Skocz do zawartości

Wyginanie prętów hartowanych fi 6 i więcej


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przeprowadziłem próbę wygięcia pręta na podwozie 6mm. Nie powiem, że poszło jak po maśle ale spokojnie wygięło ? Tyle, że w tym modelu chyba trochę trudniejsze jest ustawienie miejsca zgięcia. Gdybyś Robert mógł wstawić fotkę konkretnego ustawienia dla zgięcia pręta byłoby super. Tzn; nie ile ma wystawać tylko jakie "końcówki" z zestawu zastosować. Przy okazji trochę uszkodziłem bo chciałem spróbować zgiąć kawałek grubszego preta ale nie hartowanego. Wygięły się te płytki prowadnice z prawej i lewej strony ale już je wyklepałem i wszystko wydaje się być OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki Robert za chęci pomocy ? widzę, że prawie na tych samych końcówkach wyginałem ? Prawie bo zginasz z założoną kolistą , a mnie wydawało się, że ona służy do oczek, dużych łuków. Instrukcję oczywiście mam ale w podstawie jest tyle otworów do różnych możliwości, a instrukcja nawet części tego nie przedstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na filmach widać, że ten cienki bolec to tylko jako ogranicznik. Wygiąłem wstępnie pręty. Problem taki, że golenie muszą być wygięte i w bok i do przodu więc jakby w dwóch płaszczyznach. Niestety model duży - 1/3 skala więc goleń przednia a zwłaszcza tylna nie mogła być z jednego kawałka pręta bo 100cm to za mało. Trochę niezadowolony byłem bo te boczne płytki - prowadnice(?) - znowu lekko się wygięły. a jak wiesz nawet ciut odkształcona robi olbrzymie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zdziwiłem ale w czsie gięcia było widać jak wszystko wichruje się. musiałem je odkręcić i naprostować młotem leki łuk w jaki się wygięły. Swoją drogą to wydawałoby się, że te dwa elementy powinny być solidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.