Jump to content

Połączenie BEC + Regulator + Pakiet + Odbiornik


flyszman
 Share

Recommended Posts

Witam Was,

przygotowuje sobie nowy używany model, który sprawia mi połączeniowo problem. Załączam foto z planowanym połączeniem e BEC + Regulator + Pakiet + Odbiornik. Sęk w tym, że nie wiem czy nie spalę elektroniki:

 

Pakiet jest LiPol 4C czyli 14,8 V

Regulator (ten w kadłubie) nie posiada BECa zmniejszającego napięcie do bodajże 5 V, które jest potrzebne na serwa i odbiornik, więc jest zewnętrzny (ten czerwony). Zaznaczyłem jak planuje to połączenie (chyba tak było w oryginale). Przewody czerwony i czarny pakietu łączę z goldami od zasilania regulatora, biała wtyczka pakietu to wtyczka balansjera, którą łączę z gniazdem od BECa(żółta linia) no i najtrudniejsze, tj. mam dwie wtyczki czarne od regulatora i BECa. Chciałem połączyć je z odbiornikiem tak by ta od BECa wchodziła w odbiornik BIND/DAT a tą od regulatora w miejsce Throtle  w odbiorniku. I tu mam dylemat czy tego nie spalę oraz czy to w ogóle da się zbindować ?    ...a może powinienem połączyć wtyczkę czarną od regulatora i BECa kablem V-ka a później włożyć w miejsce Throtle odbiornika ?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia i przepraszam za mieszanie słowem ...

 

połączenie.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 7.12.2020 o 16:03, wojcio69 napisał:

1101790942_Zasilaniaschematypocze.thumb.jpg.498287f66bcb51d4efdc23c6ed7affe7.jpg

Zasilanie.JPG

 

Cześć, 

Zrobiłem tak jak na schemacie z samego dołu wyciągając przewód środkowy z regulatora,  ale po podłączeniu wszystkiego jest cisza i zero sygnałów pisania z regla...jak to dalej poprzedzać ?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wypiąłeś przewód +5V z kabelka od regulatora to regulator stracił zasilanie części sterującej. Coś kolego za bardzo kombinujesz.

Podepnij ten zewnętrzny BEC pod pakiet a wtyczkę z BECa wepnij w odbiornik. Regulator pod kanał 3 , a drążek gazu na dół i wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Zasilanie BEC odbiornika (jeśli dajemy zewnętrzny powinno być przylutowane do złączy zasilających regulator na stałe, a nie dodatkowo wpinane na kiepskie i podatne na rozłączenie złącze balansera. Oczywiście szynę zasilającą z regulatora należy odłączyć. Ilość złączy należy ograniczać do minimum, należy stawiać na pewne i odpowiednie do płynących przez nie prądy złącza, a układy elektroniczne należy upraszczać a nie przekombinowywać.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś stosowałem połączenie jak na załączonym schemacie, korzystając ze złącza JST w pakiecie i sprawdzało się na 100%.

Niestety teraz w F5J korzystam z BEC w regulatorze, bo szkoda mi wozić dodatkowe gramy, a i miejsca nie ma za dużu w kadłubie.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.