Skocz do zawartości

Redox Alpha - rozjeżdza napięcie na celach


qbapfmrc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja ładowarka Redox Alpha od jakiegoś czasu zaczęła nierówno ładować cele, tzn po zakończeniu ładowania różnice na celach dochodzą do 0,2 V na celę. W ogóle w ostatniej fazie ładowania (przy ok 4V), napięcie na ekranie zaczyna "skakać" o te kilka - kilkanaście setnych V. Czy już muszę myśleć o kupnie nowej, czy jest jakaś opcja żeby ją "skalibrować"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, oki188 napisał:

Po wgraniu i skalibrowaniu ładowarki różnice na celach są minimalne.

Oczywiście, jeśli podobnie zachowuje się na wszystkich pakietach to można spróbować wgrać alternatywny firmware. W takim stanie (200mV między celami) nie nadaje się do użytku, więc ryzyko minimalne..

Jednak mam wątpliwości czy to może pomóc..

Z przypadku kolegi autora wątku wygląda na awarię sprzętową (skoro działała dobrze a od jakiegoś czasu się rozjeżdża to jak na to ma pomóc alternatywne oprogramowanie?, na fabrycznym działała przecież wcześniej dobrze..)

Czy tak dzieje się na wszystkich pakietach które ładujesz, bo może jakieś konkretny jest zużyty i ładowarka nie jest wstanie go zbalansować i ten rozjazd wynika właśnie z tego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zipp napisał:

skoro działała dobrze a od jakiegoś czasu się rozjeżdża to jak na to ma pomóc alternatywne oprogramowanie?, na fabrycznym działała przecież wcześniej dobrze..)

Czy tak dzieje się na wszystkich pakietach które ładujesz, bo może jakieś konkretny jest zużyty i ładowarka nie jest wstanie go zbalansować i ten rozjazd wynika właśnie z tego?

 

Dokładnie tak: uzywam ją przez ok 8 lat i do tej pory było ok. Mam ok 10 różnych pakietów (różni producenci, różne pojemności) i tak jest na wszystkich. Zawsze 1 cela ma największe napięcie, 2 mniejsze i 3 najmniejsze, np. 4,28; 4,12; 4,04. Zawsze ładuje w trybie Lipo BALANCE, ale ostatnio raz naładowałem w trybie FAST - różnice też były ale trochę mniejsze. Muszę jeszcze pokombinować może na innych trybach będzie lepiej.

Przesyłam filmik w jaki sposób odbywa się ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.