Skocz do zawartości

jakie oprzyrzadowanie do silnika


celnik

Rekomendowane odpowiedzi

Utopia - tekst jak rzadko kiedy :roll: Niestety prawdziwy... nic więcej pisać nie trzeba.

 

Ale wiecie co jest najgorsze?

 

Przyznaje: Miałem ochotę również najechać na celnika - pokazać mu że wyszukanie takich informacji nie stanowi problemu i co...

 

quwa poległem!!

 

Wiem że było to napisane milion razy tyle że w różnych wątkach, pod różnymi tytułami... a tą "szukaj" to można sobie wsadzić tym bardziej dlatego że tu w ogóle się nie dba o nazwy tematów a jeszcze częściej zmieniają one znaczenie zaraz po pierwszym wpisie. Nie wszystko są wstanie zrobić moderatorzy.

 

Celnik - ja kupiłem tą pierwszą żarkę + 2xAA ale tylko dlatego bo chciałem później używać ją razem z panelem i teraz już tak ją używam. Ty wybierz taką w jaki sposób Ty chcesz używać.

 

Dobrze byłoby wyedytować pierwszy wpis a temat przykleić - dla potomnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pewnie Utopia masz w paru momentach rację, i gdyby powycinać z Twojego tekstu personalne chamskie docinki, (do których zresztą od razu dopisujesz coś w rodzaju "bez obrazy", "to nie do ciebie" itp :? ) może i było by to po części w miarę sensowne. Nie zapominaj jednak że jest to 'forum' i "przychodzą" tu w sporej części początkujący i pytają po 1000 razy o radę w tym samym temacie.

Jak nie chcesz to nie odpowiadaj nic i nie marnuj czasu na czytanie takich tematów. Jak chcesz to człowiekowi pomóż, a nie się bulwersujesz i prawisz kazania, jakbyś od zawsze był alfą i omegą.

Jak delikwentowi nikt nie odpowie to sam poszuka, jak nie poszuka - znaczy że i tak ma słomiany zapał i prędzej czy później by mu się odechciało.

Sam piszesz o modelarni 30 lat temu - co pewnie o nic tam nie pytałeś, tylko ksiegi Schiera nocami studiowałeś?

 

A swoją drogą, to oczywiście, wszystko można znaleźć i to niekoniecznie na tym forum, więc może poprostu natrętów odsyłać do biblioteki, albo niech strugają jaskółki i się sami domyślają, co będą leźć na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, początek wpisu wygląda jakbyś robił za przysłowiowe nożyce na stole

nie wiem czy zauważyłeś ale autor tematu chyba już wyciągnął wnioski .

Temat ten nie znajduje się w dziale "Od czego zacząć " co skutkuje domniemaniem że autor początkujący nie jest a skoro trafił na forum to zapewne poruszać w internecie się potrafi

 

Co do ksiąg pana Wiesława to uważam że dużą stratą jest iż nie są one wydawane

pomijając fakt ze wymagały by nieco odnowy od strony technicznej to jednak trzeba przyznać że były kopalnią wiedzy na start .Była aerodynamika i podstawy lotu a dziś mało kto wie jak to jest że samolot leci. W zasadzie było tam wszystko po trochu co powinno się wiedzieć na start

Sam piszesz o modelarni 30 lat temu - co pewnie o nic tam nie pytałeś, tylko księgi Schiera nocami studiowałeś?

 

No cóż trochę trafiłeś -miałem na tyle wrednego instruktora (śp)jak sam jestem - coś w rodzaju każdemu wg zasług :wink: i nie było odpowiedzi ale właśnie zmuszanie do logicznego myślenia . Bo cały czas obracamy się na etapie przedszkola ..co innego wyciąć ziobra z balsy czy sklejki albo oszlifować na glanc papierem listewki a co innego już budować makietę czy brać się za laminowanie. A wspomniane księgi znam na pamięć - specyfika tamtych czasów ,ba znam ludzi którzy dokładnie pamiętają jaki artykuł w którym numerze modelarza i na której stronie był. I tam też czasem trzeba było odsiewać prawdę od moralistycznej polityczno propagandowej ściemy...

 

Nie jestem za odsyłaniem do biblioteki bo generalnie książka w wersji papierzanej stanowi poważny alergen dla znacznej części społeczeństwa i niektórych może doprowadzić do zgonu hehe a wnioskuję to z tego iż widzę wpisy w stylu :

- czy tak moszna ( przypuszczalne tłumaczenie- swędzące problemy andrologiczne? )

-kcem ( przyp.tlum. - autor zakasłał?)

- ratónkó ( przyp.tlum. - autor zaliczył wpadkę albo ma inny nabrzmiały problem?)

 

i wiele wiele innych w których ilość ortów, czy zwykła nieznajomość genezy słowa wyraźnie wskazuje na brak kontaktu ze słowem pisanym - co prawda każdemu przytrafi się strzelić coś w tekście ale coraz częściej normą stają się ewenementa.....

 

Mój charakter jest podany w podpisie - Janek, -chyba na niego trafiłeś a wpis o personalnych i chamskich świadczy że jesteś przewrażliwiony ....nadmierna tolerancja i bezstresowe wychowanie szkodzi ......Zauważ ze nie pomogłeś koledze ale miałeś czas by próbować mi wygłosić kazanie :P

 

 

i teraz rodzyn na koniec czyli jak posługiwać się funkcjami forum !

klikamy > http://pfmrc.eu/memberlist.php wybieramy w okienku wyszukiwarki "skąd"

następnie zanznaczamy "wszyscy" i potem enter albo klawisz "sortuj "

 

 

 

 

http://www.gorzow.mm.pl/ - http://pfmrc.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=178

 

to działa !

 

Jeśli komuś dopiekłem - polecam się

jeśli kogoś obraziłem -polecam się

jeśli kogoś to nie obchodzi - nie polecam się

nie jest mi przykro że zająłem wasz cenny czas - przynajmniej mniej będziecie dłubać w nosach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia -widzisz ...jednak idzie !...no moze nie w 3 sekundy ale...

 

Jest mi przykro ze miales wrednego Instruktora, ktory gdy dlubaliscie w nosie to was zmuszal do logicznego myslenia ...ale to nie znaczy ze musisz teraz tak z innymi postepowac .

Pozdrowionka i polecam sie na przyszlosc...Janeczek

 

Ah ! jeszce cos ...naturalnie ze pomoglem koledze ! on/oni mysla to samo co ja ,tylko boja sie cokolwiek powiedziec/napisac w swojej obronie ...

ja sie nie boje -po mnie mozecie "skakac" ile sie da ..jestem z Kevlaru ..ha,ha,ha...

no dobra koniec, zartow do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartosza -sam widzisz ...ROK CZASU czekales zeby cos napisac w Forum ...Ty wiesz ile Ty straciles ,przez ten rok strachu ?? ile modeli moglbys dokonczyc ?

Strach zrobil swoje ...rok do tylu ...

Szczesliwego nowego 2009 ... :faja: Janeczek

 

TROCHE odeszlismy od "oprzyrzadowania do silnika " co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zacznę z przekąsem...

kevlar jest kruchy ..wystarczy udar w poprzek włókna ..potem go tylko zgiąć lekko :wink: tak wędkarze tracą sprzęt wart czesto tysiące ( sam błysnałem kiedyś takim rozgarnięciem ) ale to już poza tematem

 

celnik, nie otwierają mi się te linki. aku od aparatu cyfrowego to loteria - jeden da dostateczną ilośc prądu drugi zrobi sie tylko ciepły . Kupujesz jeden akumulator na kilka lat - naprawdę kup sobie dobry . Inaczej zamachasz sie śmigłem może nie na śmierć ale zniechęcić się można napewno jak brak pradu do żarzenia. I nie kupuj paliwa które bedzie miało wiecej niz 5% nitrometanu bo może być tak że prędzej zniszczysz silnik niż go okiełznasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zgłoszą się (może Janek czy drugi Janek :) ) na ochotnika rzecz jasna na takich powiedzmy... przewodników - "szpec grupę" (gdzieś to ostatnio słyszałem... :roll:) którzy to tak czasem jak będzie potrzeba poprowadzą za rączkę, wyszukają dla kogoś informacji, wpiszą hasło w google.... pomogą? i wszystko bez nerwów i ze spokojem na twarzy :)

 

Dlaczego nie? Tak pięknie prawicie jak inni mają postępować, takie to zasługi i śmietanki spijacie podczas prywatnych pomocy... dlaczego nie tu?

 

Zawsze w obronie tych "słabszych inaczej"* stają w obronie te same osoby. Zawsze prawią jak powinno się postąpić, jak powinno się pomagać - który z was tak postąpił i pomógł? Pytanie proste jak drut - który z was cokolwiek tu w wątku i innych podobnych oprócz nauki innych pomógł w czymś zainteresowanemu?

 

Zaraz posypią się gromy ale nie obraza was jest moim priorytetem. Zamiast czekać aż ktoś naskoczy, spróbuje wywrzeć presję do tego aby samemu coś zdziałać - nie czekajcie na innych - pomóżcie sami.

 

*słabszy inaczej - leń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze wielka fale oburzenia. Prosze juz przestancie. Szkoda strzepic jezyka a tym bardziej klawiatury. Ok co sie stalo to juz trudno.

Moze zamiast tego zmodyfikujmy albo zalozmy nowy post zawierajacy przydatne strony (te ktore sie podaje, podajecie sa nie do znalezienia droga googla lub prawie nie do znalezienia przez niego), informacje wasze doswiadczenia i przyklejmy post dla nastepnych.

Mysle ze to powinno rozwiazac problem.

 

Utopia a znasz kogos jeszcze bo akurat to nie jest dobry adres co podales. On pojawia sie od czasu do czasu w gorzowie bo studiuje w poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bartosza -sam widzisz ...ROK CZASU czekales zeby cos napisac w Forum ...Ty wiesz ile Ty straciles ,przez ten rok strachu ??
ja zyskałem nie straciłem... nie wiem skąd taki pomysł. Książki, forum liczne www to strata czasu ? Wiedzy mi nikt na tacy nie podał . Ja będę dalej stał za kolegą utopia, ma racje. BA! nawet celnik, to zauważył.

marcin133, ja mogę taką funkcje pełnić, po to mam widoczny numer gg na tym forum. Nie ma nic przeciwko jak ktoś się SENSOWNIE pyta o pomoc, rade itp . Ale już miałem takich bohaterów którzy po dwóch linijkach lądowali na liście zablokowanych. Jak by mi celnik, swój pierwszy w tym temacie post przesłał na gg, pewnie też bym to zrobił. Pogadałem z nim na gg dostał potrzebne informacje, po których przeczytaniu winien już przynajmniej sensownie pytania redagować, co z resztą widać. Więc jak jednak warto zostać przy opcji "minimum z Twojej strony maximum z naszej" delikwent nie spełni "minimum" kasował bym temat od razu, pokaże że mu zależy to mu sam ta tace pod nos podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 133 - ja nie musze pomagac ...wystarczy ze "jestem" -to chyba nie jest zabronione?

...jezeli mam jakies "POMOGL"- to Ci moge odstapic ...bedziesz mial wiecej.

 

Bartosz -jeszcze przed rokiem pisales "kto pyta ,nie bladzi..." a po "obrosnieciu w piorka" zaczynasz ganic tych co pytaja !?!? oj,oj ,przewrotny ! jakis taki....

 

Celnik -ja nie strzepie ani jezyka ani klawiatury ! co Ty ! moja klawiatura wytrzyma b.duzo...

chce tylko zebyTwoi /nasi koledzy modelarze byli nie tylko modelarzami ale i kolegami ...

ktorzy pomoga bez nerwow i ze spokojem na twarzy...

 

A teraz dajcie mi spokojnie wypic "smietanke" za zaslugi w prywatnej pomocy -smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz ganic tych co pytaja !?!?
widzisz różnice miedzy pytaniem a a totalną ignorancją i brakiem zainteresowania "bo mi zaraz powiedzą nie muszę sam myśleć..." po co się starać skoro na forum jest Janek, Bartek, Krzysiek i zrobią to za mnie.. :crazy: Trzeba ludzi zmuszać do myślenia.

 

po "obrosnieciu w piorka"
chyba mnie z kimś mylisz.. albo nie czytasz co pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek -nie boj sie, ja popre Ciebie ,Ty mnie ,a nas obu podeprze Instruktor -

takich dwoch jak nas trzech to nie ma ani jednego.....oklepane ale dobre.

 

Bartosz -jasne ze nie czytam ..tylko rzucam okiem ...to mi wystarczy zeby wysnuc wnioski ... :faja:

A "obrosniecie w piörka" mozna naturalnie zamienic na ; "szlify" -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście moja propozycja była ironiczna. Chodzi dokładnie o ten kawałek...

 

po co się starać skoro na forum jest Janek, Bartek, Krzysiek i zrobią to za mnie.. :crazy: Trzeba ludzi zmuszać do myślenia.

 

problem w tym że oni też nie pomogą - ale za to powiedzą jak należałoby to zrobić. Ja nie wiem wtedy kto jest gorszy. Utopia pouczający Celnika czy Janek pouczający Utopię - kto jest gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bijta sie już...........

 

dać sobie buzi i po sprawie

A teraz dajcie mi spokojnie wypic "smietanke" za zaslugi w prywatnej pomocy -smacznego!
- Janku a cholesterol? Lekarz kazał uważać :devil: ( oczywiście żart )

 

Forum to miejsce publiczne i wypowiadając się należy mieć świadomość zarówno poparcia jak i krytyki . Miało byc dobrze a wyszło jak zwykle ..czyli normalnie.

Czasem zbyt wiele bierzecie do siebie .. Niedawno jakis młodzian opindalał jednego z moderatorów "bo ten nie chce pomóc " a powinien siedzieć cały czas i tłumaczyć i mieć cierpliwość i wogóle najlepiej jakby przyjechał i zrobił .............i nawet był przykład moderatora idealnego co to wykłady robi , dokumentacje kazdemu przygotowuje :rotfl: :rotfl:

a moderator co? -nic

przecież nie neguję pomocy ale sposób zadawania pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.