Jump to content

Futaba FC-18 mi odmówiła poszłuszenstwa


Artur Lis

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z aparaturą włączyłem ją , podpiołem serwa do odbiornika właczyłem przez chwilę ładnie pracowała (serwa sie ładnie wychylały )i po kilku minutach z ośmiu serw zaczeły tylko dwa reagować na drązki a 6-ść pozostałych same się wychylaja bez sterowania tylko z minimalnym wychyleniem sprawdziłem zasilanie w odbiorniku jest ok, potem wykasowałem ustawienia dla srew (mix)to samo przeszedłem do funkcji Standart i dalej to samo , może z odbiornikiem coś nie tak ,zasilanie w apce wynosi 10.9V to sam nie wiem co mogło się stać :(:(:(

 

Pozdrawiam Artur

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
wogóle nie wkręcałem anteny , prawie zawsze jak w domu robie ustawienia w niej to nie zakładam anteny.

To ja mam tylko nadzeję, że nie stało się najgorsze.

Na przyszłość: NIGDY WIĘCEJ TAK NIE RÓB.

Antena zawsze musi być rozsunięta!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem ze chodzi o końcówkę mocy w Module W.CZ. jeżeli tak to trzeba moduł wymienić lub tą końcówkę mocy o ile się opłaca w takiej apce wymieniać , tylko dziwi mnie to ze tak w uruchamiałem nadajnik przez parę dobrych lat i nic się nie stało do tej pory aż do wczoraj.

 

Pozdrawiam Artur

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie chciałem powitać wszystkich bo do tej pory ograniczałem się tylko do czytania forum :)

 

Artur myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie jak zobaczymy problem na "żywo" i sprawdzimy nadajnik z innym odbiornikiem i odbiornik z innym nadajnikiem... nie chce Cie martwić ale czuje ze koledzy mają rację z tą końcówką mocy.

 

Pozdrawiam Bogumił

Link to comment
Share on other sites

Mode 1 reaguje na ruch serwa , Mode2 reaguje na 50% a pozostałe same się wychylają minimalnie , a Funkcja Serwo Test działa bez problemu i można programować a wyniki jak na początku sprawy, jeżeli była by to końcówka mocy we W.CZ ? to jeszcze pół biedy ale co jak nie będzie w sklepach ani końcówki ani zamiennika na polskie części elektroniczne?

 

Pozdrawiam Artur

Link to comment
Share on other sites

a sprawdż jej zasięg , bo ja przy swojej FC16 mam taką sytuacje przy bliskiej odległości około 50m serwa reagują , jak odejde dalej to już nie i nieważne czy antena wyteleskopowana czy schowana i też niewiem co nawaliło , z innymi odbiornikami jest to samo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

cały czas mam na PPM bo odbiornik mam PPM na PCM nie przełączam bo nie mam odbiornika PCM . Ale mam inne pytanie dotyczące wymianę modułu W.CZ 35Mhz na Moduł 2.4GHz, czy te rozwiązanie będzie działać korzystnie ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.