Jump to content

Problem z odbiornikiem


Kangur5537
 Share

Recommended Posts

Witam, Posiadam Traxxas Rustler 4x4 vxl po dłuższym czasie jazdy na odległość 20m do 50m trace kontrole nad pojazdem a chwile potem odzyskuje. Pytam dlatego ponieważ nie chciałbym skrzywdzić kogoś przy dużych prędkościach.

Pozdrawiam Filip.

Link to comment
Share on other sites

 Akumulator po dłuższej jeździe się rozładowuje i napięcie BECa jest za niskie i odbiornik nie pracuje , po chwili bez pracy silnika napędowego napięcie zawsze się trochę podniesie i odbiornik zaczyna pracować. Zmieniałeś pakiet zasilający na inny sprawny. Jaki czas pracy poprawnej modelu .

Link to comment
Share on other sites

Poprawnie zaprogramowany regulator nie dopuszcza do spadku napięcia poniżej niezbędnego do prawidłowego działania odbiornika i serw. System wykrywania niskiego napięcia należy skontrolować w sposób opisany w instrukcji tego modelu(opisano szczegółowo). Istotnym dla właściwego działania BEC jest rodzaj stosowanych pakietów, tzn. czy jest to Lipo czy NiMh.

Przed jazdą sprawdź zasięg.

Generalnie wszystko jest szczegółowo opisane w instrukcji.

Na podstawie tak skąpych informacji trudno stawiać diagnozę. Przyczyny zakłóceń mogą być różne od konfiguacji regulatora poprzez odbiornik, wadliwe serwo i wiele innych.

Może być tak jak napisał kolega w poprzednim poście, jeżeli używasz Lipo, a wykrywanie niskiego napięcia masz wyłączone.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam, Posiadam Akumulator Lipo 3 cell 11.1v 6400mah Bodzioch nie zmieniałem pakietu ale zrobię to bo może mi pomoże. A co do jazdy "Akumulator po dłuższej jeździe się rozładowuje i napięcie BECa jest za niskie i odbiornik nie pracuje"  wież co gubię zasięg nawet gdy mam naładowany akumulator i czasami nawet po 5mn jazdy trace kontrole, a czasami po dłuższej jeździe jak napisałem w Pytaniu.

Pozdrawiam Filip. 

Link to comment
Share on other sites

Napisz jak wygląda utrata kontroli nad modelem. Model sam jedzie w różne strony czy się zatrzymuje. Jaki tam jest odbiornik czy posiada Failsafe ? Antena w odbiorniku też może ulec  uszkodzeniu. Może też serwo się blokuje obciążając BECa i napięcie  5V spada. Przyczyn może być kilka. Zmień miejsce w którym jeździsz , zakłócenia też wchodzą w grę.

Link to comment
Share on other sites

Witam, Gdy tracę kontrolę nad pojazdem nic nie mogę zrobić tak jakby się powoli zatrzymywał, a po chwili czekania nawet gdy jest 5m obok mnie znowu mam kontrole nad modelem. Mój Odbiornik posiada FailSafe 6533 Traxxas: Odbiornik 5 kanałowy z systemem TSM i Telemetrią. Wymienię Antenę na nową i zmienię miejsce gdzie jeżdżę i zobaczę co dalej jak coś będzie się działo to wrócę i napisze :).

Oki188: Jak wymiana anteny i zmiana miejsca nie pomoże kupie kondensator i zobaczę czy się poprawi.

Pozdrawiam Filip

Link to comment
Share on other sites

Ja typuje na zbyt duzy pobor pradu. W takim przypadku napiecie na chwilke pada na kolana i wlacza sie failsafe. Uklady 4WD charakteryzuja sie wiekszymi oporami w stosunku do 2WD, co odbija sie na odpowiednio wiekszym poborze pradu. Dotyczy to takze serwomechanizmow kierowania przednimi kolami. Byc moze czesc winy za ten stan rzeczy ponosi dodatkowo jakies slabnace ogniwo pakietu. Zanim wymienisz antene, sprawdz na innym, najlepiej nowym pakiecie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.