Skocz do zawartości

Nowy zakup na pierwsze RC


BialyOrzel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie mówię ze jestem w tym zielony

chcialbym kupic pierwsze RC spalinowe model najlepiej cos do lekkiego driftu jakis sedan/coupe 
na olx znalazlem fajnie pasujaca oferte pod to co bym mniej wiecej oczekiwał, tylko pytanie czy jest ono oplacalne ? ( Nie chcialbym nie wiadomo jak przeplacic )

 

https://www.olx.pl/oferta/rc-spalinowy-bmw-m3-gtr-tuning-zobacz-tanio-mozliwa-zamiana-CID767-IDFiKHQ.html

 

z tego co wyczytalem było kiedys dostepne w gazetkach do składaniach gdzie cena wynosila srednio kolo 3tys ew. zakup kolo 700zl. Pytanie czy warto kupic cos takiego na 1 model ? jak ciezko z czesciami 

a moze polecicie cos od siebie na poczatek w tym typie podobnego? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
12 godzin temu, BialyOrzel napisał:

Na wstępie mówię ze jestem w tym zielony

chcialbym kupic pierwsze RC spalinowe model najlepiej cos do lekkiego driftu jakis sedan/coupe 
na olx znalazlem fajnie pasujaca oferte pod to co bym mniej wiecej oczekiwał, tylko pytanie czy jest ono oplacalne ? ( Nie chcialbym nie wiadomo jak przeplacic )

 

https://www.olx.pl/oferta/rc-spalinowy-bmw-m3-gtr-tuning-zobacz-tanio-mozliwa-zamiana-CID767-IDFiKHQ.html

 

z tego co wyczytalem było kiedys dostepne w gazetkach do składaniach gdzie cena wynosila srednio kolo 3tys ew. zakup kolo 700zl. Pytanie czy warto kupic cos takiego na 1 model ? jak ciezko z czesciami 

a moze polecicie cos od siebie na poczatek w tym typie podobnego? 

 

 

Raczej niezbyt dużo użytkowników samochodów RC jest tutaj. Jeśli to Twój początek z RC to zachęcam do dołączenia do grup na Facebooku o nazwach: RC Majstry , RC from china RC maniacs from Poland - created by RC Nennox.
Są to grupy głównie w 98% samochodowe, jest tam też drift. Chłopaki od razu z pewnością podpowiedzą co i jak. Najprawdopodobniej odradzą Ci spalinowe modele na początek ale udzielą też cennych wskazówek i porad. 
Więc jeśli nie jest to dla Ciebie problem proponuję tam zajrzeć. Nie twierdzę że to forum jest całkowicie pozbawione kołowych RC ale jak sam zauważyłeś dominują samoloty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, posiadam model spalinowy rc buggy, służy jako dodatkowa zabawa w wolne chwile, podpowiem jedynie, że kupno autka używanego z silnikiem spalinowym to jest ryzyko, polecam poszukać jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę. Silniki często są niewłaściwie docierane, później katowane i na koniec sprzedawane, zamiast frajdy, będziesz się wkurzał, że gaśnie, nie można odpalić itp... I na koniec stwierdzisz, że nitro jest do d...y.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robert.pilot napisał:

Witaj, posiadam model spalinowy rc buggy, służy jako dodatkowa zabawa w wolne chwile, podpowiem jedynie, że kupno autka używanego z silnikiem spalinowym to jest ryzyko, polecam poszukać jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę. Silniki często są niewłaściwie docierane, później katowane i na koniec sprzedawane, zamiast frajdy, będziesz się wkurzał, że gaśnie, nie można odpalić itp... I na koniec stwierdzisz, że nitro jest do d...y.

Dzięki śliczne za podpowiedz ;) od paru dni wlasnie czytam ciagle opinie i z poczatku myslalem ze troszke bardziej wytrzymale sa ogolnie modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do driftu, to elektryk. Zależy jaki masz budżet, ale z lepszych to MST RMS (RWD) fajnie jeździ. Tylko do driftu jak ma być przyjmie to obowiązkowo zyroskop i to nie chinczyk za 50zeta, bo się szybko zrazisz do tego hobby.
Druga kwestia driftu jest taka, że jazda tylko na wykładzinie. Na kostkę i asfalt szkoda modelu, nic na dłuższą metę nie wytrzyma.
Jak chcesz po podwórku pojeździć, to raczej szedłbym w buggy/truggy, pojedziesz przyjemnie po asfalcie i lekki teren, ze względu na łatwość obsługi też proponowałbym elektryka z silnikiem bezszczotkowym.
Musisz się zastanowić czego tak na prawdę oczekujesz, bo drifrowozem na dwór szkoda iść, a znowu buggy 1:10 W mieszkaniu ciężko się jeździ.
1:16 też są fajne i potrafią zaskoczyć. Ja wolę 10, chciałbym kiedyś 1:8, a najlepiej 1:5, ale samoloty bardziej mnie kręcą i chyba nie wydam kilka tysi na samochód.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spalina jest dobra jak trafisz z dobrym silnikiem ale nie chińskim typu x force czy inne podobne ,jak będzie na os.max,picco,novarossi to i na początek ok.

Ale jak chińczyk to lepiej elektryka  tylko i wyłącznie bezszczotkowego.

Do driftu to zazwyczaj jest skala 1/10 minusem tej skali jest że często się sypie i trzeba mieć dostęp do części zamiennych.

Ja używam skali 1/8 dużo wytrzymalsza i troszkę większy ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.