Skocz do zawartości

Spalony regulator


rashalin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj zaliczylem pierwszy lot samolotem i niestety pierwsze twarde ladowanie. Po uderzeniu zauwazylem, ze pali sie na fioletowo regulator dokladnie taki https://allegro.pl/oferta/regulator-30a-40a-ubec-5v-1a-2s-3s-7-4v-11-1v-rc-8970503160?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Spalil sie totalnie i nie wiem czy to wina uderzenia czy moze cos zle dobrane? Bateria byla 3s w opisie niby taka baterie obsluguje, a silnik byl w zestawie z regulatorem. Ktos moze podpowiedziec czy po prostu lepszy regulator zakupic czy w ogole zestaw silnik plus regulator nowy.

Pozdrawiam

received_2911156975763276.jpeg

received_768943807283214.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem czy coś źle dobrane. Niestety szklana kula się stłukła i nie wiem (nie wiemy)  jaki miałeś silnik,  jakie śmigło, jaką baterię.

 

Nie wiadomo też czy spaliło się w locie -model przestał reagować na stery i w rezultacie rozbiłeś  -czy najpierw przyglebiłeś w np kamień porwałeś przewody, zrobiłeś zwarcie a potem się zadymiło. Ani czy w wyniku kraksy z silnika został naleśnik lub przypieczona  skwarka  -czy wygląda nadal jak nówka...

 

W tej sytuacji jedyna rada -kup wszystko nowe   -prawidłowo dobrane bo wszystko mogło się zdarzyć. Albo idzi do wróżki...    wróżka prawdę Ci powie...

albo ... OPISZ PORZĄDNIE I URZĄDZENIA I CO SIĘ STAŁO

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw napedowy byl taki https://allegro.pl/oferta/zestaw-silnik-a2212-2200kv-esc-30a-2x-smiglo-6035-8722811236?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Bateria https://m.banggood.com/index.php?com=customer&t=orderDetail&orders_id=88312716&status=1

odbiornik i aparatura reely ht6 

Samolot skysurfer 1400

I 4x serwo towerpro sg90

 

Podczas lotu z braku doswiadczenia przyglebilem przodem w glebe. Silnik jest z zewnatrz caly w srodku tez na taki wyglada. Po wyladowaniu przodem nagle zaczęło sie dymic. Nie wiem czy straciłem panowanie w locie, bo zadzialo sie to bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rashalin napisał:

Nie wiem czy straciłem panowanie w locie, bo zadzialo sie to bardzo szybko

tym się nie przejmuj, to tak właśnie wygląda na początku ;). Warto trenować czucie drążków na symulatorze w komputerze, bo jest to znacznie tańsze. Trzeba też latać tylko w miejscach gdzie w nikogo ani nic poza ziemią nie uderzysz..

 

Jeśli chodzi o regulator to wygląda bardzo słabo, więc mógł się uszkodzić sam z siebie.. Jednak w tym przypadku prawdopodobnie w wyniku uderzenia nastąpiło zwarcie jakiś kabli i kiepski regulator bez zabezpieczeń się usmażył. Silnik raczej będzie ok, bo jego umiejscowienie w skysurfer'ze chroni go przed kretami.

Może sens kupić jakiś trochę lepszy regulator - niestety na allegro nie widzę nic godnego uwagi w sensownych pieniądzach.(redox występujący masowo nie jest polecany)

Z tanich sprawdzone są regulatory Plush, Aerostar

np.

https://hobbyking.com/en_us/aerostar-30a-electronic-speed-controller-with-2a-bec-2-4s.html

 

Przy zakupie regulatora zwróć uwagę by miał przylutowane wtyczki (oraz by wtyczka baterii była zgodna z baterią którą masz) bo rozumiem że ewentualne dolutowywanie wtyczek lub wymiana może być problemem.. Ma też mieć BEC czyli stabilizator napięcia +5V do zasilania odbiornika/serw (są wersje regulatorów OPTO bez BEC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolutowanie wtyczek nie bedzie problemem. Juz w samochodach rc to bylo robione. Juz raczej w tym roku nie polatam, wiec chyba po prostu zamowie cos lepszego od kolegow chinczykow. Na szczescie wszystko bylo polozone oddzielnie w samolocie i tylko kabel jednego serwa sie przypalil, wiec wystarczy naprawic kabel. Poki co ciezko mi stwierdzić czy tylko regulator, bo tak naprawde wszystko smierdzi spalenizna. Nie znam sie do konca i moze mialem smiglo za duze i po prostu regulator nie dal rady? 

Poszukam jakis symulator i po prostu potrenuje. Mialem kiedys lame v3, ale nie dalem rady. Za trudne dla mnie bylo ogarniecie trymowanie helikoptera.

Mam jeszcze pytanie czy moze regulator nie mial tam za cieplo i sie po prostu zaczal smazyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rashalin napisał:

Dolutowanie wtyczek nie bedzie problemem.

OK, tylko trzeba mieć odpowiednią wtyczkę.. ;)

 

2 minuty temu, rashalin napisał:

Juz raczej w tym roku nie polatam

a to czemu? pogoda na latanie może być do końca października..(dla wytrwałych/napalonych jest przez cały rok)

 

3 minuty temu, rashalin napisał:

i tylko kabel jednego serwa sie przypalil

to by wskazywało na winowajcę - przy uderzeniu mógł wywołać zwarcie które usmażyło regulator

 

4 minuty temu, rashalin napisał:

moze mialem smiglo za duze i po prostu regulator nie dal rady

skoro było kupione w komplecie reg+śmig+silnik(tak zrozumiałem), to raczej było dobrze dobrane..

 

5 minut temu, rashalin napisał:

wiec chyba po prostu zamowie cos lepszego od kolegow chinczykow

jeśli chcesz zamawiać więcej rzeczy warto sprawdzić ofertę HK (mag. EU)- przy zamówieniu za $100 przesyłka jest bezpłatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche kusi zakup samego regulatora identycznego i ponowne sprawdzenie. Moze faktycznie od serwa poszlo zwarcie. Musialbym je sprawdzic i na nowo wtyk przylutowac. Czekac na paczke z chin okolo miesiaca to zaraz bedzie pazdziernik :)

wtyczki mam zakupione na zapas jeszcze z samochodow rc, wiec z tym bedzie okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rashalin napisał:

Troche kusi zakup samego regulatora identycznego i ponowne sprawdzenie.

jeśli kusi to kup na allegro identyczny regulator i w górę :) 

(może jedynie polataj trochę na darmowej wersji symulatora MPX wcześniej.. ale do tego trzeba kabelek do połączenia aparatury z komputerem)

Ja na pewno bym nie czekał do wiosny..

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi początkowo szlo latanie, ale symulator by sie przydal. Poszukam jaki kabel mi potrzebny i na pewno dokupie i pierw sprawdze symulator :) dziekuje za pomoc. Jak sie drugi raz zjara to kupie aerostar. Tym razem uloze, zeby z dziury od dolu mial chlodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rashalin napisał:

ale symulator by sie przydal. Poszukam jaki kabel mi potrzebny

ten chyba powinien działać z symulatorem MPX i każdą aparaturą która ma wyjście na trenera:

https://hobbyking.com/en_us/usb-simulator-cable-xtr-aerofly-fms.html

 

na allegro z prawdopodobnie piracką płytą z symulatorami za jedyne 179pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja miałem dokładnie ten sam regulator jakieś 30 sekund.....po załączeniu wszystkiego w modelu ,silnik nie chciał w ogóle wystartować,trząsł się jak by nie wiedział w którą stronę zacząć się kręcić.Jeszcze raz dodaje leciutko gaz-dym z regulatora i po sprawie.U mnie spaliło się kilka podzespołów i po zabawie.Skoro jest nas już dwóch,to lepiej nie ryzykuj i kup inny regulator bo 2 takie same przypadki to już dużo,a nie wiadomo jak u innych jeszcze.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotr28 napisał:

Witaj,ja miałem dokładnie ten sam regulator jakieś 30 sekund.....po załączeniu wszystkiego w modelu ,silnik nie chciał w ogóle wystartować,trząsł się jak by nie wiedział w którą stronę zacząć się kręcić.Jeszcze raz dodaje leciutko gaz-dym z regulatora i po sprawie.U mnie spaliło się kilka podzespołów i po zabawie.Skoro jest nas już dwóch,to lepiej nie ryzykuj i kup inny regulator bo 2 takie same przypadki to już dużo,a nie wiadomo jak u innych jeszcze.Pozdrawiam.

Na początku za bardzo nie sprawdzalem regulatora. Na chwile włączyłem pelen gaz i koniec. Moze faktycznie sa jakies lewe. Jak z silnikiem? Dawal rade w innym czy tez lepiej nie próbować ? Firma turnigy da rade, bo w autach rc w miare bylo okej. Mialem akumulator i serwo to jakos dawalo rade 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotr28 napisał:

Ja kupiłem ten regulator osobno,bez silnika.Silnik mam dokładnie ten sam,tylko kupiony wcześniej i 2 rok lata w Zagim-do tej pory bezproblemowo.

A mozna wiedziec jaki ten regulator masz? Nie chce czekac na przesylke od przyjaciół z Chin :) moze w Polsce cos znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piotr28 napisał:

Regulator do tego silnika używam Turnigy 25A z Hobbykinga,a polecić Ci mogę tego Redoxa  

https://allegro.pl/oferta/regulator-do-silnikow-bezszczotkowych-redox-30a-v2-9682105956

Mam takie dwa od dłuższego czasu i są ok.

Teraz mam dylemat, poniewaz kolega zipp odradzal firme redox. Pomysle i cos po prostu zakupie, zeby dalej latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator -oprócz tego, ze bardzo kiepski jakościowo miał tylko 2A BEC    -czyli tylko 2A prądu  może dawać na serwa  -a 4 serwa biora  więcej.

mogło w locie  przegrzać układ stabilizatora  i potem ju  poszło...

 

kup regulator 

 

https://allegro.pl/oferta/regulator-napiecia-trojfazowy-jes-30-3p-30a-9527336274?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MjdkYzZlNmEtMjc2OS00YjM1LThlNTQtODc4NTllM2NiODI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2ea4764e-6652-4dc0-9eb6-d471ddff867c

 

stary typ wiec tani ale jakosciowo duzo lepszy od tego co miałeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, latacz napisał:

regulator -oprócz tego, ze bardzo kiepski jakościowo miał tylko 2A BEC    -czyli tylko 2A prądu  może dawać na serwa  -a 4 serwa biora  więcej.

mogło w locie  przegrzać układ stabilizatora  i potem ju  poszło...

 

kup regulator 

 

https://allegro.pl/oferta/regulator-napiecia-trojfazowy-jes-30-3p-30a-9527336274?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MjdkYzZlNmEtMjc2OS00YjM1LThlNTQtODc4NTllM2NiODI2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2ea4764e-6652-4dc0-9eb6-d471ddff867c

 

stary typ wiec tani ale jakosciowo duzo lepszy od tego co miałeś.

Dziekuje za odpowiedz i zapewne faktycznie regulator sie zagrzal juz w gorze i nie bylo widac po prostu z daleka dymu. Jeszcze rozwazam zakup takiego regulatora https://allegro.pl/oferta/regulator-plush-25a-bec-3a-esc-6283511288

Czy moze lepszy bedzie wlasnie ten yeti, ktory podales ? juz widze, ze ten regulator tez ma 2A, wiec za malo. kupie w takim razie jeti. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sięregiel  zagrzał to w locie pewnie jeszcze  nie dymił. Po prostu prawdopodobnie serwa i odbiornik straciły zasilanie -lub spadło na nich napięcie i sterowanie mogło zacząć "trzepać"  sterami lub przestawać na pojedyncze sekundy reagować. potem gleba -zwarło się coś i już poszło z dymem ...  mogło się zewrzeć samo jak się przegrzało. 

 

Popatrz to stare jeti -ono niby jest tylko dla starych bateri ni-cd  (dlatego  tanie -bo nowe  regle jeti są duuużo droższe)  -ale i z litowymi 3s ładnie chodzi -latam na kilu sztukach od kilkunastu lat i ciągle działają ... po prostu jak czujesz, że silnik "przestaje ciągnąc" to ląduj -bo regiel sam prawdopodobnie nie wyłączy napędu gdy aku słabe .  I druga sprawa taki regiel może nie chcieć się  załączyć jeśli podpinasz pod częściowo rozładowany aku. Ale jak przed lotem zapinasz baterię naładowaną do pełna -to taki regiel chodzi bardzo ładnie.  W praktyce wytrzymuje więcej niż mu piszą...

 

To odwrotnie niż takie jak miałeś -tamte wytrzymują często mniej niż na ulotce... ten Plush co rozważasz jest lepszy od tego co spaliłeś -ale to stare jeti jest jeszcze lepsze. i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.