Jump to content

Złącze usb problem, interkom motocyklowy

Shock
 Share

Recommended Posts

Panowie, temat mocno dla mnie gorący. 

Siada mi złącze usb od ładowania w interkomie (kasku) .

Ładuje się ale trzeba ruszać ,wyginać, ściskać złącze - pewnie niedługo padnie i nie mam pojęcia czy to można wymienić czy rozkręcając interkom wlutować się w płytkę z nowym kabelkiem ???

Szykuje mi się spora wyprawa a jazda bez interkomu to porażka . Poza tym to interkom konkretnej marki, działa świetnie i szkoda by kupować nowy .

Generalnie wiem że wymienia się wejścia usb w telefonach itp ale one są lutowane do głównej płyty a tu jest wejście luźno na kabelku .

Chodzi o tą część na fotce oznaczoną literą B

offer-4x-interphone-edge-4-way-conferenc

Interkom z tyłu jest rozkręcany więc zaglądnąć do środka się da.  Chodzi o ten jeden kabel do ładowania, komplet pewnie jest nie do dostania .

Tak to Edge.

Mam go już prawie 3 rok i sprawuje się extra. Chyba od częstego ładowania gniazdo powoli się kończy.

Sam akumulator dniówkę wytrzymuje na luzie.

Determinacja by interkom działał spowodowała że rozciąłem wtyczkę i  próbowałem  zlokalizować przerwę..

Efektem było to że przestało działać całkiem . 4 kabelki cienkie jak włosy, masakra . Generalnie już wiem jak zbudowane jest wejście usb takie samo jak w telefonie .

Koniec końców przy pomocy lutownicy, koszulek termokurczliwych naprawiłem, nie wiem jak długo będzie działać ale jak przestanie to wiem czemu -gniazdo składa się z dwóch płytek i na ich łączeniu wystające piny nie stykały się, kabelki były ok ale gdyby któryś się urwał to pozamiatane.

Dzięki za zainteresowanie, temat ogarnięty

20210705_172621.jpg

20210705_172712.jpg

Dwa zewnętrzne to zasilanie USB a dwa środkowe linie komunikacyjne. Może sprawdź na które piny przychodzi napięcie podczas ładowania i zrób dodatkowe gniazdo.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.