Skocz do zawartości

Mój MAS


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym kurier przyniósł paczkę a w nim kadłub kutra torpedowego MAS. Jest część planów ale niekompletne i będę musiał poszukać na jednej z kartek jest napis MAS 562. Myślę czy niektórych części nie drukować na razie pod czacha dymi.. a prezentuje się tak:

ff042ae9ee9a4e32973f0f82bbb5a4cd.jpg4fad33f7daea7410208cdc76f988429b.jpg3290dfc245f9533a96f5f5355f841d35.jpg

 

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzeba zrobić dookoła wysoką zrębnicę luku wystającą ponad pokład co najmniej 15 mm  i na to od zewnątrz dopasować nadbudówkę - ewentualne fale i bryzgi opłyną bokiem i nie wleją się do środka z uwagi na zabezpieczenie labiryntowe !

Np. Tak - MAS bardzo dobrze się do tego nadaje  ! ? Trzeba tylko przemyśleć labirynt uszczelniający na rufie ale tam też się to da zrobić ( płaska pokrywa wpuszczona na poziomie pokładu z listwami na których się opiera podklejonymi pod pokładem).

 

post-3419-0-76610000-1541362081_thumb.jpg

 

post-3419-0-75879400-1541362097_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy rufie to żaden problem tak jak napisałeś pokład i na listewkach żeni nie wpadł, jednak przednia nadbudówka a za nią inne są na poziomie pokładu i taka sterczącą listwa nie bardzo mi się podoba

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tej listwy przecież wcale nie widać - normalnie jest przykryta nadbudówką, a ściana nadbudówki dochodzi do pokładu! Widoczna jest tylko po zdjęciu nadbudówki ! 

Zresztą to tylko przykład rozwiązania - na pewno coś wymyślisz !!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakby to nazwać kołnierz dookoła wycięcia w pokładzie. 5-8 mm nad pokład. Ten kołnierz ustala położenie nadbudówki, którą nakłada się na lekki wcisk. Krople popłyną pod brzeg nadbudówki ale przez kołnierz woda nie dostanie się do wnętrza kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - trzeba podzielić ten otwór w pokładzie na sekcje i tam gdzie można zrobić zrębnicę wystającą, a tam gdzie nie można płaską pokrywę ! Nawet jak by trzeba było, można wkleić w ten otwór  mostki dzielące go na mniejsze części i wtedy dopiero w odpowiedni sposób zabudować !

To nie musi być przecież jeden wielki otwór w pokładzie na całej długości - podziel go wklejając w odpowiednie miejsca mostki i dopiero wtedy odpowiednio zabuduj ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kadłub sobie leżał aż dojrzałem do zabrania się za robotę, więc najpierw zdecydowałem że będą 3 śruby i mam takie pytania.
- gdzie kupić wały i śruby ?
- silniki typu 400 dadzą odpowiednią prędkość.?
- regulator zamierzam zbudować jednakowo sterujący PWN dla trzech silników może rozdzielę zasilania.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na razie w komputerze tworzą się nadbudówki bo zamierzam drukować elementy. Model ma dużą dziurę a zrobienie zrębnicy uniemożliwi zbudowanie płaskiego pokładu bo autor planów chciał zrobić nadbudówki jako jedną całość przykrywającą ta prostokątna dziure. A pokład jak widać na zdjęciach jest w tych miejscach też płaski

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img060.thumb.jpg.fee171faae51d93da25a511e6dd29eb0.jpg

Tak powinno być zrobione dookoła nadbudówki. Im bardziej przylega tym lepiej. Chlapnięta woda odbija się od ścianki nadbudówki a tylko niewielka ilość dostaje się pod nią ale nie wlewa do środka kadłuba. Drugie zadanie, umiejscowia nadbudówkę, nie przesuwa się. Zdejmuje się i nadkłada w to samo miejsce. Komplikuje się gdy pokłady są na różnym poziomie ale i to jest do zrobienia. Można zrobić ten kołnierz tylko częściowo od przodu i przednich boków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja km zobaczysz na zdjęciach dziurę a pot eee m fotki z okretu to zobaczysz że przednia nadbudówka czyli sterówka jest wpuszczana, potem jest pokład płaski i przechodzi w pokrywę silnika, po czym jest znowu polski pokład o działko. I teraz w wystających mogę zrobić zrebnice a tych na poziomie pokładu ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.