Skocz do zawartości

Moja pierwsza łodka czyli Thunder Tiger - 1/25 ETNZ 1M America's Cup Racing Yacht


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marek pasmo 35Mhz jest przeznaczone tylko dla modeli lotniczych pasmo 40Mhz dla szkutników proponuje zatem abyś używał 2,4Ghz 

35Mhz  możesz nie świadomie zwalić komuś model  którym lata , u nas rzadko spotykane a na zachodzie bardzo restrykcyjnie pilnowane i stosowane.

 

                                                                                                                 Pozdrawiam Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Marku wejścia w świat minisail RC ! ?

Po pierwszych doświadczeniach na wodzie, proponuję przeczytanie artykułu o modyfikacji tego modelu pod linkiem :

http://www.minisail.pl/index.php/2018/12/01/modyfikacje-modelu-lodzi-zaglowej-entz-wykonana-przez-kol-janusza-jamyka-bydgoszcz-2018/

 

Zmiany w oryginalnym modelu są niewielkie, ale znacznie poprawiają właściwości nautyczne jednostki oraz frajdę z pływania !!!

Mnie pakiet 5xNiMH 2000 mAh w regatowej łódce 1 m wystarcza spokojnie na na ponad 3 godziny pływania , nadajnik 40 MHz , ale jak masz dylemat to polecam 2,4 GHz.

Powodzenia w żeglowaniu RC !

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ale nie widzę modyfikacji, łódkę kupilem używaną z dłuższym mieczem, stalowymi wantami i większym sterem. Na razie pogoda bezwietrzna i jeszcze czekam na przetwornice 12V/6V drobne poprawki i na wode, dobrze jakby troche wiało nie za mocno na początek.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wygląda bardzo podobnie do Naulantii.

Trochę poczytałem i leciutko pozmieniałem ?

Maszt 3,5cm do przodu, zrobiłem z rurki węglowej 12 i 10mm (łączone). Takielunek z dynemy 0,3mm. Zrobiłem ściągacze do precyzyjnego trymowania (z nitów alu, snapów i kretlików wędkarskich). Nowe mocowania foka, want (podwójne) i achtersztagu. Nowy obciągacz bomu.

Głowica grota ma ok 5cm szerokości, więc achtersztag jest mocowany do wysięgnika (pręt alu, osadzony w maszcie).

Usztywniłem pokrywę dwoma kątownikami alu, bo nie była szczelna.

Żagle pokleiłem z mylaru, taśmą tesa.

Po pierwszym pływaniu zmieniłem krój grota - był zbyt głęboki.

Teraz łódka całkiem przyzwoicie żegluje, jest neutralna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....łódkę kupiłem używaną z dłuższym mieczem, stalowymi wantami i większym sterem....

To są właśnie między innymi główne modyfikacje tej jednostki poprawiające jej właściwości nautyczne !?

Widocznie poprzedni właściciel już dokonał modyfikacji modelu i nie musisz tego robić.

W łódce kolegi został jeszcze przesunięty do przodu balastowy bulb w celu zmiany trymu podłużnego modelu tak, aby rufa "nie ciągnęła" wody.

Tą przeróbkę akurat dobrze widać na zamieszczonych w artykule zdjęciach - być może w Twojej łodzi nie będzie to konieczne !

Udanego pływania !! ?

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, kaczma2 napisał:

Tak właściwie to żagle powinny być klejone z brytów na formie wyszlifowanej np. ze styropianu lub wygiętej sklejce, tak aby otrzymać wybrzuszenie na kształt profilu lotniczego.

I właśnie tak są klejone ? na tym zdjęciu faktycznie tego nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w worki raczej nie pakuję,  "psikam" elektronikę "Nano Protechem" ( link poniżej ) albo innym podobnym preparatem  i umieszczam odbiornik w kadłubie na podwyższeniu tak, aby ewentualna woda z dna kadłuba do niego nie dotarła !

image.jpeg.b45c2784b5c67516719f87fef39a84a4.jpeg

Dobrze też jest na dno kadłuba włożyć trochę ręcznika papierowego ( uwaga na szoty i windy szotowe !!) aby wchłaniał wodę i wilgoć z dna  - oczywiście po pływaniu trzeba to wywalić, wytrzeć do sucha  i otworzyć pokrywę kadłuba aby to wszystko wyschło.

Na razie się sprawdza i nie było kłopotów .

Powodzenia w pływaniu !!

https://www.obroza-elektryczna.pl/dodatki-do-obrozy-treningowych/nano-protech-ochrona-elektroniki-przeciwko-wilgoci

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 09:29, Marek_Spy napisał:

To jeszcze pytanie, powinienem zabezpieczyć elektronikę i jak to robicie?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Po kilku pływaniach wolałem zabezpieczyć odbiornik, aku i bec. Wykorzystałem pudełka plastikowe. Zawsze trochę wody się naleje, a szkoda elektroniki ? Teraz nie ma strachu, nawet jak większe falki są i łódka bierze wodę na pokład (zawsze trochę wody przedostanie się przez przepusty szotów i pod pokrywą luku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.