Skocz do zawartości

Jak to działa


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy 8,9

??? Ciekawe , a też masz optica 6 (zwykła wersja nie sport)

Trzeba będzie się pobawić trochę aż dojdzie do 8,9V. Tylko boję sie że mi zerwie sygnał... :/

=============================================================

EDIT: Rozwiązałem to inaczej :D Zamiast bawić się modelem , rozładowałem aku do 8,9 V silniczkiem komutatorowym i śmigłem :D Przy 8,9V i niżej włącza się brzęczyk (który nie brzmi jak brzęczyk :D). Mam tak samo jak f-150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
:? Nie bardzo rozumiem

 

Modulacja to AM lub FM ale z polaryzacja dodatnią albo ujemną?

 

Może szerzej nakreślisz problem ?

 

Koder nadajnika wysyła ciąg impulsów do modułu w.cz. Ciąg tych impulsów zawiera impulsy kanałowe o zmiennej szerokości oraz dłuższy impuls synchronizacji.Informacja ta może być dodatnia lub zanegowana czyli ujemna.Jeżeli impuls synchronizacji trwa 10ms i ma "1" logiczne to w polaryzacji ujemnej ten impuls będzie miał logiczne "0".Futaba, Hitec ma polaryzację dodatnią a Graupner ujemną (oni zawsze mają odwrotnie hie hie hie)

 

http://www.modelarstwo.net/index.php?tyt=36 tu więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym jak to to wygląda fizycznie,a nie co jest napisane w instrukcji.Jak zacznie piszczeć to już jest praktycznie "po ptokach",trzeba od razu lądować.W Optiku masz timer resetowalny pokazujący czas pracy nadajnika na akumulatorze i to powinno być wykładnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lamerskie pytanie:

Do czego służy hamulec w regulatorach? Niektóre regulatory , które są programowane zworkami mają funkcje "HAMULEC - włącz/wyłącz."

Domyślam się że chodzi o możliwość hamowania silnikiem. Czy mógłby ktoś łopatologicznie wyłożyć o co chodzi z tym hamulcem .

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec ma zastosowanie przy śmigłach składanych,gdy silnik przestaje pracować włącza się hamulec w regulatorze śmigło składa się i nie stanowi dodatkowego oporu.Gdybyś miał wyłączony pod wpływem prędkości modelu obracało by się niepotrzebnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostawia się hamulec wyłączony?

Tak. I żeby było śmieszniej, to przez wyłączony hamulec efekt hamowania jest... silniejszy, bo obracające się śmigło stawia większy opór, niż stojące. W końcu coś je musi napędzać - tu koszem prędkości :D .

 

W regulatorze od elektroszybowca nie mam żadnego hamulca, a łopaty elegancko się składają i nie obracają...

... niektórzy mają więcej szczęścia ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
... ale jest to znak że należy możliwie szybko lądować. Nawet jeżeli silnik przestanie odpowiadać to serwa i tak będą działać.

 

No właśnie koledzy , jaki to przedział czasu? Wiem , że nie powinno latać się aż do odcięcia , ale lepiej przygotować się na takie sytuacje.

Jeżeli w samolocie znajdują się dwa serwa 9g i pakiet 3s 2200 mAh a regulator odetnie przy 3V na celę, to ile (orientacyjnie) sekund model będzie jeszcze sterowalny? 5?, 10?, 20?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jest to znak że należy możliwie szybko lądować. Nawet jeżeli silnik przestanie odpowiadać to serwa i tak będą działać.

 

No właśnie koledzy , jaki to przedział czasu? Wiem , że nie powinno latać się aż do odcięcia , ale lepiej przygotować się na takie sytuacje.

Jeżeli w samolocie znajdują się dwa serwa 9g i pakiet 3s 2200 mAh a regulator odetnie przy 3V na celę, to ile (orientacyjnie) sekund model będzie jeszcze sterowalny? 5?, 10?, 20?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

kilka-kilkanaście minut - serwa ( a tym samym BEC ) biorą wielokrotnie mniej niż silnik i tego regulator NIE odcina - prąd do BECa podaje do "upadłego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Motocalc to dla mnie czarna magia.

Potrzebuję napędu do 2m motoszybowca (1,6 kg bez sprzętu) - przedtem latał na Mabuchi 580

Mam pytanie. Czy ten kołpak:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=24_53&products_id=362

pasuje do tych łopatek:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=24_53&products_id=451

I czy ten silnik:

http://rcsklep.pl/product_info.php?products_id=172 zmieści mi się w tym zestawie w 30A na pakiecie 3S??

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beaver79, Wszystko, co podałeś, do Twego modelu będzie dobre i będzie wzajemnie pasować. Zastanawia mnie tylko waga Twego modelu. Jak na 2-metrowy motoszybowiec bez osprzętu, jego waga jest dość duża. A dołoż jeszcze silnik, regulator i zasilanie. Będzie cegła. Jeśli nie da się go odchudzić, zastosuj jakiś lekki pakiet w granicach 1500mAh (bedzie miał wagę ok. 100 G). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to styropianowy Robbe Ranger, którego nie widzę już w sprzedaży - pewnie ma swoje lata, ale wygląda nieźle i kilka osób mówiło że nieźle lata. Jedyny problem to potrzeba mocarnego kolesia - pakiety mam 3S 1300 20C - nie powinno być kłopotu. Latał na szczotce 580, boje się że będe musiał doważać przód, do tego nie mam pomysłu jak mocować motorek - dziób jest dzielony na pół w pionie, chyba go skleję, wstawię wręgę i wytne maską żeby wstawić tam pakiet...

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=130177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A ja mam takie pytanie: Czy ten regulator http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewitem.asp?idproduct=656

nie spali tego silnika http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewitem.asp?idproduct=6246 ?

Zasilanie to li pol 3s 20c 1600mah

 

:twisted: :twisted: :twisted: Regulator nigdy nie spali silnika :twisted: :twisted: :twisted:

 

Co najwyżej za duże śmigło lub za wysokie napięcie - pomyśl - czy wyłącznik może spalić żarówkę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator nigdy nie spali silnika

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to czy ten 18a regiel nie poda za wysokiego napięcia do silnika 13a i w rezultacie go spali.

 

Pozdrawiam i przepraszam za nieścisłość

 

A wyłącznik w ścianie co załącza żarówkę może podać za wysokie napięcie i spalić zarówkę ???????????

 

A za wysokie napięcie masz z wyłącznika czy z elektrowni - pomyśl :!: :idea: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.