Skocz do zawartości

Plany Racek R7


kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumiałość :mrgreen: i jeśli żle coś zrobie prosze mnie poprawić. 8) Problem mam z planami racka R7 jest to gumówka którą chcem wykonać i przerobić na RC, a dokładnie chodzi o żebra niewiem o co z nimi chodzi i niewiem jak je wykonać według tego szablonu co na zdjęciach. POMOCY :!:

3ee6f2c70fa01a54.html

f6ff8b281821f11f.html

b9bdd6b1188cabf8.html

e11d80ad391f1492.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wypowiedź, która nie jest powiązana z tematem.

Edytuję tę wypowiedź trzeci raz. Nie chcę nikogo urazić. Bardzo mi się podoba dbałość o reguły poprawnej polszczyzny. Tak, jak

 

 

"Ertmana" razi mnie pisanie z błędami. Przyjmuję uwagi odnośnie popełnianych przeze mnie błędów z pokorą. Dlatego pozwolę sobie zauważyć, że zwrot "poza tym" pisany jest rozłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profilu żeber nałożonych na siebie. To duże żebro, ma być jako główne, środkowe żebro, a ten profil na nim, to ostatnie żebro ( na końcówkach skrzydeł ). Jednak żeby skrzydła stopniowo się zwężając, zrób jeden profil mały i jeden duży. Nałóż ję na siebie tak jak na planach, wstaw między nie tyle ile masz mieć żeber z jedenj strony skrzydła, złącz i przeszlifuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym skrzydle występuje zwichrzenie, na pierwszym zdjęciu można wyobrazić sobie, że oglądamy skrzydło z boku (czyli tak jak byśmy patrzyli na bok kadłuba), w tym przypadku lewy, prawy jest lustrzanym odbiciem. Widzimy podniesienie krawędzi spływu małego żebra, w stosunu do żebra większego. Zwichrzenie można w łatwy sposób osiągnąć przez umiejętne naciągniecie folii (jeśli model będzie pokrywany folią). Jeśli na planie nie ma pozostałych żeberek, to najlepiej przeliczyć (zmierzyć), ile każde powinno mieć długości, pobiec na ksero i powiększyć je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.