Skocz do zawartości

Regulator nie uruchamia silnika


Krzyś63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te regulatory i działają bez problemu. Jeżeli silnik pika to czeka na odpowiednie impulsy sterujące albo ma za niskie napięcie zasilające albo brak jednego połączenia między silnikiem a regulatorem. Pokaż jak masz to wszystko połączone i ustawiony regulator. Może też być uszkodzony silnik ale to najprościej sprawdzić na innym. Ważne też jest ustawienie nadajnika. GAZ musi być w neutrum 1,5 ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że mam drugi regulator ale taki sam model i dzieje się to samo.

ok juz dodaje foto

 

322664234_512633547601501_7868252992786424137_n.jpg

321695895_496939469250337_6654256132540377806_n.jpg

320984395_6062594607118432_7332818240514031939_n.jpg

Godzinę temu, Bodzioch napisał:

Mam te regulatory i działają bez problemu. Jeżeli silnik pika to czeka na odpowiednie impulsy sterujące albo ma za niskie napięcie zasilające albo brak jednego połączenia między silnikiem a regulatorem. Pokaż jak masz to wszystko połączone i ustawiony regulator. Może też być uszkodzony silnik ale to najprościej sprawdzić na innym. Ważne też jest ustawienie nadajnika. GAZ musi być w neutrum 1,5 ms.

Regulatora nie ustawiałem, podłączyłem wszystko wg. instrukcji i to wszystko, jedynie co to silnik programowałem kartą (próbowałem różnych konfiguracji ) 

silnik inny próbowałem tez podłączyć nawet 2 

niebieski silnik uyzywany i nie wiem w jakim jest stanie a ten drugi, jest nowy ze sklepu.

 

nadajniki mam dwa i na obydwóch dzieję się to samo servo działa silnik nie

 

Gazu nie ustawiałem nie wiem jak w instrukcji nic o tym nie znalazłem :(

324346842_490090509942944_5977408037353379935_n.jpg

321299784_1127821001256146_9046256744175369902_n.jpg

321304450_2723286924473758_4776755210552858900_n.jpg

322148292_1905422809791429_1289887272761864455_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po zamianie servo działa na kanale gazu, lewo prawo a jak puszczę gaz to koła staja na środku.

 

Programując regulator bawiłem się wg schematu zamieszczonego na zdjęciu, reset też potem próbowałem i niestety ciągle to samo...

Ten regulator ma czerwone światełka (diody) w podstawię i jak się połączy normalnie (mam na myśli jak wszystko działa i mogę jeździć) to te diody zasygnalizują że jest połączenie (zaświecą się, po migotają) i jest ok, ale niestety jest tak mniej więcej 1 na 10 razy gdy przesuwam on/off  w autku a pozostałe 9 prób kończy się brakiem reakcji i owe diody nic nie sygnalizują nawet się nie zaświecą.

 

Jak się już połączy to mogę jeździć i nie ma najmniejszego problemu z zabawą, sygnału nie gubi ani nic się nie dzieje, ale gdy chcę zrobić chwile przerwy i wyłączę autko to z powrotem problem wraca.

 

w pkt6 tej instrukcji jest napisane że gdy gaz jest w neutralnej pozycji to niby silnik emituje bep bep ale gdy dodaje gaz nic się nie dzieje.

 

Jak się połączy i wszystko działa to silnik nie bipa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 322543089_723162655793477_4177875632795427469_n.thumb.jpg.8d841fc6a791b0f42fadb85e83df75bf.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może nie czekasz do końca aż silnik przestaje pikać i musi też zagrać melodyjką , dopiero potem można ruszać gazem

2. Jeżeli masz załączony hamulec i bieg do przodu masz faktycznym biegiem wstecznym regulatora musisz dwa razy nacisnąć gaz żeby silnik się uruchomił. Trzeba włączyć rewers w nadajniku.

3. Może neutrum w nadajniku jest na pograniczu i raz jest Ok a innym razem nie.

4. Ustaw w regulatorze pierwszą pozycję programowania na 2 wtedy masz bez hamulca i silnik wchodzi na obroty za każdym razem.

Te regulatory działają w łódkach do wywozu zanęty oczywiście bez hamulca i nie ma z nimi żadnych problemów.

U Ciebie to raczej wina ustawień. Regulator jakby był uszkodzony to by w ogóle nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się połączy to od razu dioda to sygnalizuje, jak się nie łączy to dioda z esc w ogóle nie świeci tak jak to widać na filmiku, na filmiku po wyłączeniu  połączyło mi się za drugim razem ale nie raz trwa to kilka minut.

 

1 czekam cierpliwie ale to nic nie pomaga, silnik tez żadnych melodyjek nie gra, jak się połączy to tylko ta dioda mruga a silnik przestaje wydawać dźwięki 

2  zero reakcji na gaz, mogę naciskać i naciskać, kabelki próbowałem zamieniać czerwony i niebieski to tylko była zmiana kierunku obrotów (żółty kabel pozostawał bez zmian) zmieniałem rewers w nadajniku i w esc (pkt 2 na rysunku z ustawieniami esc)

3 w weekend wezmę drugi nadajnik i popróbuję (dam znać co z tego wynikło)

4 bez zmian (jak się połączy jest ok ale do puki się nie połączy to jest to samo servo działa a gaz nie)

 

 

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem ze przy ruszaniu silnik jest słaby, jak ma małą przeszkodę ciężko mu ruszyć tylko drży ale jak tylko ruszy to staje się mocny, bez problemu mogę "palić gumę"

 

 

 

Filmik z próby uruchomienia po małej przerwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem uzyskać takie wolne pikanie silnika ale mi się nie udało. Jeżeli dam nie odpowiednie impulsy w neutrum to pikanie jest szybkie. Wypnę jeden przewód od silnika też. Jak na razie brak mi pomysłu. Może jutro jeszcze coś popróbuje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na różne sposoby uzyskać takie wolne pikanie ale nic nie wyszło. Może jest inna wersja oprogramowania i wolniej pika.

Cały czas wydaje mi się że neutrum na kanale GAZU nie jest na zero. (Potęciometr w nadajniku może nie trzymać neutrum bo wytarty) Nadajnik ma wyświetlacz więc tam powinno być widać w jakiej pozycji jest trymer. Można też przyciskiem trymera ruszać w jedną czy drugą stronę może przestanie pikać i program się uruchomi. Można też ruszać GAZEM ale bardzo wolno w jedną i drugą stronę może zaskoczy. Znajomi czasem przynoszą różne rzeczy do naprawy ale z diagnostyką nie mam problemu bo mam trochę różnych regulatorów i aparatur więc łatwo jest ustalić co jest zepsute lub rozprogramowane. Proszę zamienić kanały w odbiorniku między sobą i sprawdzić jak się zachowuje regulator na kanale serwa ale podstawa aby trymer był na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nadajnik ma wyświetlacz ale nic poza możliwością regulacji serva tam nie ma, jeszcze jest stan poziomu baterii i możliwość włączenia lub wyłączenia ABS(próbowałem obydwu opcji), ale ma Pan racje coś z tym gazem jest nie tak:

tym razem po podłączeniu serva w kanał gazu  koła reagują normalnie ale po puszczeniu gazu koła nie ustawiają się na środku tylko pozostają w pozycji lekko skręconej , wcześniej jak próbowałem ustawiały się na prosto więc myślę że ma Pan rację  z tym trymestrem gazu.

 

dziś mają mi przyjść nowe kwarce do starego nadajnika więc sprawdzę, jak to nie pomoże to kupię nowy nadajnik i odbiornik, na pewno napiszę co z tego wynikło.

Jeszcze raz dziękuje za próbę pomocy i za naprowadzenie mnie na ewentualną usterkę

 

pytanie:

czy po podłączeniu serwa w kanał gazu a gazu w kanał serwa jak kręce "kierownicą "  to autko powinno przyspieszać ?

 

jak ruszam trymestr gazu to koła się skręcają ale jak kręcę "kierownicą " to autko nie przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To była wina nadajnika, po zmianie kwarców w moim starym nadajniku połączenie występowało za każdym razem i problem znikł, ale niestety zasięg starego nadajnika jest marny i gubi sygnał po około 30 metrach a w pomieszczeniach po około 10m :( muszę poczytać jaki nadajnik tu polecacie i kupić nowy.

jeszcze raz Panie Andrzeju, wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iru83 napisał:

i gubi sygnał po około 30 metrach a w pomieszczeniach po około 10m :( muszę poczytać jaki nadajnik tu polecacie i kupić nowy.

Mam i używam RadioLink RC6GSv2. Producent podaje że w otwartym, płaskim terenie jego zasięg wynosi 600 m . Nie sprawdziłem czy to prawda ale faktycznie zasięg jest bardzo duży.

Pod tym linkiem strona producenta z opisem

https://www.radiolink.com/rc6gsv2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten Radiolink jak i jego prostszy kolega RC4GSv2 (dobra cena na alledrogo) mają niezaprzeczalną zaletę nad innymi nadajnikami, że bindują się z odbiornikami tej firmy z protokołem Sbus/PPM. Idealny zestaw  do zabaw FPV w modelach kołowych i wodnych w których FC z drona warto mieć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.