Skocz do zawartości

Mój MAS


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jedynie nie mam konceptu jak uszczelnić pokład który jest bez możliwości zrobienia zrębnicy, jakieś uszczelki bo w ostateczności pompa wody pozostaje ? Nie twierdze ze mam doświadczenie w budowie modeli pływających niemniej coś tam budowałem a najwięcej remontowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem, żeby dorobić pokład, tam gdzie powinien być a 1 otwór zastąpić 3 - mniejszymi ? I uszczelnienia (? raczej zabezpieczenia przed zalaniem) zrobić - jak chłopcy proponują ? Właśnie przymierzam się do zrobienia MAS-a dla wnuka i dlatego temat mnie zainteresował...

3 Speedy 400 to dla podziałki 1/6 ? 

Myślałem powiększyć Małego Modelarza 3x i 4x 130 powinny wystarczyć z nadmiarem ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zrob mniej wiecej tak, jak na ponizszym szkicu, przedstawiajacym uproszczony przekroj wzdluzny. Zrebnice i scianki nadbudowek poprowadz do obnizonego pokladu (miejsca zaznaczone kolorem zoltym). Pozostale scianki nadbudowek moga siegac tylko do pokladu glownego. Opuszczony poklad pomiedzy nadbudowkami wraz podwyzszonymi zrebnicami powinny byc mocowane na stale do pokladu. Nadbudowki zdejmowane osobno.

 

Odejmowany poklad nie jest najlepszym rozwiazaniem, bo na zlaczu znajduje sie pozioma szczelina, a taka jest duzo trudniej uszczelnic, anizeli ma to miejsce przy zastosowaniu "ordynarnej" zrebnicy.

 

Do uszczelnienia wybrales sobie troche niewdzieczny model, ale da sie zrobic bez wielkich kombinacji.

 

Ale tez miej na uwadze, ze jakbys tego modelu nie uszczelnial, troche wody zawsze dostanie sie do wnetrza.

 

bild.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.