Skocz do zawartości

jakie oprzyrzadowanie do silnika


celnik

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin -ja Ci moge powiedziec kto jest gorszy jezeli nie wiesz ...zawsze odpowiadam na pytania ale tym razem zrobie wyjatek-nie odpowiem , zeby wzbudzic w Tobie jeszcze wieksza ciekawosc ... :shock:

 

Naturalnie ze JA pomoge w miare mozliwosci kazdemu kto skieruje sie do mnie o pomoc ....wlasnie chcialem Celnikowi pomoc ...jak...jak...jak powstal ten ciekawy temat ...no N I E moglem sie oprzec temu ,zeby nie zabrac glosu ... :roll:

 

Utopia -dziekuje za okazanie zainteresowania moim zdrowiem ...Cholesterol spowalnia u mnie zle reakcje :evil: ...wiec jest nawet mile widziany w moim organizmie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wracając do tematu. i tego co napisał SlAWEK_9000. W śmigle radze spiłowac papierem sciernym spływ i natarcie. Sa zazwyczaj ostre i potafia przeciać nawet rękawice. (kiedys załatwiłem sobie tak dwa palce) i dobrze jest ustawic smigło mniej wiecej tak godzina 10 4 ułatwia to odpalanie z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klips moze byc taki? http://modele.sklep.pl/pr...products_id=514

Do tego podlacze sobie zwykly akumulatorek jak do aparatów i innych rzeczy (paluszek). Czy lepiej dolozyc do tego? http://modele.sklep.pl/pr...roducts_id=5722

 

Nie wiem czy już ktoś zdążył odpowiedzieć na to pytanie (za dużo ciekawych tekstów, których jeszcze nie przeczytałem - NIE KASOWAĆ ICH PÓKI NIE PRZECZYTAM! ;-) ) dlatego ja spróbuję:

 

mam oba. Ten z akumulatorem jest wygodny z tego względu, że nie trzeba do niego ciągnąć kabli. Natomiast jest dosyć ciężki, co w przypadku odpalania silników z głowicą ułożoną poziomo może stanowić pewien problem - piszę może, bo tak naprawdę jeszcze go nie używałem. Nie używałem dlatego, że jakoś dużo wygodniej mi się używa ten bez akumulatorka. Tylko do niego trzeba sobie spreparować jakieś zasilanie. Ja używam baterii R20 (D) z przylutowanymi kawałkami drutu (zdjęcie poniżej), do których przypinam krokodylki od klipsa (panelu startowego jeszcze nie poczułem potrzeby posiadania). Niestety te kabelki, to jest pewna niedogodność i trzeba pamiętać, żeby przeciągnąć je za skrzydło - żeby się nie wplątały w śmigło.

 

album_pic.php?pic_id=973

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po rozładowaniu do nowej lutujesz druciki ?

 

Taka bateria wystarczy na długo. Mam takie dwie w skrzynce - kupuje się je w kompletach :-) Oczywiście nie wolno ich ładować. Na nowy sezon planuję wymienić na akumulatorek tej samej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek napisał, że do małych silników przy niezbyt częstym wychodzeniu na lotnisko nie ma sensu kupować panelu itp. Co to znaczy mały silnik? 4ccm? 7,5ccm? Jeszcze odnośnie klipsa - może zamiast tych akumulatorków czy baterii łączonych ze sobą zastosować 2V akumulatorek żelowy? http://modelarski.com/produkt-Akumulator_%C5%BCelowy_2V_4Ah,2480.html

Jeszcze pytanie odnośnie rozrusznika. Czytałem, że silniki os-max odpala się bez problemu i rozrusznik przydaje się tylko na czas docierania. Jak to wygląda z innymi motorkami? Np. ST albo Magnum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik da się odpalić palcem.Z moich obserwacji wynika że te większe pojemności odpala sie łatwiej.Jeśli chodzi o świece to wszystkie są takie same nie ma podziału na pojemności więc prądy jakie są potrzebne do żarzenia są te same.Czy duży czy mały musi być pewne zródło prądu czasami trzeba i 2V bo są takie świece.Rozrusznik pozwala na większy luksus przy zapalaniu i nie jest konieczny.

edit: hm dla mnie mały to taki powiedzmy do 3,5 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o świece to wszystkie są takie same nie ma podziału na pojemności więc prądy jakie są potrzebne do żarzenia są te same

 

poza poborem prądu jest jednak pewien szczegół który powoduje że jednak świece nie są takie same ...........

 

domniemam że zastosowałeś tutaj skrót myślowy tyle tylko że zmienia on sens całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o świece to wszystkie są takie same
Bo dla mnie jedynym kryterium świec żarowych jest ciepłota świecy i długość gwintu.

o to chodzi - raz piszesz że są takie same a potem że jednak nie są przeciez nie jestem tajemniczy bardziej sprawdzałem czy wiesz co piszesz ale okazuje sie że kurde wiesz i że trafiłem też z tym skrótem myslowym w wypowiedzi -poprostu niedopisałeś że "ciepłota "

na za krótkiej świecy pojdzie ale odwrotnie to bym nie polecał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem utopia czy chcesz mi dzwignąć ciśnienie? Jeśli tak to odpuść sobie bo jestem niesłychanie spokojnym człowiekiem.Cały czas jest mowa o zródle prądu do zasilania świecy i chyba zgodzisz się co do tego że że nie ma znaczenia jaka jest pojemność silnika?

Takie same ze względu na pobór prądu.Choć i tu możesz się czepić że zależy jak gruba jest spiralka i z czego zrobiona na pewno wyjdą ułamki ale co tam kłucić można się o wszystko byle moje było na wirzchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz za niskie ciśnienie - przeczytaj powoli co napisałem przecież przyznałem Ci racje..

co do poboru prąu to sie niezgodzę ale róznice nie są na tyle wielkie by było o co kruszyć kopię

pojemnosć silnika nie ma nic do tego liczy się ciepłota świecy i dostateczna ilośc prądu w akumulatorku .............

o żarzeniu świecy podczas lotu napiszemy w innym odcinku (tam pojemność ma jednak znaczenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla różnych świec stosuje się różne napięcia, tak? W takim razie jakie napięcie daje panel startowy, który jest zasilany z akumulatora 12V?

 

Panel startowy ma regulację i wiesz kiedy i jak mocno świeca grzeje (całkiem przydatna sprawa). Po za tym:

 

Panel startowy + rozrusznik to rzeczy chodź nie koniecznie obowiązkowe lecz naprawdę dające duuuuużo pozytywów. Bez tego czasem można się jedynie spienić i nic więcej :P

 

Czytałem, że silniki os-max odpala się bez problemu i rozrusznik przydaje się tylko na czas docierania. Jak to wygląda z innymi motorkami? Np. ST albo Magnum?

 

Problem z odpalaniem pojawia się od czasu do czasu zawsze (np po czyszczeniu gaźnika) a marka silnika nie ma znaczenia. Zauważ jedną rzecz:

 

O problemach z odpaleniem silnika piszą TYLKO Ci którzy nie posiadają do tego odpowiedniego sprzętu. (Brak rozrusznika i posiadają żarki na aku). Nie daje to nic do zastanowienia?

 

P.S. Tak już jako ciekawostka, bo nie potrafię tego wyjaśnić posiadam motorki wszystkich trzech marek jakie wymieniłeś a najlepiej odpala mój stary już zdezelowany magnum :crazy: Obojętnie jak długo jest nieużywany, jak mocno jest użytkowany odpala od tak - od przyłożenia. Z pozostałymi zresztą też nie ma kłopotów ale ten mnie czasem zadziwia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc obecnie sprzedawanych swiec to swiece 1,5V, w zaleznosci od cieploty roznia sie pobieranym pradem (rozne spirale, rozny ich opor). Panel daje mozliwosc regulacji pradu, lub automatycznie reguluje w zaleznosci od uzytej swiecy.

 

Rozrusznik czesto daje mozliwosc znacznie szybszego uruchomienia silnika, szczegolnie cieplego. Panel sie przydaje, bo juz pare razy mialem sytuacje ze zelka 2V siadla i :ass: z latania. Pompka nieoceniona, szczegolnie przy zbiorniku 0,5L. Latwiej utrzymac czystosc.

 

Jasne ze to nie sa rzeczy konieczne, ale sie przydaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikicaca, no co ty ...przecież było że jednak sie nie róznią prądem ... ;P

 

pic polega na jakości wbudowanego w panel amperomierza - jeden pokaże róznice juz ok 100mA inny przy 1,5A nie drgnie...........

a spytał bym już poza tematem ...silnik np 23cm krecimy akrobację motor przelany i nagle bach -lot cylindem w dół ....co sie dzieje ze świecą i czy aby napewno pojemność nie ma znaczenia ?

To jest praca domowa i nie dotyczy ona tematu autora ................ nie dotyczy też trenerków którymi jano juz nie lata :P jak sie chwalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy silnik, zwłaszcza OS żarka jest nieoceniona, zakładzasz na silnik, po odpaleniu czekasz 15s , zdejmujesz i wkładasz do kieszeni. Na początek nie ma co bawić się w skomplikowane wyposażenie startowe, żeby nie było tak że dwie walizy się tacha paręset metrów, a wystarczy butelka z paliwem, rękawice i żarka, wszystko mieści się w małej torbie

Potem możesz sobie obstalować wypasioną skrzynkę startową np. taką jak w tym wątku http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1358&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

ale prawda jest taka, że nawet mając skrzynkę, to jak mi zgaśnie silnik przed startem i tak odpalam z ręki bo mi się nie chce taszczyć modelu do skrzynki z pasa.

BTW- oczywiście moja czerwona skrzyneczka, po modyfikacjach, jest debeściarska. W wersji rozwojowej będzie miała schowek na okulary, chłodzony barek, łącze z netem a może i maszynka do lodów się znajdzie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.