Skocz do zawartości

"Moje boje" z silnikiem DLE-20RA


Jacekecaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieg z jedną uszczelką i silikonem nic nie zmienił.

Podczas regulacji dyszą wolnych obrotów wzbogacając mieszankę udało się jednorazowo go odpalić, pochodził kilka sekund, już miałem nadzieję, że będzie ok. ale po zgaszeniu, dalsze próby okazały się daremne. 

Na chwilę obecną zawieszam "moje boje" do czasu zakupu konkretnego rozrusznika (widzę że bez niego ani rusz), gdyż wolę poświęcić czas na latanie innymi modelami. Rozejrzę się jednocześnie za możliwością zakupu cylindra, ewentualnie pierścienia nadwymiarowego, gdyż obawiam się, że silnik może mieć za małą kompresję, za duże przedmuchy. 

Chyba, że znajdzie się ktoś w promieniu 100km, z kim mógłbym skonsultować problem na żywo. 

Dzięki za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Muszę napisać, że temat uważam za zakończony sukcesem. Silnik w końcu odpalił - potrzebny był jednak rozrusznik.

Wymagał tylko ponownego ustawienia wysokich obrotów i delikatnej regulacji wolnych, aby przejście na wysokie było płynne. 

Wszystko prezentuje filmik:

 

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za uwagi i wskazówki. Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stanisławie.

Wczoraj regulowałem silnik na śmigle 16x6. Obrotomierz pokazał maksymalne obroty 9400, więc założyłem śmigło 17x6 i obroty spadły do 8600 i chyba jest Ok. Po wymianie śmigła odgłos tłumika  stał się wyraźnie głębszy, niższy - bardziej mi się podoba. Bardzo ładnie reaguje na iglicę wolnych obrotów. Wolne obroty mam około 1700, czy nie powinny być trochę niższe?

 

Wstyd się przyznać, ale jak do tej pory mam tylko posegregowane elementy kadłuba, skrzydeł oraz sklejone na kropelkę konstrukcję stateczników.

Jak wszystko wskazuje, będzie to projekt na zimę. Zresztą rozmawiałem z p.Radkiem z Ol-Pen Model - jeszcze nie zrobił osłony kabiny i maski. 

Ten DLE-20 właśnie zamierzam przeznaczyć do Katany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam na silnik 20 cc  śmigło 16/8  Bieli  i bardzo ładnie się spisuje od kilku lat .Obroty niskie ustawiam tak aby model stał w miejscu  1700 obr jest OK. Jaki jest koszt do Katany osłony kabiny i maski. jeżeli można się dowiedzieć ? Przymierzam się na włożenie  30 cc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.