Skocz do zawartości

Buggy 1:10 pomoc w doborze "wolnego" silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym prosić samochodziarzy o pomoc. Obiecałem dziecku że kupię jakiś większy samochód 1:10. Postanowiłem wydrukować taki model z napędem na wszystkie koła, kołami 100mm. Mam teraz dylemat na etapie doboru napędu. 
Mianowicie chodzi o to że samochodem będą jeździć dzieci i chcą aby nie był za szybki. Z uwagi że jest bardzo mało tanich aparatur, które mają możliwość ustawienia exp dla gazu i tym samym nie jestem z poziomu radia ograniczyć mocy silnika muszę coś dobrać aby nie zniechęcić dzieciaków i model nie jeździł 50km/h. 

Generalnie nie chcę za bardzo pójść w trójfazowe silniki z uwagi na cenę. Chciałbym wsadzić coś klasy 540 ale taki silnik aby był możliwie ekonomiczny (chce tam wsadzić lipol 7,4V 2200mha) oraz by był raczej z tych wolnoobrtowych. Możecie mi coś doradzić? jakaś konfiguracja z zębatką? podkreślam że chciałbym aby model był wolny, bardziej o moment obrotowy mi chodzi aby po trawie jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Daj coś więcej o modelu. Jak chcesz szczotkę niskoobrotową to bierz jakiś 80T, znajdziesz coś miedzy 50 a 60 PLN, ale do prędkości dużo robi jeszcze samo przełożenie napędu, więc daj więcej szczegółów co za model konkretnie budujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to jest projekt buggy drukowanego 4wd, tam można poszaleć z przełożeniami. Generalnie jest to dedykowane po silnik 3f 2115 1000KV, ale to jest trochę za szybkie rozwiązanie dla dzieci. Właśnie z tego powodu pomyślałem o szczotce. Silniki tej klasy mam w samolotach, także mógłbym przełożyć. Muszę się zastanowić jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, tak jak napisałem Tobie wcześniej, zainwestuj lepiej w apkę komputerową i docelowy napęd najlepiej BL. Wyjdzie taniej i przyszłościowo. Te nadajniki Flysky są całkiem niezłe, sam mam podobne. Link bezproblemowy a odbiorniki kosztują grosze. 

Sam stosowałem takie rozwiązanie z ograniczaniem gazu przez expo w tym małym wariacie wltoys a959 w którego wpakowałem bezszczotkę. Żeby właśnie dzieciaki mogły ogarnąć.

Jak lubisz lutować to jeszcze jest jedna opcja którą sam stosuję z powodzeniem. Kupić używaną apkę z komputerem z uszkodzonym radiem 27-40MHz  i wsadzić link 2.4GHz np właśnie od Flysky, Frysky albo najlepiej moduł wieloprotokołowy. Można czasami wyrwać w dobrej cenie niezły sprzęt. A nawet jakby radio działało to co szkodzi i na kwarcach pojeździć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam odwiedzić link http://rc-trial.pl/viewtopic.php?f=18&t=12183#p283518 pobrać kalkulator i pobaw się doborem silnika i przekładniami. Wypełniasz pola w kolorze żółtym, jak znasz ilość zębów wpisujesz je w pola, nie znasz to piszesz 1:1 a wypełniasz przełożenie na skrzyniach, rozdzielaczach i mostach, jak nie ma rozdzielacza wpisujesz 1:1

W sumie wszystko opisane w wątku a bardzo przydatna rzecz, szczerze polecam bo pozwala dobrać przekładnie do silnika względem prędkości jaką się chce osiągnąć, trzeba tylko znać KV na silniku i pakiet na którym się będzie jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.