Skocz do zawartości

Program modelarski na Discovery


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie małżonka mnie poinformowała że nagrywa mi całą serię jakiegos programu z pojedynkami modelarzy.

Program jest na Discovery i jutro będzie 4 odcinek( a emitują kilka odcinków jednego dnia) , jeszcze  żadnego nie widziałem , ale pisze że modelarze budują samoloty to chyba fajne będzie.

I tak pomyślałem że napiszę o tym może kogoś to zainteresuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ravp66 napisał:

Nie na Discovery Channel, a na Discovery Science

A no faktycznie nie doprecyzowałem , ale to z takiego powodu że ja mało oglądam telewizję a jeśli już to tylko programy motoryzacyjne , popularnonaukowe , i historyczne ,  reszta może nie istnieć i nie istnieje , a programy tematycznie  to mam wykupione wszystko co mają w ofercie , a bo to wiadomo na co mnie najdzie?

I jakoś tak z góry założyłem że wszyscy tak mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze to jest to samo, co u nas na DMAX:

https://dmax.de/sendungen/die-modellbauer-das-duell/videos/

 

Juz kilka serii u nas bylo. Niestety, z nielicznymi wyjatkami, wiele odcinkow odebralem jako malo przekonujace. A to jakosc wykonania modeli niezbyt wysoka, bo czas budowy ograniczony. A to tematyka malo ciekawa. Innym razem z kolei modelu nie udalo sie skonczyc w wyznaczonym czasie. Albo tez w koncowym etapie budowy, calkiem dobrze zapowiadajacy sie model "knocono" dokonujac zbyt daleko idacych uproszczen tylko dlatego, by nie przekroczyc limitu czasowego. Przeciez modelarstwo to nie lapanie pchel, albo jedzenie ze wspolnej miski! Dlatego uwazam (to wylacznie moje zdanie) sama idee budowy modeli w scisle okreslonych ramach czasowych za mocno chybiona.

Jeden przypadek szczegolnie utkwil w mojej pamieci: model dwuplata nie chcial latac, bo budowniczy, ponoc znany modelarz, najwyrazniej nie mial zielonego pojecia o podstawowych zaleznosciach panujacych w aerodynamice.  O ile sobie przypominam, skonczylo sie na przeroznych kombinacjach z przemieszczaniem srodka ciezkosci, a model jak nie chcial, tak nie chcial.

Jednym z nielicznych, pozytywnych wyjatkow byla w moim odczuciu budowa modelu mustanga celem pobicia rekordu predkosci lotu modeli redukcyjnych. Pieknie zbudowany, dobrze latajacy model, wspanialy dzwiek silnika - od razu bylo wiadomo, ze budowniczy doskonale wie, co robi i dlaczego.

 

Osobnym rozdzialem historii tego programu sa jurorzy. Jeden z nich, (byly?) pracownik Graupnera wie co mowi i zdecydowanie ma pojecie, przynajmniej w dziedzinie modeli lotniczych. Natomiast jego kolega zdaje sie miec co najwyzej bardzo szczatkowe pojecie o modelarstwie, czesto nie wie o czym mowi, myli znaczenia, albo wrecz opowiada bzdury. Od jurora zdecydowanie mozna oczekiwac wiecej, inaczej z dumnie brzmiacego, "modelarskiego pojedynku" robi sie jedynie farsa.

 

W rezultacie program robi wrazenie "zapychacza dziur", wiec nawet wobec braku alternatyw przestalem go ogladac. Jezeli juz, na YouTube mozna znalezc bardziej interesujace filmiki modelarskie. Poza tym wiele fajniejszych modeli oraz relacji ich budowy mozna znalezc tutaj na forum.

 

Teraz mnie pewnie zlinczujecie, ale nic na to nie poradze, bo zdanie na temat tego programu mam, jakie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jarku, widzisz: te produkcje telewizyjne są robione "pod publikę" więc raczej bardziej dla widzów nie znających się na modelarstwie. Takie troche :"show"

Gdyby nakręcili program profesjonalnie dla modelarzy pewnie nikomu poza nami nie chciałoby się tego oglądać. Często jak latam podchodzą ludzie , patrzą z ciekawością i 95% pytań to: ile to kosztuje ? i co się stanie jakby tak ten samolocik spadł"? 

Tak to już jest a skoro drażnią cię błędy merytoryczne tego programu to znaczy ,że się znasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.