Skocz do zawartości

FRsky S8R


Danncioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w odbiorniku zaktualizowałeś firmware  ACCST D16? Jeśli tak, to do jakiej wersji? 

Taką samą wersję firmware XJT ACCST musisz mieć w nadajniku. Jeśli wersje są niezgodne, różne rzeczy się dzieją.

Np. jeśli wgrałeś do odbiornika ACCST D16 v. 2.1.0, to taką samą wersję 2.1.0. firmware musisz mieć w nadajniku.

 

Po upgrade zbinduj odbiornik na nowo. 

Nie znam odbiorników ze stabilizacją, ale posprawdzaj rzeczy najprostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nadajniku mam open tx-x7 ver.2.3.6 (cc298988),a do odbiornika wgrywałem różne wersje .

np .najnowsza ze strony frsky nie binduje się z tym nadajnikiem .skończyłem na załadowaniu wersji starszej s8rlbt20180328 .

Tą wersje mogę zbindować ,ale tak jak pisałem nie działa stabilizacja i żyro.Odbiornik działa jak zwykły .

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia.

openTX to tak, jak dla zwykłego śmiertelnika Windows.

W odbiorniku i nadajniku musisz mieć ten sam "bios" czyli firmware o którym pisał kol. Jarek.

 

QX7 https://www.frsky-rc.com/taranis-q-x7-3/ zakładka  FIRMWARE - XJT RF Module plik ACCST D16 v2.1.0 z marca 2020 - czyli "bios" do radia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Danncioo napisał:

Witam

W nadajniku mam open tx-x7 ver.2.3.6 (cc298988),a do odbiornika wgrywałem różne wersje .

np .najnowsza ze strony frsky nie binduje się z tym nadajnikiem .skończyłem na załadowaniu wersji starszej s8rlbt20180328 .

Tą wersje mogę zbindować ,ale tak jak pisałem nie działa stabilizacja i żyro.Odbiornik działa jak zwykły .

Pozdrawiam

Daniel

Jaki masz nadajnik? Taranis Q X7?

EDIT: jeśli taki, to:

  • ściągnij lik ACCST D16 v2.1.0 z linku podanego przez kol. Jurka, dla tego radia i zainstaluj do radia
  • ściągnij  SXR_ACCST_2.1.0_FCC/LBT.frk stąd: https://www.frsky-rc.com/s8r/, załaduj wersję LBT do nadajnika
  • zbinduj ponownie odbiornik
  • sxr się kalibruje, skalibruj ponownie po zbindowaniu,
  • skonfiguruj ponownie odbiornik do stabilizacji.

 

Jak wgrywać firmware opisane jest tu: https://pfmrc.eu/topic/38459-frsky-taranis/page/92/(strona 92)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Dziś wgrałem z karty SD najnowszy ACCST do nadajnika - wszystko ok.

Wgrałem do odbiornika nowy firmware przez STK.

Zbindowało się wszystko ok.przeprowadziłem kalibrację przez SRX config. wszystko przebiegło dobrze ,ustawienia zapisane w odbiorniku.

Ale i tak nie działa stabilizacja i żyro.

Dodam iż w drugim modelu posiadam odbiornik S6R i po aktualizacji nadajnika musiałem też podać mu aktualizację odbiornika,i tu wszystko przebiegło ok

bindowanie ok,stabilizacja ok ,żyro ok.

Więc nie wiem czy czasem coś po stronie sprzętu?(odbiornika )

Jeszcze raz dzięki koledzy za pomoc troche mi to rozjaśniło sytuację.

Pozdrawiam

Daniel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.