Skocz do zawartości

10 kanałów czy 6?


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice są ale kolega pisał że ma odbiornik 10B wiec jest już standardowe gniazdo 3 PINowe. Wcześniejsze czujniki też miały gniazda JST 1,25mm aby można je było podłączyć do odbiornika. Były też przejściówki w komplecie. Zostało mi ich trochę ,jakby ktoś potrzebował to pisać.

Wracając do głównego tematu w każdy mój model ma swój odbiornik. Nie uznaję ciągłej wymiany jednego odbiornika między modelami. Zaraz się antenka urwie albo przewody do serw a poza tym to kłopot. Z naprawą nie miałbym kłopotu bo jestem elektronikiem ale jak dla mnie byłoby to bez sensu.

Odbiorniki mam od 3 do 10 kanałów w zależności od potrzeb modelu.

kabelki.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze ze zaczęły sie juz pojawiac odbiorniki z antenkami wbudowanymi w odbiornik. Nie wiem jak w flysky ale Spektrum juz ma takie odbiorniki. Nie wiem jak z zasięgiem podobno pelny (cokolwiek to znaczy) mam 1 szt i w tym sezonie go sprawdzę w praktyce.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qbapfmrc napisał:

To ja dodam jeszcze ze zaczęły sie juz pojawiac odbiorniki z antenkami wbudowanymi w odbiornik.

To ciekawe. Na pewno uprości to wiele. Choćby usprawni przepijanie. Każdy kiedyś zaczyna, a wiadomo ze na początku wszystkiego jak na lekarstwo:) 

14 godzin temu, robertus napisał:

Dokładnie. Odbiorniki flysky są tanie. Bezpieczniej i wygodniej kupić kolejny odbiornik z dopasowaną ilością kanałów niż przekładać między modelami.

Masz racje, a ceny z Chin są jeszcze lepsze. Dlatego postawiłem na fs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko mam Flysky i6X i odbiornik 6 kanałowy. Podłączyłem wszystko sparowałem tylko przepustnica nadaje sygnał do 3 serwa zamiast do silnika. Nie ma napięcia na 3 kablach wychodzących z regulatora sprawdziłem miernikiem. Czy ktoś podpowie może co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bodzioch napisał:

Co to znaczy że nadaje sygnał do 3 serw. Pokaż foto co i jak masz połączone. w nadajniku wszystkie mixy masz wyłączone.?

Dziękuje za odpowiedź, nie wiem o co chodzi z mixami ale popatrze w instrukcji. Nagrałem filmik.

Wszedłem setup/mixes

Mix#1

Mix is OFF

Master CH1

Slave    CH2

Pos. mix 50%

Neg. mix 50%

Offset        0%

Mix#2 i Mix#3 takie same parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bodzioch napisał:

Regulator musi być podpięty pod kanał 3, a  tam masz serwo.

Wau działa. W ten sposób nigdzie nie mogłem znaleźć schematów jak to wszystko działa, np. regulator. Wczoraj tak myślałem skoro na serwie 3 jest przepustnica to może dać tam regulacje napięcia ale wolałem się upewnić niż czekać znów 3mc na regulator z ali :D. Rozpocząć to hobby to udręka na początku trochę ale warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.