Skocz do zawartości

Nowy


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy na tym forum. Chciałem zapytać o poradę w doborze modelu ale zanim zostałem zatwierdzony na czytałem się trochę i chyba juz wiem co szukam bo coś na styl skysurfera. Tak sobie pomyślałem, że może przygodę z modelarstwem można rozpocząć od jakiegoś modelu z drugiej ręki. Dużo piszecie, że ciężko je rozbić więc może komuś zalega i chciałby odsprzedać? Czy to dobry pomysł na początek? Dzięki za przyjęcie do grupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo dobrze, ze czytasz forum. Tu jest sporo wiedzy, trzeba ja tylko chcieć znaleźć.

Jak najbardziej model z drugiej ręki się nadaje. OLX w okolicy najbardziej się do tego nadaje. W takim Skysurferze dziób może być zmęczony, ale jak reszta trzyma kąty i wymiary to warto. Ktoś już się nauczył i nalatał, a teraz ma cos bardziej skomplikowanego, więc sprzedaje trenerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, robertus napisał:

Bardzo dobrze, ze czytasz forum. Tu jest sporo wiedzy, trzeba ja tylko chcieć znaleźć.

Jak najbardziej model z drugiej ręki się nadaje. OLX w okolicy najbardziej się do tego nadaje. W takim Skysurferze dziób może być zmęczony, ale jak reszta trzyma kąty i wymiary to warto. Ktoś już się nauczył i nalatał, a teraz ma cos bardziej skomplikowanego, więc sprzedaje trenerka.

Dzieki właśnie o to chodzi

 

Na OLX nie widziałem u mnie. Może tutaj ktoś będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się ze sprzedającym niech Ci pokarze jak lata. To Ci wyeliminuje więcej niż połowę wad, które trudno zauważyć na pierwszy rzut oka.

Sprawdź czy geometrycznie jest wszystko symetryczne z każdej strony.

np te wymiary. plus minus 1cm jeszcze ujdzie

image.png.45fba6cf4162a6f7c221f212b401626c.png

 

Czy od przodu jak spojrzysz to wszystko jest lustrzane, skrzydło nie skrzywione itp.

Czy skrzydło jest równoległe do statecznika poziomego, a pionowy jest faktycznie pionowo.

Czy serwa i popychacze działają bez skoków i zacięć.

Drobne uszczerbki w piance nie sa krytyczne, a i są łatwe w naprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, musze posypać głowę popiołem za pierwszy mój post. Czytając twój post teraz widzę, że za pierwszym razem źle go zrozumiałem. 

Także sorry.

A co do twojego pytania:

4 godziny temu, Magik napisał:

A na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego modelu? 

To jest trudne do wytłumaczenia niedoświadczonemu modelarzowi. Trudno opisać elementy na które powinieneś zwrócić przy zakupie uwagę.

Artur dobrze napisał, choć nie wprost. Warto poradzić się przed zakupem, jeśli będziesz miał taką okazję, doświadczonego modelarza. 

Na pewno to co napisał Robert a ja do tego dodam jeszcze abyś sprawdził łączenie skrzydeł. Czasami jest tak mocno wyrobione, że skrzydła się nie chcą trzymać. To nie jest element dyskwalifikujący model ale na pewno obniżający jego cenę zakupu.

 

Na pewno dostaniesz fotki modelu, jeśli tak będzie to wstaw je tu na forum i podpytaj. Na pewno ktoś napisze jak widzi taki model.

Jak będziesz kupował bezpośrednio to sam zrób fotki i umów się na następny raz. Nie ma się co wstydzić i przy zakupie spokojnie możesz powiedzieć, że jesteś niedoświadczony i chcesz się skonsultować przed zakupem z kolegą modelarzem.

Takie podejście jest bardzo profesjonalne i moim zdaniem będzie bardzo dobrze świadczyło o tobie, czyli o twoim rozsądku.

 

Jedna bardzo ważna uwaga starszego kolegi. Nie podpalaj się przy zakupie, rób to na zimno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mi pomagacie zdobyć wiedzę. Super to forum. Dzięki i mam nadzieję, że nie macie za źle. Wiem, że to irytować może bo faktycznie dużo pytań pada na forach ale wbrew pozorom czasami trudno zrozumieć niektóre rzeczy także dzięki za cierpliwość dla nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.