pakiet i odbiornik jakąś gąbką by w razie czego to je uchroniło i inną elektronikę. Wtyczki też warto zabezpieczać przed wypięciem w locie ( ja je przyklejam taśmą do odbiornika i nie ma prawa się nic wypiąć)

 

Zejdź z masą przed lotem bo jak pisał przedmówca może okazać się to przy tej masie prawie niewykonalne ( 1kg przy krecie zrobi swoje i z modelu może mało zostać)

 

Co do oblotu pamiętaj : startuj i ląduj zawsze pod wiatr :wink:

Warto oblatywać model z niewielkiego wzniesienia - zawsze jest te kilka m wysokości tak na zapas 8)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa niestety musiałem dać tak, aby sie scjowały pod pokryciem. Były już wzdłuż ale wystawały poza obręb żeberek.

 

Meteor, powiedz jak mam założyć śmigło.

Napęd jest nowy i chyba go nie zmienie, a pakiet 2s lipol kiedys do niego kupie.

 

EDIT:

Już chciałem zejść z wagą i zastososowałem pakiet z paluszków ( 190g), ale nie wyrabiał prądowo i regiel odcinał napięcie :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło jest dobrze. Nieważne jak je odwrócisz, zawszę będzie atakować powietrze w tą samą stronę.

 

Wydaje mi się, że śmigło powinno być 6x4, ale ja nie chcę prędkości tylko ciąg.

 

PS. nie ma ktoś pożyczyć Li-Pola 2S dostowanego do tego motoszybola?

 

Jak nie to trudno, spróbuje jak sie lata szybowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło jest dobrze. Nieważne jak je odwrócisz, zawszę będzie atakować powietrze w tą samą stronę.

:?: :?: :?:

 

Skoro wiesz lepiej...

 

 

EDIT:

Wydaje mi się, że śmigło powinno być 6x4, ale ja nie chcę prędkości tylko ciąg.

To załóż przekładnię. Ale akurat w tym modelu potrzebna jest prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. nie ma ktoś pożyczyć Li-Pola 2S dostowanego do tego motoszybola?

 

A moge Ci dac a nie pozyczac? Tylko po nowym roku bo nie mam zamiaru w swieta wysylac. W pakiecie 3s 1000 20C padla jedna cela, usunalem i jest 2s teraz. Zrobie mu testy zeby ci bubla nie dawac (rozladuje/naladuje kilka razy) i po nowym roku wysle. Pakiet wazy z 60g wiec mocno powinienes zejsc ponizej tego kilograma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobra już coś wykombinuje. Już śmigło przestawiłem.

Teraz model przewisi chociaż do 15 lutego, i w ferie zimowe moze poleci.

 

Edit:

 

Lipol już dotarł, waga gotowego modelu do lotu wynosi 753g :D

 

Czekam na dobra pogode i w niebo, bo w ziemie mi sie nie uśmiecha.

Czas na FMSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po przerwie.

 

Model został oblatany bez uszkodzeń, przypominam że był to mój pierwszy lot modelem RC. Jednak wyciągnąłem też wnioski z tych lotów. Pierwszy loit 3sek. odbył sie na rewersach. I ry w ziemie. Szósty lot już miał 10sek. i model zniszczył kretowisko(wygłądało to groźnie i efektownie). W końcu zauważyłem, że mam takie coś jak trymowanie(stres i nerwy). Już 10 lot był najdłużdszym i ostatnim. Podczas tego lotu palce przestały drżeć :D . Mimo iż model nie elapor wytrzymał nawet lądowanie w malinach :P . I mam pewien problem. Model słabo ciągnie na tym szczotkowcu, ale jest też śmigło składane z łopatami 7*4.

Problem wygląda tak :(skanuj0001.jpg

 

Ten wtyk na górze to do lipola. a nadole od regla do silnika.

 

Co mam z tym zrobić. Oczywiście bedę wymieniać napęd ale narazie nie mam pieniędzy.

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wielkie śmigło za słaby silnik, duża masa. Zmień te trzy rzeczy i twoje problemy znikną.

Do 400tki śmigło 6x3 ale to już miałeś wcześniej napisane.

Mój Gupik przy masie ok. 500g też nie osiąga na 400tce i śmigle 6x3 oszałamiających prędkości a osiągnięcie wysokości umożliwiającej poszukiwanie termiki zajmuje trochę czasu.

Z tego co się orientowałem to przerobienie mojego modelu na 3f to jakieś 250 PLN, taki napęd starczył by też pewnie do twojego, więc najlepszą radą dla ciebie będzie: zacznij zbierać kaskę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kosztorys:

 

Silnik: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5667 -> 52,91zł

Regiel: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8627 -> 74,90zł

Kołpak: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6222 -> 36,90zł

Łopaty: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2485 -> 40.04zł

Pierdoły: 5zł

 

Wynik: Stanowczo za dużo jak dla mnie :(

 

A jakby coś z tym zrobić(chłodzenie przez kabinkę) i kupić te łopaty 6*3, była by szansa uniknąc takich kosztów. Chodzi mi o wyniesienie modelu chicaż na 100m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.