Skocz do zawartości

Racer 250 problem z wysokością i GPS


Poli25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W wolnej chwili postanowiłem odpalić racer-a 250 na Omnibus F4V3 przeprogramowanego na Ardupilota.
Wszystko działa tzn dron wznosi się ale jest mały problem z GPS i Kompasem. W trybie Loiter dron nie trzyma pozycji ani wysokości mimo że GPS łapie satelity a HADOP wynosi 1.6 więc powinien stać w miejscu.
Ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nigdy Ci dron nie będzie stał w miejscu na samym GPS i barometrze, nie ma takiej opcji. Za duży rozrzut. Na samym gps i baro dron będzie pływał. Latające aparaty fotograficzne czyli tzw szeroko nazwane drony do pozycjonowania używają VPS czyli wizyjnego systemu pozycjonowania. Z drugiej strony pakując pozycjonowanie do rejsera to tak jak by wybrać się na off road formułą F1 ;) mija się z celem ... rejsery są do "zapierd...." na fpv, a statyczny rejser to ujma na jego godności :) z drugiej strony po co on ma wisieć i tak nie mam gimbala a w zasadzie on sam jest uchwytem na kamerę która z reguły i tak jest skierowana do góry więc wisząc w miejscu za wiele nie widać ... Piotrek nie trafiony pomysł. W moim rejserze mam barometr ale używam go tylko do orientacji na OSD na jakiej jestem wysokości, o gps myślałem bo chociaż poznał bym prędkość jaką rozwiaja ale z uwagi na brak miejsca (fizycznie bo uarty mam jeszcze wolne) w nim rezygnuje z tego typu fajerwerków imo zbędny bajer ;) Failsafe ustawiony na "drop" tak bezpieczniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.