Skocz do zawartości

Problem ze zbindowaniem fs ia6b


Latający Moloch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zakupiłem odbiornik FlySky FS-IA6B i napotkałem problem w jego użytkowaniu.

Posiadam aparaturę HItec Optic 6, z modułem 2,4 GHz Assan X8F i próbowałem zbindować ją z zakupionym odbiornikiem. Bez skutku.

 

Możliwe, że problem sprowadza się tylko do błędu przy bindowaniu więc proces opiszę.

Do odbiornika podłączam zworkę bindującą w kanał B/VCC oraz zasilanie do kanału pierwszego. Następnie włączam aparaturę i poruszam prawym drążkiem, aż zacznie wydawać dźwięki. Podpinam zasilanie do odbiornika; dioda na nim zaczyna szybko migać. Czekam, lecz nic się nie wydaża. Na forum czytałem, że może pomóc zmiana odległości nadajnika od odbiornika, lecz to również nic nie dało.

 

Mam również pewną inną hipotezę problemu.

Doczytałem się (po zakupie, a jakże), że odbiornik pracuje w systemie AFHDS 2A. Pomyślałem, że moja aparatura, która jest zdecydowanie starsza od modelu tego odbiornika, być może pracuje w starszym systemie przez co nie mogą się połączyć. Nie znalazłem odpowiedzi jaki system obsługuje nadajnik, więc zostawiam waszej wiedzy tę teorię do obalenia. 

 

Liczę na pomoc i z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.

 

EDIT: Jestem nowy w tych sprawach od strony technicznej więc, proszę, nie krytykujcie za brak wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Moduł współpracuje tylko z dedykowanymi odbiornikami Assan inne nie działają. Odbiornik który kupiłeś współpracuje tylko z nadajnikami pracującymi w systemie AFHDS 2A takimi jak FS lub TGY  i4 , i6 ,i8 ,i10 lub modułami z multi protokółem obsługującymi ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Latający Moloch napisał:

Dobrze rozumiem - muszę kupić jakiś odbiornik assana, tak?

 

Tak, 8XR, ale nie wiem czy znajdziesz.

Na szybko szukałem teraz i to jest marka sprzed 10 lat. Może się okazać, że łatwiej wymienić moduł na jakiś z obecnie dostępnych. A wtedy odbiornik dobierzesz do tego modułu co zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Granacik napisał:

 

Mogę odkupić od Ciebie ten moduł Assana. 

Nie, nie sprzedam. Mam dwa odbiorniki do niego i zresztą jest to ustrojstwo mojego taty, nie moje.

 

Robertus, popatrzyłem po odbiornikach z pozostałych modeli i w dwóch z nich są odbiorniki assana, ale w trzecim jest bezimienny. Nie dałbym ręki uciąć, że to nie assana, ale dużą sumę bym na to postawił. Nie ma żadnego znaczka jakiejkolwiek firmy i w ogóle nic na nim nie ma oprócz + - i sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.