Skocz do zawartości

Ultron 3D


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata też postanowił zrobi sobie Ultrona i myślę, że efekt jest godny pochwalenia się :wink:

 

Troszeczkę go powiększyliśmy. Skala --> 1:1,38, czyli rozpiętość ok. 1.3m.

 

Oczywiście model jest już robiony z depronu 6mm, bo przy tej wielkości 3mm raczej to byłby zły pomysł :)

 

Wyposażenie:

Silnik: Emax CF 2822

Regulator: HW 25A

Serwa: 4x 9-cio gramówki

Pakiet: 1800mAh 3S

 

Waga: 580g

 

i tutaj muszę podkreślić, że w twórczym szale nikt nawet nie myślał o oszczędzaniu masy modelu. Więc ten wynik możemy uznać za zadowalający :)

 

A teraz to co lubimy najbardziej:

021c634363.jpg

f5c37b77ee.jpg

ecd5a22df3.jpg

7beb893eeb.jpg

40aab26bb2.jpg

 

Później dorzucę jeszcze filmik z trymowania. Niestety model zrobił tylko kilka kółek, w celu wytrymowania. Na więcej nie pozwala pogoda i meszki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fakt, wredne są. Bez zakrycia całego ciała, łacznie z rękawiczkami i Okularów ściśle przylegających do oczu, nie da się polatać w spokoju. No, chyba. że wyjdziemy na patelnię +45*C :wink: Wtedy mamy nikła szansę, że pozostaniemy sami. :devil:

 

Ja stosuję aromat waniliowy, taki do ciasta. Dosć skutecznie odpędza krwiopijców, niestety człowiek potem waniaje niczym objazdowa cukiernia. Można ze dwa zapachy do ciasta rozpuścić w małej (1/4 szklanki) ilości wody i wlać do butelki z atomizerem, ale nie jest tak skuteczne jak czysty i stężony.

 

Ostatnio taką szprycę zostawiłem w szklance w pokoju na działce, na noc. W 20 minut nie było w pokoju ani jednego komara. I do rana spokój był :wink:

Na meszki trzeba by przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega czeka na pochwałę za model a wy o meszkach i sposobem radzenia sobie z nimi:D No ale do rzecz. Model na prawdę super. Ja mojego zbudowałem z depronu 5mm ale w normalnej skali 1:1. Przyjemnie lata a i waga z podwoziem w granicach 420g. Piękne malowanie kadłuba! Pogratulować no i filmik zapodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spokojnie taki pazerny na ochy i achy nie jestem.... bo nie ja go robiłem :wink:

 

No jak narazie Ultron sprawdza się w powietrzu, chociaż nawet puki co nie zrobiliśmy beczki. Tylko wytrymowaliśmy i do domu.

 

Marcin, to co się chwalisz bez zdjęć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co oglądać, stare zdjęcie jeszcze pierwszej wersji. Model jest wyśmienity jak na początek latania akro. Jest to mój pierwszy model zdolny do akrobacji, wybacza wiele błędów, no i materiał bardzo wdzięczny. Polecam każdemu kto chce wejść latanie akro.

25c734fb88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaki - buduję właśnie ULTRONa ale mam kilka zadwozdek.

Podwozie - kółeczka będą z depronu i gąbki izolacyjnej na rurki hydrauliczne, ale jak to osadzić na modelu? do wręgi sklejkowej? może jakiś pomysł? przykręcić? przykleić?

O ile ze sterem wysokości i kierunku dałem sobie radę, to za bardzo nie wiem jak usztywnić lotki, węglem? listewką 3x3 ?

Czym wklejać serwa? Teraz wchodzą mi na ciasne pasowanie w 'gniazdo' z podwójnego depronu około 9 mm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noker, U mnie podwozie jest za pierwszą wręgą zaraz przed skrzydłami. Mocowanie z twardej balsy 5mm. W balsie wyfrezowany rowek na pręt węglowy 4mm. Robimy dwa takie same elementy balsowe i to sklejamy razem. Takie odbicie lustrzane. I mamy bardzo sztywne mocowanie podwozia. Balse można podkleić z obu stron cieńką sklejką choć u mnie bez tego też mocno. A balse w kanapkę oczywiście słojami na krzyż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem w trakcie budowy Ultrona i nurtuje mnie jedna rzecz,mianowicie dlaczego dźwigienki steru kierunku i wysokości nie są symetryczne?Ma to może coś wspólnego z naciąganiem linek podczas wychylania steru?Byłem pewny,że przy systemie pull-pull ważne jest to,aby dźwigienki były symetryczne,a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też popełniłem Ultrona.Potwierdzam zdania poprzedników,bardzo miły model,jedyną wadą jaką odnotowałem dotychczas jest to,że model bardzo buja się w harierze.Masa modelu to 445g trochę ciężko, ale nie szczędziłem wzmocnień,a wyposażenie też nie najlżejsze,niemniej jednak model z tą masą lata przyjemnie,nie ma kłopotu z podstawowymi figurami 3D(z zaawansowanymi pewnie tez nie ale potrzebowałby innego pilota :wink: ).Model był gotowy już na początku sierpnia,ale niestety dopiero teraz nadarzyła się okazja,żeby nakręcić jakiś film i cyknąć parę fotek.

 

img0599dvdntsc.jpg

 

img0600dvdntsc.jpg

 

s73023281280x768.jpg

 

s73023191280x768.jpg

 

s73023161280x768.jpg

 

:arrow: Więcej zdjęć tutaj

 

Oraz film,umiejętności jeszcze niskie,ale dopiero wchodzę w akrobacje 3D.Narazie przerobiłem 2 Yaki 54 od Krzyśka H.,a teraz Ultron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.