Skocz do zawartości

Dromader 1.1m


matyjasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnimi czasy strasznie mi się w domu nudziło i postanowiłem coś stworzyć.

Model tą techniką robię pierwszy raz wiec wielu osobom może się jakość wykonania nie spodobać, ale jakby to powiedzieć modelarstwem również interesuję się od krótkiego czasu.

wybrałem ten samolot bo jestem bardzo ciekaw jak się zachowuje w powietrzu i czy jest on wart uwagi.

Model wykonuje z jednej płyty styropianu oraz papieru śniadaniowego i wikolu.

Niestety pomysł na wykonanie relacji wpadł mi do głowy trochę późno więc nie mam za wiele zdjęć z budowy ale myślę że to wystarczy.

KADŁUB

Kadłub modelu wycinałem ramką.

Najpierw do płyty styropianu przykleiłem boki a po wycięciu do tego fragmentu przykleiłem podłogę i górę kadłuba i wyciąłem.

Następnie cały kadłub wysmarowałem rozwodnionym wikolem i przykleiłem do niego papier(śniadaniowy)

model na następującą chwilę wyglądał tak.

4f8abcc31e71256bmed.jpg

225b3ef4c885edf4med.jpg

382e02090849efb8med.jpg

STATECZNIKI

Statecznik pionowy wykonany jest ze styroduru i również obłożony papierem śniadaniowym.

Tak samo statecznik poziomy

44722bf3a27adabcmed.jpg

SKRZYDŁA

Jak widać nie ma tu żadnej zmiany rdzenie wycięte za pomocą ramki i oklejone papierem.

94e406b961b30ad7med.jpg

Dromader ma na skrzydłach załamanie co bardzo utrudniło zrobienie lotek.

Stwierdziłem że rozetnę je na owym załamaniu i skleję taśmą. (jak wiadomo lotki się rozchodziły gdy brałem je w dół a gdy w górę zbliżały się do siebie. Dzięki rozwiązaniu z taśmą mogę lotki zrobić na dwa serwa a nie na cztery.

5e6cca89caf04eadmed.jpg

81dd6844f69f5284med.jpg

d96d46f5a0b558cemed.jpg

 

Wznios skrzydeł.

ff0e33fa7064b86emed.jpg

5f51b9abd6e762afmed.jpg

a901289b35fdb239med.jpg

 

CHYBA NIE WYCHODZI NAJGORZEJ

329a541b1019a2c6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model wcale taki ciężki nie wyjdzie. Pakiet będzie znajdował się w środku ciężkości a silnik powinien go wyważyć.

W tylnej części kadłuba wklejona jest listwa 3X6(sosnowa).

Wage modelu przewiduje na około 350-400g.

Chwilowo modelu nie budowałem ponieważ byłem chory. A najważniejsze jest to że właśnie nie mam funduszy na skompletowanie wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie kadłub a lotki bym poprawił. Wyglądają gorzej niż moje :lol2: bez urazy, nie mnie oceniać moją prace :) Chyba że to tak musi być i ja o czymś nie wiem :twisted: (najbardziej razi to wcięcie przy uszkach, widać wyraźnie na powiększeniu łączeń lotek, do łączeń nie wnikam widocznie takie muszą być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tego Dromaderka, a raczej na sposób jego wykonania i ..... w tym momencie mam ochotę odnieść się do tekstu, który w temacie budowy modeli popełniłem już jakiś czas temu, nie będę cytował a jedynie podam link : http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8102

 

Popracuj nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylasty, swego czasu w wątku, do którego podałeś linka wywiązała się między nami dyskusja nt. "popracowania nad modelem". Wtedy może miałem trochę inne podejście, niemniej, jakoś wypracowaliśmy "pokój między nami" ;) . Teraz, kiedy patrzę na tego dromadera, chciałbym poprosić admina, żeby przykleił twój temat :) Naprawdę, trudno się z nim nie zgodzić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko matyjasiak, dokończ Dromka, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie od razu Kraków zbudowano... Fakt - mógło by być dokładniej... Ale pomysł z wycięciem kadłuba niezły!

Tekst z linku motylastego w sumie ciekawy, najbardziej mi się podobała sylwetka kobiety "zgodna z regułą pól" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie możesz odcięte lotki zamienić basowymi , będą o niebo ładniejsze lub na równym stole nożykiem odciąć kawałek lotki (krawędź stykającą się ze szydłem i wkleić w to miejsce np pasek z balsy 2mm.

To samo z obciętymi krawędziami w skrzydle na lotki, na równym wyciąć przy linijce , a następnie zabudować paskami balsy 2mm.

Wystający nadmiar balsy zeszlifować lub odciąć nożykiem o ile masz wprawę i ostry nożyk.

Jak nie masz to na klocek drewniany przykleić papier ścierny i ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko niektórym uswiadomić że nie jestem takim pro modelarzem jak niektórzy myślą o sobie. Tyle co miałem do napisania...

 

Model ciekawy i technika jaką zastosowałeś w jego budowie interesująca, ale jakość wykonania to już inna bajkaa a tak to wygląda na fotkach które wstawiłeś. Jeżeli jakiś "pro modelarz" krytykuje Twoją pracę, to zamiast się obrażać zastanów się czy aby nie ma racji.

I tak na marginesie - jeśli jakiś "pro modelarz" Cię skrytykuje sprawdź najpierw na forum co taki człowiek potrafi zrobić z takiego jak Twój materiału i potem dopiero pisz co oni myślą o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.