Skocz do zawartości

Futaba 12k


Andrzej93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się nie doczekasz, ponieważ pierwsze egzemplarze były w okolicach 2.000pln a za tą kwotę można było kupić lepszy sprzęt.

Wczoraj sprawdzałem i teoretycznie można ją zakupić za ok. 1.650pln (ostatnie 2 egzemplarze) co w porównaniu do prawie analogicznego Graupnera MX-20 za ok. 1.350pln jest znośną kwotą.

 

Konstrukcyjnie i funkcjonalnie wygląda na kopię nadajnika T14SG ze zmienioną modulacją i tańszymi oryginalnymi odbiornikami. Czyli do zaakceptowania ponieważ nadajnik T14SG to sprawdzona prawie bezawaryjna konstrukcja. Nawet w T12K jest fizyczne kółeczko do poruszania się po menu, co jest plusem w porównaniu do T14SG, w którym sensor dotykowy czasem przyprawia o nerwy (tutaj sensor w Graupner MX-20 działa lepiej).

Przyszłościowo gdybyś chciał będziesz mógł wykorzystać odbiorniki w nadajniku T16SZ lub T18SZ ponieważ obsługują wszystkie modulacje Futaby.

 

Tylko nie myśl o zakupie tańszego modelu nadajnika w tej modulacji, czyli T6J, T8J, T10J miałem i odradzam. Cena od jakości i funkcjonalności to zupełna kicha.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź.  Tańsze napewno nie wchodzą w grę z tego względu że nie chce też zmieniać po chwili na inny.  Jeśli się zastanowię to napewno na wyższy modelo jak T16sz lub T18sz.  Brakuje mi kanałów z tego zmiana na coś z wyższej półki. Przez przypadek znalazłem właśnie 12k dlatego pytam czy warte tych pieniędzy, czy poprostu lepiej dołożyć i kupić lepszy model.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jeśli możesz to dołóż. Ja oczywiście proponowałbym Ci model 16SZ no ale to już prawie x2 niż ta 12tka.

Od 16 masz już wyświetlacz dotykowy i cokolwiek inni mówią to się bardzo sprawdza. Jest precyzyjny i bardzo wygodny. Do tego w tym modelu jest już oprogramowanie bardzo rozsądne i bardzo przejrzyste. Jest identyczna jak w 18SZ.

Można 14SG ale soft jest ten sam co w 12ce. Pokrętło do programowania może i fajne do programowania ale trochę upierdliwe, oczywiście jak dla mnie.

Moim zdaniem warto nawet poczekać trochę i dozbierać i kupić już docelową na kolejne lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.