Skocz do zawartości

imax b6 mini


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest zdaję się w trybie NiMh i NiCd, będąc w tych trybach wystarczy przejść z auto prawdopodobnie raz wciskając DEC (lub jakieś 5 razy INC :P) i będziesz w trybie Charge. Nie trzeba wciskać jednocześnie obu tych przycisków, bo przechodzisz po opcjach w lewo lub prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Lidingö i mam tu taka Oślą łączkę koło siebie, ale narazie zaczynam. Powoli składam model z Art Hobby Momentum i dziś właśnie doszła ładowarka z Chin i próbuje jakoś naładować pakiet ale ogarniałem jakoś. Jeszcze takie pytanko czy tak jak się ładuje jest ok?

04B7778E-46D5-495D-989E-021CF1B40D3F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie to podróbka, ale skoro się udało to się chyba zbytnio nie różni od normalnej :D.

Przyznam, że od początku używam LiPo do wszystkiego więc mało ogarniam nawet jakie ustawienia delty dać, ale ogólnie jeśli już ładuje jakieś NiMhy to przez to że rzadko mi się śpieszy wolę ustawić raczej mniejszy prąd, w teorii najlepiej by było dla tych akumulatorów ustawić 1/10C czyli 1000/10 = 100mA = 0.1A, ale osobiście dałbym 0.2-0.3A. Przede wszystkim sprawdź czy się nie grzeją przy tym obecnym ustawieniu, a pewnie trochę tak.
Resztę na temat ładowania NiMh znajdziesz pewnie po forum czy w jakichś poradnikach w necie :).

 

1 godzinę temu, jarek996 napisał:

Czarek ; trzymaj sie z dala od "elektryki" !!!


Wroga też trzeba poznać ?. A poza tym ja nie jestem przeciw elektryce szczególnie, że jest potrzebna i do spalin :P, a niektóre typy modeli będą dużo lepsze w wersji elektro (np do FPV). Choć mimo wszystko elektryki nie mają tej "duszy" :P. No ale to już trochę offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, grzeją się ale trochę tylko. Ładuje na trybie Auto i nie łapie trochę tego, akumulator mam 1000mAh i ustawiłem Current 1.0A. Czyli mam zmniejszyć na około 0.2 lub 0.3A? I pakiet naładuje mi do 1000mAh???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcin83 napisał:

akumulator mam 1000mAh i ustawiłem Current 1.0A.

1A to trochę dużo, ustawiłbym 500mA (jeśli się nie będą grzały) i powinno być OK.

Tak pakiet naładuje się;)

W czasie pierwszego ładowania obserwowałbym czy się nie zaczną grzać oraz czy przypadkiem nie załaduje się 2000-3000mA :)

Jeśli odcięcie w ładowarce (wykrycie -dV) zadziała dobrze (załaduje ~1000-1200mAh i zakończy ładowanie) to można tak ładować na przyszłość.

Można też ładować mniejszym prądem, ale już przy 1/10C czyli 100mA w tym przypadku może nie zadziałać odcięcie -dV i trzeba by ustawić timer na 11-12h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zmniejsz prąd. Ni-Mh ładujemy prądem jak 1/10 - 1/5 pojemności. Czyli u Ciebie 1000mAh wychodzi na 100-200 mA czyli 0.1-0.2 A (za ostatnie przeliczenie przepraszam z góry, ale podobno prądu nie lubisz)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.