Skocz do zawartości

nadajnik-odbiornik


zuzia2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam dostatecznej wiedzy na temat modelarstwa Rc a szczególnie dotyczącej elektroniki w związku z tym mam następujące pytanie. Może śmieszne.

Mam nadajnik Radiolink i jeden odbiornik.

Czy mogę ten jeden odbiornik używać w dwóch modelach np. w trenerku i motoszybowcu. Mam na myśli taką sytuację, że w nadajniku mam ustawionego trenerka i motoszybowiec. Latam trenerkiem a potem przekładam odbiornik do motoszybowca i latam motoszybowcę. Czy taka sytuacja jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia modelu "trzymane" są w radiu więc jeśli przestawisz model w nadajniku i będą połączone z tym samym odbiornikiem to nie będzie większego problemu. Inaczej może być z failsafe chociaż na szybko zobaczyłem, że również ustawiane jest z radia więc być może jest tak jak w FrSky (swoją drogą to super opcja, bo w starej Sanwie ustawiało się to dla odbiornika i wtedy do każdego modelu trzeba by zmieniać znowu failsafe przy każdej zmianie, a tutaj "wgrywa" się on automatycznie do odbiornika zgodnie z ustawieniami dla danego modelu wraz z połączeniem - przynajmniej tak zauważyłem). To może ktoś inny będzie wiedział, ewentualnie możesz sprawdzić sam wyłączając radio (oczywiście bez podłączonego silnika) i sprawdzając na jednym podłączonym serwie czy ustawi się tak jak powinno i potem to samo po zmianie modelu.

Więc jak najbardziej jest to możliwe, sam tak często robiłem i robię, bo niestety kupowanie osobnego odbiornika do każdego modelu trochę kosztuje, choć i tak już z FrSky jest lepiej niż z Sanwą i jej cenami :D

Jedyny problem jest taki, że jest to mało wygodne szczególnie na lotnisku. Polecam sobie oznaczyć wszystkie wtyczki w modelach numerkami kanałów do których je podłączasz w odbiorniku, bo łatwo się bez tego pogubić jak się tak przekłada :).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.