Skocz do zawartości

10 kanałów czy 6?


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema siema, mam pytanie odnośnie ilości kanałów. Czy jest sens kupować 10 kanałowy odbiornik? Staram się podejść przyszłościowo i zastanawiam się do czego mogą służyć pozostałe kanały skoro 4 kanały obsługują podstawowe kierunki. Proszę o podpowiedzi (uczę się) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszystko zależy czym latasz prosty model wystarczy 6- 10 kanałów , ale makiety szybowców to już 18 kanałów a może więcej 

post-1903-0-19462800-1451930915.thumb.jpg.a6690e2aebd588e267276b6b91a3646e.jpg

Modele pływające wystarczą 2 kanały ster kierunku i regulacja silnika , ale niektórym to za mało wiec budują pulpit wyposażony w 2 aparatury .

post-20773-0-98448400-1522508830.thumb.jpg.c6ca679fa0a03a8ef35fa3ecb8ba2df5.jpg

 

I ja tu odpowiedzieć na Twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 kanałów może być mało. Wystarczy prosty motoszybowiec i już masz 7 - 2 x klapy, 2 x lotki, ster kierunku, wysokość, silnik. A możesz jeszcze chcieć włączyć np. buzer po lądowaniu w wysokim zbożu, jakieś oświetlenie, hamulce aerodynamiczne, chowane podwozie itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magik napisał:

Siema siema, mam pytanie odnośnie ilości kanałów. Czy jest sens kupować 10 kanałowy odbiornik? Staram się podejść przyszłościowo i zastanawiam się do czego mogą służyć pozostałe kanały skoro 4 kanały obsługują podstawowe kierunki. Proszę o podpowiedzi (uczę się) 

A,ile obsługuje kanałów Twój nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu 10 kanałów. Przyszłościowo to nawet nie wiesz jakimi modelami będziesz latał. A 6-cio kanałowy odbiornik obsłuży małe modele mieszczące sie w bagażniku lub przypięte do plecaka a i większe szybowce posiadające tylko lotki. A 10-cio kanałowy jest większy i trudniej go upchać w mniejszych kadłubach.

 

Kto zaczynał od 10-cio kanałowych odbiorników ręka w górę ? Ja zaczynałem od 5-cio kanałowych i nadajnika 6-cio kanałowego i gdyby się nie zepsuł to miałbym go do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dariuszj napisał:

6 kanałów może być mało. Wystarczy prosty motoszybowiec i już masz 7 - 2 x klapy, 2 x lotki, ster kierunku, wysokość, silnik. A możesz jeszcze chcieć włączyć np. buzer po lądowaniu w wysokim zbożu, jakieś oświetlenie, hamulce aerodynamiczne, chowane podwozie itp.  

Z tym buzerem to dobry pomysł nie pomyślałem. Dzieki

5 minut temu, samolocik napisał:

Nie ma sensu 10 kanałów. Przyszłościowo to nawet nie wiesz jakimi modelami będziesz latał. A 6-cio kanałowy odbiornik obsłuży małe modele mieszczące sie w bagażniku lub przypięte do plecaka a i większe szybowce posiadające tylko lotki. A 10-cio kanałowy jest większy i trudniej go upchać w mniejszych kadłubach.

 

Kto zaczynał od 10-cio kanałowych odbiorników ręka w górę ? Ja zaczynałem od 5-cio kanałowych i nadajnika 6-cio kanałowego i gdyby się nie zepsuł to miałbym go do dzisiaj.

Przed momentem kupiłem 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tyle kanałów na ile Cię stać. 10 kanałów to takie minimum minimorum. Najlepiej byłoby 12 lub 14 kanałów.

No chyba że chcesz kupować za rok albo dwa następny nowy nadajnik. Kupowanie obecnie 6ciu kanałów to absolutna pomyłka. 

Chcesz teraz latać na małych modelach to kupisz mały 4-6 kanałowy odbiornik.

Nie znasz dnia ani godziny kiedy nagle Ci się odwidzi i nagle będziesz potrzebował 8-10 kanałów. Pojedziesz na jakiś piknik lub na jakieś latanie z innymi kolegami, zobaczysz model zachwycisz się i zapragniesz mieć identyczny lub podobny. A tu niespodzianka nadajnik ma 6 kanałów i się nie nada.

Powtórzę to jeszcze raz, kupowanie przez modelarza nadajnika 6cio kanałowego mija się kompletnie z sensem. Różnica w zakupie dramatyczna nie jest między nadajnikami 6cio a 10cio kanałowymi.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja durny - myślałem że odbiornik kupuje sie pod model. Do halówki mały 4-5 kanałowy, do Esiaka czy do szybowca bez napędu nie za duży 4-6 kanałowy (choć warto w zależności od zastosowań zerknąć na zasięg) , do większości pozostałych modeli mi wystarcza 7-10. Jakbym kupił odbiornik większy niż 8 kanałów, to nie zmieścił by sie do większości moich kadłubów...i byłby zonk.

No ale forum to forum - 10 będzie lepsze :) i już

 

a co do buzera na kanale - kolegom proponuje wykorzystać miernik siły sygnału jeśli macie telemetrie - zawsze mnie doprowadziło jak po sznureczku do modelu. Czy był w 2m kukurydzy, metrowej trawie czy w gęstym lesie na drzewie. Oczywiście byle by zasilanie się nie wypięło. Korzystajmy z dobrodziejstw tego co mamy w standardzie - a nie kombinujemy jak modelarze :D

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Skorzystam z okazji i zapytam

 

Kupiłem FlySky FlySky FS-CAT01 i moje pytanie czy do odbiornika a10b FS trzeba jakieś przejściówki czy bezpośrednio do odbiornika się podłącza bo na niektórych opisach allegro coś takiego wypisywali. Sorki jeśli nie ten dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wersje odbiorników i czujników telemetrii miały gniazda i wtyki JST 1,25mm . Teraz wejście telemetrii w odbiorniku jest takim samym standardem jak wyjścia na serw.

Czujniki były też sprzedawane z przejściówkami. Zależy co kupiłeś. Pokaż foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bodzioch napisał:

Pierwsze wersje odbiorników i czujników telemetrii miały gniazda i wtyki JST 1,25mm . Teraz wejście telemetrii w odbiorniku jest takim samym standardem jak wyjścia na serw.

Czujniki były też sprzedawane z przejściówkami. Zależy co kupiłeś. Pokaż foto.

 

Screenshot_2021-03-01-21-03-33-607_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

A odbiór to FS ia10b. W ai6b nic nie trzeba a w 10? Mam dwie informacje i nie wiem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bodzioch napisał:

Ten moduł ma standardową wtyczkę więc wpinasz w gniazdo w odbiorniku. W czym problem ?

fsi10b.jpg

Dzięki, chcialem się upewnić bo znalazłem sprzeczne informacje na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.