Skocz do zawartości

Alpha Jet


Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu,  postanowiłem zbudować coś prostego z ziekonych podkładów. Wpadł mi w ręce prosty modelik o nazwie Alpha Jet w układzie delty.

modelik napędza silnik 2204, śmigło 6x5" , pakiet 1- 1.4 mAh, dwa serwa 9gram, regulator 20A.

Na trzecim  zdjęciu  od końca , na krawędzi lewego skrzydła mam naniesione dwa punkty CG / wg planów/. 

Mam takie pytanie?; jak wyregulować wstępnie model, wg którego punktu ? , jak rozumiec te punkty.

 

 

100_1890.JPG

100_1887.JPG

100_1888.JPG

100_1891.JPG

100_1889.JPG

100_1892.JPG

100_1896.JPG

100_1902.JPG

100_1904.JPG

100_1903.JPG

FRCFOAMIES ALPHA JET.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dźwigara skrzydła. Sztywne jest?

image.png.980a2e55fa6c02f230e9f6f72ccc7e24.png

 

Stock CG to jest normalny środek ciężkości i od niego zacznij. Jakbyś chciał latać na wysokich kątach natarcia to sugerują wyważyć model bardziej na przód.Oznacza to też, że każde CoG między tymi punktami będzie ok.

Osobiście zaczął bym od stock z lekkim przesunięciem w kierunku high alpha.

 

Tu masz model z zupełnie płaskim spodem. Myślę, że lepiej będzie wyważyć do góry nogami.

 

Ważne, lotki ustaw delikatnie do góry, ze 4mm,  tak się ustawia generalnie każdą deltę na dzień dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.