Skocz do zawartości

Złącze usb problem, interkom motocyklowy


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, temat mocno dla mnie gorący. 

Siada mi złącze usb od ładowania w interkomie (kasku) .

Ładuje się ale trzeba ruszać ,wyginać, ściskać złącze - pewnie niedługo padnie i nie mam pojęcia czy to można wymienić czy rozkręcając interkom wlutować się w płytkę z nowym kabelkiem ???

Szykuje mi się spora wyprawa a jazda bez interkomu to porażka . Poza tym to interkom konkretnej marki, działa świetnie i szkoda by kupować nowy .

Generalnie wiem że wymienia się wejścia usb w telefonach itp ale one są lutowane do głównej płyty a tu jest wejście luźno na kabelku .

Chodzi o tą część na fotce oznaczoną literą B

 

offer-4x-interphone-edge-4-way-conferenc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Determinacja by interkom działał spowodowała że rozciąłem wtyczkę i  próbowałem  zlokalizować przerwę..

Efektem było to że przestało działać całkiem . 4 kabelki cienkie jak włosy, masakra . Generalnie już wiem jak zbudowane jest wejście usb takie samo jak w telefonie .

Koniec końców przy pomocy lutownicy, koszulek termokurczliwych naprawiłem, nie wiem jak długo będzie działać ale jak przestanie to wiem czemu -gniazdo składa się z dwóch płytek i na ich łączeniu wystające piny nie stykały się, kabelki były ok ale gdyby któryś się urwał to pozamiatane.

Dzięki za zainteresowanie, temat ogarnięty

 

20210705_172621.jpg

 

20210705_172712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.