Skocz do zawartości

Pytanko do posiadaczy Easy Glider'a PRO


wa1ker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1 Właśnie jestem w trakcie zamawianie tego cudeńka tylko zastanawia mnie jedna rzecz - w jaki sposób podłączane są tam lotki a konkretnie czy kable są w zestawie zestawie czy muszę dokupywać a jeżeli trzeba kupić to jakiej długości. Przeszukałem pod tym względem forum, ale wszyscy piszą tylko o podstawowych elementach tj (silnik reg serwa). Zależy mi żeby zamówić od razu komplet sprzętu bez późniejszego dokupowanie takich pierdółek jak przedłużki do kabli - dlatego jeżeli są tam potrzebne jakieś rzeczy których nie ma w zestawie to bardzo proszę o pomoc i wypisanie co powinienem jeszcze dokupić

 

2 Co myślicie o takim motorku do EG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pamietam, że przy budowie swojego EG użyłem gotowych przedłużaczy do serw 50 cm. Teraz już kupuję w takich sytuacjach tylko przewód i sam "zarabiam" wtyczki (do kupienia prawie w każdym sklepie) - wychodzi trochę taniej i długość mam taką jakiej dokładnie potrzebuję. Jeżeli chodzi o silnik to użyłem Emax'a 2215/20 i pakiet 3s fullymax. Przy tym silniku idzie pionowo w górę i trzeba zdjąć gazu aby nie przewalił się na plecy - nie zrobiłem wykłonu silnika :oops:

Powtórzę to co wszyscy - model nie do zabicia.

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powinienem jeszcze dokupić

 

Witam, niestety przedłużacze serw są niezbedne, dokładnie nie pamietam ale po 50cm wystarczą. Dodatkowo (jak już wspomniałes 4 serwa - mogą byc towerpro 9g, e-skay, itp, regulator i tu może warto zainwestowac w silnik bezszczotkowy i regulator do niego np taki zestaw, wspaniale sie sprawdził (w moim przypadku) :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4754, do tego smigło składane z kołpakiem multiplexa, no i oczywiscie pakiet 11,1V LiPo :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5842 , lub wiekszy. Taki zestaw zapewni osiągi i szybowiec bedzie przyzwoicie latał, oczywiscie kij ma dwa konce - bedzie drożej, ale o ile przyjemniej... Jeszcze coś zamówiłes już szybowca, która to wersja - jeżeli EG pro to śmigło powinno by w zestawie? Może jednak rozpatrzy ten model:

http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html, tu si;lnik iśmigło jest w zestawie(bardzo porządny silnik)... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel do lotek to ma być "Y" oczywiście?

EG kupuje oczywiście w wersji pro, co do Juniorka to szczerze mówiąc mocno się nad nim zastanawiałem i bardzo mnie ciągnie te 10cm więcej rozpiętości (jakiś taki mam pociąg do rzeczy wielkich :lol2:) ale troszkę mnie zniechęca "T" na ogonie - nie wiem jak to jest tam zrobione a w SL ciągle gubiłem taki ogonek :evil:

Serwa zamówiłem Hitec 55 do Tower Pro nie mam zaufania a 13 zł na sztuce to nie duża różnica

Z tego co się doczytałem na forum to do EG pasują silniki o fi max 28 a tu widzę że DJ zaaplikował sobie fi 35 - powiedz mi czy coś docinałeś sobie nosek czy to fi 28 to plotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel do lotek to ma być "Y" oczywiście

 

tak ale jak masz mozliwosc wlaczenia FLAPPERON'u i odbiornik z 1 kanalem wiecej to zrob osobne podpiecia do odbiornika. bedziesz mial wieksza mozliwosc regulacji i ustawien lotek (kazda z osobna).

 

ja co prawda mam starszego EG (nie PRO) ale mialem tam fi 35 wsadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Latam EG PRO na silniku RAY C3542, który ma fi 35 i nie wymagało to żadnych przeróbek, pasował idealnie - rozmiarem oczywiście, bo te 450W jest chyba ze dwa razy za dużo. EG staruje z ręki pionowo do góry bez potrzeby popychania. Serwa: lotki 2xHS-55, SK i SW 2xHS-81 - pasują rozmiarowo idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ zaaplikował sobie fi 35

 

Tak jak powiedział andrzejpnic nie przerabiasz ale za to ile radochy, modelik na pułapie masz w ciągu sekund, a potem tylko krążysz szukając termiki.

 

do Tower Pro nie mam zaufania

 

Nie chodzi o cene, poprostu tower pro sprawdziły sie - doskonale w kilku modelach mimo powiedzmy - ekstremalnej eksploatacji... Hitec 55 napewno znana nazwa, ale trybiki chinole wsadzają jakies zwietrzałe i czesto sie sypia (we Wrocku niektórzy narzekaja na te serwa), lata człowiek ,wymienia trybiki ,a one za chwile znów sa do niczego - szkoda wywalic bo kosztuja - a tower pro padnie i do kosza... To oczywiscie mój punkt widzenia, ale każdy ma jakies doświadczenia...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Właśnie siedzę nad posklejaniem mojego nowiutkiego EG Pro do kupy i zastanawiają mnie dwie rzeczy

- do czego kurcze są te "rzepy" do mocowanie elektroniki? jakoś nie bardzo mogę znaleźć do nich zastosowania a w instrukcji nic mądrego na ten temat nie piszą (albo mam problemy ze wzrokiem).

- czy śruby do mocowania silnika powinny być w zestawie z silnikiem czy z modelem (łożem)

a może po prostu nie powinno być ich ani tu ani tu - tak właśnie jest u mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzepy są do mocowania: pakietu akumulatorów oraz odbiornika, to samo jest w Mini Magu i innych modelach firmy Multiplex.

 

MironRC, mocowanie skrzydeł na rzep też nie jest złym pomysłem, lecz moim zdaniem łączenie na ''puzzle'' jest w zupełności wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że ciekawy patent ale przez te rzepy zwiększa się przestrzeń pomiędzy skrzydłami a co za tym idzie cała idea pasowania na puzzla bierze w łeb

 

Nie wiela zwieksza sie ta odległośc a i tak po paru montażach i demontażach zobaczysz że ten "puzel" już nie bardzo trzyma. Jeden z kolegów w swoim elaporowym latadełku(junior s) zastosował magnesy neodymowe - podobno sprawdzaja sie doskonale i nie zwiekszaja grubosci połączenia , o którą tak sie martwisz...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.