Skocz do zawartości

Silnik A2212/10T, 1400KV


rubesom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Polatałem kilka razy i przy lądowaniu wpadłem w wysoką trawę, przechyliło samolot i pękł wał na silniku. Model, którym latam to volantex phoenixs 742-7.

Chciałem kupić nowy silnik ale nie mogę znaleźć dedykowanego do tego szybowca. Ten, który miałem ma zamontowany wał (wysunięty) w drugą stronę, odwrotnie niż mają te sprzedawane. Dzięki temu silnik jest montowany wewnątrz modelu i wystaje sam wał.

Mógł bym kupić np. taki link ale musiał bym montować go na zewnątrz modelu, o ile by się to w ogóle udało.

 

Da się gdzie kupić taki silnik z zamontowanym wałem w drugą stronę? Jak do tego podejść.

 

 

Jeszcze mała dygresja. Dziękuję osobom, które pomagały mi przy temacie z ładowarką, trochę polatałem i bardzo mi się spodobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci wystający silnik to możesz kupować. Zmieni się trochę wyważenie więc pakiet napędowy będziesz musiał przesunąć do tyłu - albo dodać balast na ogon. 

Alternatywnie możesz kupić samą nowa ośkę do obecnego silnika i wymienić:

https://abc-rc.pl/product-pol-9420-Oska-do-silnika-A2212-Outrunner-3-17mm-x-40mm-szlif-walek-oska.html

 

Albo kup nowy silnik i przełóż ośkę na drugą stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne komplikacje z wymianą ośki.

Silnik pewnie miał e-clipsa od strony mocowania i robaczek wkręcany w obudowę aby utrzymać ośkę w obudowie.

I to jest ośka z długą częścią. Ta ośka, którą dałem ma krótką część za e-clipsem i długą od strony robaczka. - czyli przeznaczona jest do montażu od strony wirującego silnika. Średnicowo będzie pasować ale trzeba będzie wykonać podfrezowanie dremelkiem/pilnikiem na robaczek - ALE - e-clipsa możesz sobie pominąć  - bo on działa aby się rotor nie wysunął ze statora, a w Twoim modelu rotor jest "naciągany" na stator i e-clips co najwyżej chroni aby się kolpak nie wbił w kałub... Ale skoro i tak udało Ci się złamać ośkę - pewnie na podfrezowaniu e-clipsa - to nie wiem czy to nie jest bezpieczniejsze rozwiązanie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem konkretnie tej samej ośki, to znalazłem gdzieś tylko jedną ofertę (z Aliexpress) i kosztowała więcej jak silnik (było można kupić chyba tylko 10 sztuk).

Ośka siedziała bardzo mocno i myślę, że nawet bez tej małej śrubki nic przy normalnym lataniu by jej nie ruszyło.

Myślę, że kupię sobie nowy silnik (mocowany od przodu) i poproszę kogoś, żeby wytoczył mi taki sam wałek, a już sam sobie na-frezuję miejsce na śrubkę.

Załączam zdjęcie podglądowe ośki:

os.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup i silnik i zapasowe oski (skoro są dostępne w jednym sklepie i cena groszowa). Silnik przed wręgą narażony jest bardziej na kraksy i krzywienie się właśnie osi. Jak przygrzmocisz to nie będziesz leciał po kolejny silnik tylko wymienisz sobie ośkę i heja w górę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mayster8405 napisał:

 

To samo co ta:

20 godzin temu, japim napisał:

Alternatywnie możesz kupić samą nowa ośkę do obecnego silnika i wymienić:

https://abc-rc.pl/product-pol-9420-Oska-do-silnika-A2212-Outrunner-3-17mm-x-40mm-szlif-walek-oska.html

 

Tylko 3 x droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.