Skocz do zawartości

Pytanko do posiadaczy Easy Glider'a PRO


wa1ker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i po to (między innymi) jest to wspaniałe forum. Ostatnio kombinowałem jak tu wzmocnić mocowanie skrzydeł w Juniorze. Nawet śruby nylonowe chodziły mi po głowie, a tu dwa HDD leżą bezużyteczne robiąc za przyciski do gazet. Łoj, będzie jeden przycisk mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to pierwszy wymyslił?

 

Widziałem taki "patent" na Youtube . Tam ktoś pokazywał magnesy ale takie "pastylki" przy EG.

Jak widać na mojej fotce wkleiłem najpierw takie małe , prostokątne , ale coś słabo trzymały ... no to poszedłem w "gabaryt" :wink:

A kto pierwszy ? Co to ma za znaczenie , przeca i tak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli wolno to ja jeszcze słówko w sprawie magnesów jako wzmocnienie łączenia skrzydeł w EG lub Juniorze.

Zanim "rozbebeszyłem" HDD nawinęły mi się pod rękę dwa magnesiki neodymowe 40x15x5 mm, no i zwątpiłem :shock: Neodymki mają dość silne przyciąganie i mogę czasami nie rozłączyć skrzydeł, ale w razie co, to zaprę się nogą o koło od samochodu i puści. Jest jednak drugi aspekt tych magnesów. Czy ich silne pole magletyczne nie zakłóci pracy serw, odbiornika lub regulatora? No i co koledzy na to? Bo ja zgłupiałem :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ich silne pole magletyczne nie zakłóci pracy serw, odbiornika lub regulatora?

 

To chyba "przesądy" jakim cudem STAŁE pole magnetyczne miało by zakłócać pracę np. odbiornika? :shock:

 

To trochę tak jak z antenami na dachu , im większa tym bardziej sąsiedzi narzekają że im " fale ściągam" i tv im gorzej chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzysiek dzięki za utwierdzenie mnie w moich rozumowaniach ale... fizyka fizyką a licho nie śpi. Przy moim pechu to wszystko jest możliwe. Dwa lata temu latałem EG. 20 hektarów wolnej przestrzeni. Jedna sadzawka na niej; jakieś niecałe 4m^2. I co? Gliderek uczył się pływać. Przyczyna - akumulator; był wadliwy i nie dało rady go do pełna naładować. Raptem 2/3 pojemności, no ale to sprawdziłem po lotach a nie przed. Stadion piłkarski. Cessna 182 (rozp.1m). Na stadionie jeden maszt do flag na obrzerzach trybun. I co? Sprawdziła Cessna co jest twardsze - skrzydło czy maszt. Przyczyna - podmuch wiatru zza lasu. To dlaczego stałe pole magnetyczne nie miałoby mi czegoś wyćwiczyć.

Ertman przeca nie będę rżnął tych magnesów na dwie połówki. Te dwie połówi to lepiem żeby my wypili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stadionie jeden maszt do flag na obrzerzach trybun. I co?

 

:D Eeee , to ja już się nauczyłem że jak wynajdę jakieś poletko do polatania i stoi na nim tylko jedno drzewo albo słupek , to to miejsce do latania się nie nadaje , bo oczywiście przydzwonię w to coś :? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż śniegiem troszkę sypie w stolicy nie mogłem się powstrzymać zapakowałem EG do samochodu i pojechałem na Pałacową. Przyjeżdżam a tam żywego ducha nie ma śnieg pada błoto po pachy myślę sobie - brać modelarska pewnie klei po piwnicach swoje statki powietrzne i przyjdzie mi tu samemu oblatywać moją nową "maszynę" :D. Pakiecik podłączony test połączeń serwa sprawne wszystko śmiga jak złoto więc co - w górę. Obroty 1/3 lekki zamach i... niespodzianka okazało się że już nie jestem w ogóle potrzebny!!! Ten skurczybyk sam lata! A po wytrymowaniu to już naprawdę mogę sobie posiedzieć w aucie wypić gorącą herbatkę czy skoczyć do MD po frytki. Podsumowując moje dzisiejsze loty jestem naprawdę zachwycony właściwościami tego motoszybowca to naprawdę idealna sprawa dla początkujących a takim co już latają naprawdę daje niesamowitą frajdę z zabawy.

Tak coś czuję w kościach że jeszcze dziś podjadę na Pałacową zrobić rundkę nad polami :devil:

 

 

...Jak mówiłem tak zrobiłem - wylatałem sobie wieczorkiem 2 pakiety;-] niestety sporo padał śnieg i nie widziałem za dobrze kierunku a chwilami nawet i modelu ale nakleiłem mu czarne pasy z izolacji i widoczność się poprawiła :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.