Skocz do zawartości

Jaki materiał na obudowę kupić


Kawmilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym złożyć swój pierwszy model, będę szukał układów w Internecie, ale na początek chciałbym zakupić jakiś lekki materiał (do trenowania wycinania kształtów). Jakie materiały na początek mogę kupić na kadłub/obudowę? Pianka, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kawmilk napisał:

Witajcie, chciałbym złożyć swój pierwszy model, będę szukał układów w Internecie, ale na początek chciałbym zakupić jakiś lekki materiał (do trenowania wycinania kształtów). Jakie materiały na początek mogę kupić na kadłub/obudowę? Pianka, czy coś innego?

Na początek,proponuję Ci to,dostępne na Allegro jak i w Castoramie.PODKŁAD POD PANELE XPS PŁYTY 5MM,są i cieńsze 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko aby zacząć od początku: wybierz model jak najprostszy i dużo czytaj ,proponuję poszukać na allegro książki modelarskie na początek np: poradnik modelarza lotniczego ( stara publikacja ale jeśli chodzi o podstawy nadal aktualna) .Internet też jest bardzo dobry ale trzeba uważać bo w sieci jest wszystko i można popełnić wiele błędów słuchając rad niektórych "doświadczonych modelarzy". 

I pamiętaj, nie zniechęcaj się bo w naszym hobby cierpliwość to podstawa. Jak coś nie wyjdzie, zostaw ochłoń i za kilka dni jeszcze raz......aż do skutku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kawmilk napisał:

Dzięki za pomoc! Jak coś mi się uda pierwszego skleić to się pochwalę. 

Robisz tu podstawowy błąd. Gdy pochwalisz się jak coś skleisz to będzie już za późno żeby coś poradzić.

 

Po pierwsze, to wybór modelu vel planów. Żeby były jak najprostsze a nie najefektowniejsze, Czyli Spitfire odpada.

Potem zakładasz wątek i pytasz się zanim cos zrobisz. W międzyczasie czytasz podobne wątki - są źródłem wiedzy jak się buduje model, czasem dość szczegółowo opisane krok po kroku.

Jak już wiesz co i jak trzeba zrobić to to robisz i dzielisz się kolejnym krokiem w budowie.

I tak krok po kroku dojdziesz do końca szczęśliwej budowy.

Oblot to zupełnie inna bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.