Skocz do zawartości

Silnik Irvine


Tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś być z niego zadowolony.co do paliwa podaj pojemność silniczka,gdyż przykładowo dla silnika 2,5ccm a 10cc paliwo bedzie różniło się zawartością nitro.Co do uruchamiania to bylo juz wiele razy wałkowane na forum,opcja szukaj twoim przyjacielem :roll: .Dobrze byłoby gdybyś załączył jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej 20%

Olej naturalnie rycynowy.

Jeżeli silnik jest gotowy do uruchamiania i jest już w hamowni to:

1.Odkręć iglicę o 3 obroty;

2.Daj na max przepustnicę;

3.Przyłóż palec na wlot powietrza i zakręć śmigłem tyle razy aż zaciągnie paliwo i puść palec i zakręć ze dwa razy;

4.Zmniejsz przepustnicę do 1/3 i załóż żarkę i próbuj.

Jak nie pali to kilka kropel na tłok (2-3) i próbuj.Mam taki silnik który bez podlania nie pryczy nawet , a kilka kropel i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie pali to kilka kropel na tłok (2-3) i próbuj.Mam taki silnik który bez podlania nie pryczy nawet , a kilka kropel i działa.

 

Noooo to masz super silnik w super stanie. Jak już to do gaźnika a nie na tłok,bo możesz urwać korbę.A w dzisiejszych czasach rycyna to jest dobra na przeczyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na stronie tego angileskiego sklepu, który od wielu lat sprzedaje silniki Irvine, w dziale porad dotyczących paliwa jest dla silników Irvine zalecane paliwo:

 

18-20% oleju (w tym 2% oleju rycynowego) i 5% nitrometanu.

 

http://www.justengines.unseen.org/acatalog/Model_Fuel_Info.html

 

Pozdrowienia

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.