Skocz do zawartości

Budowa modeli w oparciu o kartonowe modele "Mały modela


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Co sądzicie o budowie modeli latających w oparciu o kartonowe modele z wydawnictwa "Mały modelarz"?

 

Znalazłem model F-16 z tego właśnie wydawnictwa. Zastanawiam się wobec tego, czy nie odbić na ksero w powiększeniu kilku stron z wręgami konstrukcji F-16, a później z depronu wyciąć i posklejać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moje zmagania z podobnym tematem, kartonówki mają profil i myślę że bardzo zbliżony do oryginału, może aż za bardzo.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7805

 

W planach mam ulotnić C-130 http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7697 , ale tym razem będzie to tylko poszycie z kartonu - oryginalne

 

Teraz na tapecie mam XF5F-1 "Skyrocket" wzorując się na wręgach i konstrukcji z kartonówki

skyrockt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu zeskanowałem kilka modeli z "Małego modelarza" w celu powiększenia i dostosowania do wykonania z depronu. Rozpocząłem również budowę FW 190 wg genialnych planów Puskala, które są dostępne na Forumrc.alexa. Buduje się szybko łatwo i przyjemnie - depron okazał się tworzywem, które można łatwo formować. (Niestety brak czasu trochę mnie ogranicza.)

Stan aktualny

p1050496ii2.jpg

w600.png

Skrzydło konstrukcyjne - dźwigar i żeberka (profile) opracowałem na podstawie Małego modelarza (to jedna z moich modyfikacji planów Puskala)

p1040025eq9.jpg

w800.png

Dla mnie budowa modeli rc na podstawie Mm ma również wymiar sentymentalny, gdyż 35-40 lat temu wykonałem kilkanaście samolotów z Małego modelarza i drugie tyle wg własnych projektów.

Ad rem uważam, że zmodyfikowane plany z Małego modelarza znakomicie nadają się do budowy latających modeli rc.

(Po ukończeniu i oblocie może zaprezentuję FW w osobnym temacie)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Co sądzicie o budowie modeli latających w oparciu o kartonowe modele z wydawnictwa "Mały modelarz"

 

 

Jak najbardziej możliwe.Pomysł stary.Mam tak zbudowany kadłub do Wilgi o rozpiętości 140cm.Waży 56g.Na razie leży już 6 miesięcy,nie mam na razie czasu.Trafiłem spory temat na rc group.Gość wydłubał bodajże B-17 lub B-25 o rozpiętości 2m i latał tym w hali.Niestety nie wszystkie profile z MM nadają się do lotu,np.RWD 5 bis ma tak nienaturalnie gruby profil.

Uważam że są za to świetną bazą do budowy modelu z depronu np.rozrysowany kształt poszycia.Reszta to inwencja twórcza wykonującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja pełnego archiwum może nie posiadam, ale całkiem sporo małych modelarzów w formie elektronicznej mam. Mam też kilkanaście modeli "Kartonowy Arsenał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj strona z MM oraz innymi podzielona na roczniki

http://www.papercraft.kokoroyari.spb.ru/mm88.htm

 

Modele od maja 1971 do około 1980 skleiłem prawie wszystkie, oraz kilka większych z lat kolejnych. Miałem duży zapas MM po swoich starszych braciach

 

EDIT

A ten model wykonałem w kilku egzemplarzach :) aż łezka w oku ...

mm7310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.