Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu SMITH MINIPLANE


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek widze, że zmienileś trochę koncepcję uwierdzenia blaszek. Wg. mnei to bardzo dobry pomysł wpuszczać je pomiędzy sklejkę. To co jest w orginale to taka troche estetyczna porażka ;).

 

Pozdrawiam

 

Dobrze zauważyłes,zmieniłem ale nie bez powodu.

ten orginalny patent wydawal mi sie kiepsko slaby,w dodatku nie ma czym dobrze polaczyc metalu ze sklejka,wiec wpyscilem w srodek miedzy sklejki blaszke,wszystko jest przewiercone i dany jeden moziezny nit 2mm.Calosc jest zwarta i dosc wytrzymala na rozrywanie.A przeciez to jest głowne potparcie plata wiec duze sily na ten element dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie skończyłem Madmana (no prawie, jeszcze zabrakło mi folii do pokrycia). Więc jestem na etapie poszukiwania następnego modelu na warsztat.

Jeżeli ktoś by był tak miły i przesłał mi plany na pastyle@interia.pl byłbym bardzo wdzięczny.

Podoba mi się sylwetka tego modelu. Jeszcze nie robiłem dwupłata, więc miałbym wyzwanie i doskonalenie warsztatu modelarskiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planow do tego modelu nie ma w wersji elektronicznej.Chyba ze skany.ja mam wszystko do tego modelu poskanowane w corelu, prócz skrzydel i statecznika poziomego jesli cie to uzadza to moge wyslac.Skrzydla to zadna filozofia podam ci rozpietosci i narysujesz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i troche znowu posiedzialem przy modelu i zrobilem podwozie oraz stójki.

 

Podwozie:

 

dsc02920.jpg

 

dsc02921.jpg

 

stójki:

 

dsc02924.jpg

 

dsc02923.jpg

w800.png

 

PS.Mam pomagiera przy budowie co widac na 3 fotce ;D

Wieczorkiem planuje zaczac obklejać powoli skrzydelka,postaram sie wrzucić fotki całego modelu,jak wyglada to tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.