Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu SMITH MINIPLANE


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A to takie kalosze :D Ja kołkuje i wklejam po oklejeniu a otwór na kołek wiercę od spodu tak żeby przeszedł przez zawias a nie wyszedł górą.Widać go tylko od spodu i czasem zaklejam to kawałkiem folii.

Masz do niego kapcie na koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem z ABS na odbitke ale oddalem i nie robilem.Latam na trawiastym lotnisku,wiec wole nie miec bo szkoda by bylo je polamac a niedaj boze wyrwac podwozie.A wkoncu troche roboty tez kosztuje odlanie z laminatu ,szkoda czasu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chcesz zabezpieczyc przed wypadniecie czy wyrwaniem, ale dobrze wklejonego zawiasu bez kołkowanie nie idzie wyrwac z balsy robiłem kiedys próby i listewka sie złamała a zawiasu nie dało się wyciagnąć wszystkie plastikowe i sztywtowe wklejam na epoxydowy klej 2 składnikowy.Podstawowy błąd jaki sie popełnia to smarowanie tylko zawiasu i wciskanie w listewke i koniec klej wtedy wyciska a w środku go niema.Jeżeli dobrze rozprowadzisz klej po zawiasu i dasz troche do szczeliny a zawias wsuniesz i wysuniesz kilka razy klej dostanie sie wszędzie gdzie trzeba i zawias jest nie do wyciągniecia i kołkowane zbędne inna sprawa jesli ktos wkleja na CA wg mnie to najgorsze co może byc nie ma czasu na poprawki jak zle wsuniesz czy nie docisniesz tak koniec :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek jeżeli wywiercisz otwór i zabezpieczysz wazeliną lub zwykłym smarem (towotem) miejsce obrotu to wsuwasz zawias ustawiasz i zakraplasz w otwór i zapewniam że tak wklejonego na CA zawiasu nie wyrwiesz i nie musisz się spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chcesz zabezpieczyc przed wypadniecie czy wyrwaniem, ale dobrze wklejonego zawiasu bez kołkowanie nie idzie wyrwac z balsy robiłem kiedys próby i listewka sie złamała a zawiasu nie dało się wyciagnąć wszystkie plastikowe i sztywtowe wklejam na epoxydowy klej 2 składnikowy.Podstawowy błąd jaki sie popełnia to smarowanie tylko zawiasu i wciskanie w listewke i koniec klej wtedy wyciska a w środku go niema.Jeżeli dobrze rozprowadzisz klej po zawiasu i dasz troche do szczeliny a zawias wsuniesz i wysuniesz kilka razy klej dostanie sie wszędzie gdzie trzeba i zawias jest nie do wyciągniecia i kołkowane zbędne inna sprawa jesli ktos wkleja na CA wg mnie to najgorsze co może byc nie ma czasu na poprawki jak zle wsuniesz czy nie docisniesz tak koniec :x

 

Przejrzałem to forum i zauważyłem że dużo masz do powiedzenia więc pokaż coś na fotkach, bo jak na razie to sama teoria a żadnych faktów.

Pytanie które mnie nurtuje może ktoś zrobi fotki jak to wygląda przed zamontowaniem zawiasów, bo to że kołkowanie jest lepsze to już Grzesiek mi wyjaśnił a mianowicie że przypadkowa kropla kleju nie zablokuje zawiasu. Myślę że dobrze kumam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ktos nie zamiescil fotek ze swojej roboty modelarskiej, wcale nie swiadczy, ze nic do tej pory nie zrobil i ze to co mowi jest tylko teorią... :x

... Boje sie podpowiadac.... :) ale... Jezeli nie chcesz robic tego na CA - to zrob na np. Poxipol, zywice itp. Do malych modeli (do rozp. 1400 mm) (zawiasy plaskie) stosuje CA dodatkowo kolkowane - do duzych zywice... no i zupelnie inego typu zawiasy (w skrocie mówiąc)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze rozumujesz Romek.Ja robie to w ten sposob:nacinam listwe w miejscu gdzie wejdzie zawias,wkladam zawias,wierce otworek o srednicy wykalaczki,wpuszczam CA,a nastepnie wciskam wykalaczke poczym obcinam jej nadmiar przy listewce i oszlifowuje.Gwarantuje ci ze takie polaczenie za nic nie rozerwiesz ,no chyba ze wylamiesz z listewki koleczek razem z zawiasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.