Skocz do zawartości

Art Hobby Evolution EV 2,5 m jakie ustawienia polecacie


Starless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy, 

świeżo ukończyłem 2,5 m Evolution, i mam pytanie: do pierwszych lotów dla pilota , który dawno(3 lata) nie pilotował RC,  to jakie wychylenia powierzchni sterowych oraz EXPO, a także jakie śmigło sugerujecie?

Dzieki z góry, 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki ustawiłbym na 35 stopni

Klapy na 10 stopni do termiki i max. (70 - 90 stopni) do lądowania.

To tak na pierwsze loty, a doprecyzujesz po n-tej ilości lotów.

Ciąg silnika wynika z zastosowanego silnika i pakietu.

Zawsze silnik możesz sprawdzić tutaj https://www.ecalc.ch/motorcalc.php?ecalc&lang=pl

Osobiście przy silniku SK3542 do modelu Proxima II używałem śmigła 12x6, ale zależy jaki masz typ silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam bez expo i na SW oraz SK ustawiam maksymalne wychylenia. To kwestie indywidualne, jeżeli masz zwyczaj machać drążkami lewo prawo bez ograniczeń, to... To jest szybowiec i nie musi mieć natychmiastowej reakcji na stery tak jak akrobat. Wystarczy leniwie machać drążkami.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek po kilkuletniej przerwie lotki     -do góry o 15mm w dół o 10mm -daj różnicowe wychylenia jeśli tylko możesz to ustawić.     Beczki raczej nie zrobisz ale pierwsze loty będzie spokojniej.           potem góra 20mm dół 15mm     jeśli musisz mieć symetryczne wychylenia to po 15mm na stronę.

exp minimum 30% może i 50%      -nie pomyl -różne radia maja rożnie oznaczane exp  może być to zarówno na     - jak i na +                 przy    ruchu drążka około neutrum ma być bardzo mały ruch sterów -przy dużym wychyleniu draga dopiero stery reagują konkretnie.

 

 

klapy  pierwsze loty do 45*  potem zwiększysz -ale pierwszy lot nie wychylaj zbyt mocno żeby nie zaskoczyła Cie reakcja.  bez exp.        Albo alternatywnie zacznij bez klap i do lądowania obie lotki do góry do kata 45* dopilnuj żeby nadal wychylały się jako lotki. kontra sterem wysokości (prawdopodobnie  oko 1mm w górę  -jednak do oceny -otwórz klapy lub lotkohamulce na dużej wys i zobacz jak reaguje model)

 

wysokość  po 12 mm na stronę  powinno wystarczyć.       exp    50%

 

kierunek -  modele AH raczej słabo reagują na kierunek  potrzebne sa spore wychylenia. na pierwszy lot daj ze 30* na stronę  najwyżej model będzie reagował leniwie -bez kierunku (ze słabo działającym) dasz rade -potem zwiększysz.

 

staraj się żeby model wyszedł lekki.  Generalnie modele AH "same latają"  Pilnuj położenia SC -raczej pośrodku zalecanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.