Skocz do zawartości

Clark Y


tytan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,koledzy mam takie pytanie,czy ten profil nada się, do dolnopłata rozp.1100,cięc.180?Model będzie tzw.mieszany,balsa,styro,napęd elektr.(MISS LOS ANGELES).Właśnie takie skrzydła mi się walają i nie wiem,czy w to się się bawić,czy wyciąć orginalny profil z planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tytan12 napisał:

Witam,koledzy mam takie pytanie,czy ten profil nada się, do dolnopłata rozp.1100,cięc.180?Model będzie tzw.mieszany,balsa,styro,napęd elektr.(MISS LOS ANGELES).Właśnie takie skrzydła mi się walają i nie wiem,czy w to się się bawić,czy wyciąć orginalny profil z planów.

MISS LOS ANGELES to chyba racer.moim zdaniem Clark Y nie za bardzo

Taka jest różnica pomiędzy Clark Y a profile z planów z OZ

 

1010277257_Zrzutekranu2020-11-26o10_28_30.thumb.png.0bb7f13b0b2019cea096f8f2801cdbe8.png

 

 

Moim zdaniem najlepszy byłby NACA 2412, lub ten z planów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tytan12 napisał:

Witam,koledzy mam takie pytanie,czy ten profil nada się, do dolnopłata rozp.1100,cięc.180?Model będzie tzw.mieszany,balsa,styro,napęd elektr.(MISS LOS ANGELES).Właśnie takie skrzydła mi się walają i nie wiem,czy w to się się bawić,czy wyciąć orginalny profil z planów.

Ja na Twoim miejscu wyciąłbym oryginalny profil z planów. Wtedy masz pewność co do własności lotnych modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jarek_aviatik napisał:

Z tą pewnością, to różnie bywa.

Dlaczego? Modele z gotowych opracowanych planów latają z reguły porawnie.Jedne lepiej drugie gorzej ale latają. Wszelkie głębsze modyfikacje powinne być poprzedzone obliczeniami .Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz ( ja np. nie potrafię) to lepiej nic nie zmieniać. Taka jest moja filozofia budowania. Oczywiście jeśli masz doświadczenie ,to modyfikuj.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ares napisał:

Dlaczego? Modele z gotowych opracowanych planów latają z reguły porawnie.Jedne lepiej drugie gorzej ale latają. Wszelkie głębsze modyfikacje powinne być poprzedzone obliczeniami .Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz ( ja np. nie potrafię) to lepiej nic nie zmieniać. Taka jest moja filozofia budowania. Oczywiście jeśli masz doświadczenie ,to modyfikuj.Powodzenia.

OK, przepraszam.

Filozofia dobra.

Witek zapytał - odpowiedziałem, zrobi jak będzie uważał.

Ty napisałeś pewnik: "Wtedy masz pewność co do własności lotnych modelu " - ja się z tym pewnikiem nie zgadzam. Nie wszystkie plany są zrobione poprawnie. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jarek_aviatik napisał:

OK, przepraszam.

Filozofia dobra.

Witek zapytał - odpowiedziałem, zrobi jak będzie uważał.

Ty napisałeś pewnik: "Wtedy masz pewność co do własności lotnych modelu " - ja się z tym pewnikiem nie zgadzam. Nie wszystkie plany są zrobione poprawnie. 

 

Nie masz za co przepraszać. To też prawda ,żę są opracowania nieudane.Choć ja osobiście uważam ,że rzadko to się zdarza.Bardziej chodziło mi o to ,że czasem nieumiejętną modyfikacją można bardziej zepsuć niż poprawić model. Wszystko zależy od doświadczenia modelarza.

Jak słusznie napisałeś decyzja należy do Witka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra,to będzie eksperyment?,i tak zacznę od kadłuba,tak jak pisałem będzie to mieszanka z różnych materiałów,skrzydła styrodur,kadłub balsa,styro,depron.Plany to tylko podstawa.A,skrzydełka wytnę z orginalnym profilem,tamte były przeznaczone do górno płata, typu piper.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na MISS BROWN elektro
  • Tytuł został zmieniony na MISS BROWN elektro
  • Tytuł został zmieniony na Clark Y
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.