Jump to content

Puchar im.Józefa Grochota F3F 2021r.


Recommended Posts

W imieniu organizatora zapraszam na kolejna edycję Pucharu im. Józefa Grochota.

 

Puchar im. Józefa Grochota F3F 2021 - biuletyn 1.doc

 

Aktualizacja : Biuletyn nr 2 

 

Puchar im. Józefa Grochota F3F 2021 - biuletyn 2-1.doc

 

W związku z uwagami kolegów proszę zapoznać się z biuletynem nr 3 

 

Puchar im. Józefa Grochota F3F 2021 - biuletyn 3.doc

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale straszny bajzel jest w tym drugim biuletynie. Rozumiem, że zbiórka w sobotę jest o 8:00 na parkingu tutaj: https://goo.gl/maps/27gfarWF4trFLQTT6 ?

 

To już drugie zawody w tej klasie, gdzie ewidentnie leży bądź kuleje komunikacja. Bardzo proszę organizatorów o to, by mieć z tyłu głowy sytuację, że na takie zawody może przyjechać ktoś 'obcy', ot ma licencję i model, ale nie zna nikogo.

Postawcie się w jego sytuacji i zadajcie sobie pytanie czy ten gość trafi na miejsce startu na podstawie przekazanych informacji.

Link to comment
Share on other sites

  AREK  ma  wielką  rację-  organizator  zmienia       decyzje...raz  Rusko  ./  poczyniłem  rezerwację  noclegu...wyprałem  stringi  bliskiej  kobiecie  -spusciła  mnie  ze  smyczy  /.a  jak  koledzy  go  przyduszą  to  lokalne   zawody "  jeleniogórskie"   na  przełęczy  karkonoskiej    a  meteo-  j.w         KRĘTACTWA    dlatego  rezygnuję  z  udziału  a  mialem  wielką  ochote    Pakuję  meble  i  jadę   na  Jeziorsko  ....Arku  przyjezdzaj  do  mnie   504 622 016  pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o jaką informację ci chodzi ,wszystkie potrzebne informacje masz zawarte w biuletynie . A jak chcesz dowiedzieć się co nie wiesz zawsze możesz zapytać to nic nie kosztuje, krytykować zawsze jest łatwo .W razie jakiś problemów możesz zadzwonić poprowadzimy cię lepiej jak nawigacja .Telefon 516 125 326 dzwoń kiedy będziesz potrzebował.

Janek doczytaj pierwszy biuletyn do końca tam jest wyraźnie napisane gdzie mogą odbyć się zawody. Organizator nie gwarantował że odbędą się w Rusku to jest tylko jedna z lokalizacji i nie są to żadne krętactwa jak piszesz!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Brak opisu.

Tak  spedzam  weekend..potrzeba  mi  błakać  sie  po  Kowarach

najlepiej  zawody  organizuje   JUREK,  M     ,,PIOTR. L    ..MARCIN  O..miło  pojechać  spedzić  czas  ....jest  poczestunek  piekna  sceneria  widoki  to  tez  bawi   a  nie  bieganie   z  parasolką   w  deszczu  po  schodach    po  ZBIORNIKU...ludzie  dejta  spokoj  ....kto  musi  niech  jezdzi  przymusu  nie  ma.ale  opinia  idzie..

Link to comment
Share on other sites

Janek widać że się zestarzałeś bo ciągle biadolisz bez powodu .Niestety F3F to sport nie dla wszystkich.

Szanowni koledzy nie wiem czemu mają służyć wasze dyskusje i narzekania , bo służą tylko temu ,że ubywa organizatorów ,którym przestaje się podobać ciągłe i bezsensowne narzekanie . Miejsce rozgrywania zawodów F3F determinuje kierunek wiatru i jego siła , tym razem padło na Przełęcz Kowarską i tego ani wasze narzekanie ani wola organizatora nie zmieni . Na prośbę dwóch kolegów powrócono do pierwotnej godziny rozpoczęcia imprezy i to tyle co mógł zrobić organizator . F3F to niestety taka kategoria w którą wpisana jest konieczność bycia elastycznym wobec pogody ,bo nie mamy na nią wpływu . Na zawodach zagranicznych nie mają miejsca jakiekolwiek dyskusje organizator podaje miejsce , godzinę i jak cię nie ma to jest twój problem masz 0 za lot , czy loty .  Proszę moderatora o posprzątanie tematu ze zbędnej dyskusji ,która nie wnosi nic do tematu a jedynie przyciąga kolejnych niezadowolonych z wszystkiego i rządnych bycia w centrum uwagi . Wszystko co miało zostać opublikowane zostało  ,  rejestracja  jest otwarta można się zapisać lub wypisać wedle potrzeby . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

pewno  ,ze  się  zestarzałem  podobnie  jak  Ty  i  życzę  ci  takiej  kondycji  jaką  mam jak  bedziesz  w  moim  wieku/  .....już  się  wypisałem  życzę  udanych  zawodów . Wszystko  sobie  wyjasnilismy  telefonicznie  z  Kamilem . 

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem obcy nie latam w  F3F i co i zadzwoniłem do Kamila dostałe info że czeka do czwartku do 20 z lokalizacją z uwagi na prognozy i prosi o tel po 20 w czwartek

I w czwartek ten sam Kamil dzwoni  do mnie (tak sam z siebie jako organizator) i mówi że latają tu i tu i zaprasza

Biuletyny jasne i czytelne nie wiem o co chodzi

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jako organizator czuję się w obowiązku napisać kilka słów. ABSOLUTNIE WSZYSCY ORGANIZATORZY zawodów F3F i nie tylko dokładają WSZELKICH STARAŃ, ABY BYŁO TO ZROBIONE JAK NALEŻY! Jestem pewien, że większość zawodników potwierdzi moje słowa. Zdarzają się potknięcia, ale kto nic nie robi, nie popełnia błędów.

Nie jest prawdą, że ktoś się nie stara etc. Wszyscy chcą, aby to wyszło zawsze jak najlepiej. W zależności od miejsca "górki" są jakie są, widoki są jakie są, ale kto chce polatać, nie narzeka. Osobiście męczą mnie miejsca industrialne co nie znaczy, że się tam słabo lata. TEŻ SIE LATA i można znaleźć w tym radość. Z pewnością gdy się ogarnę ze sprawami budowalnymi zawitam również na południe!

Życzę wszystkim organizatorom, aby nie zniechęcali się czytaniem głupot i nadal organizowali ZAWODY! (póki warunki pogodowe nam będą sprzyjać- obecnie z racji zmian klimatu wiatr zaczyna płatać coraz większe figle)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety już kiedyś Pisałem ze jesteśmy skazani na zbocza industrialne. Naturalna zanikają z tego czy innego powodu. Żeby byko zabawnie wszystkie loty tegorocznych zawodów pucharu polski były na zboczach industrialnych. Kowary również po części. Bo gdyby nie były wygolone pod wyciąg to były by lasem. Zreszta już zaczynaja zarastać. 
a zbocze przemysłowe pozwala na  bezproblemowa naukę latania na wysokim poziomie :) a taki nasz klifik czy kopalnia daje tyle zabawy i adrenaliny co nie da żadne zbocze w kraju :)

 

 

A puchar grochota się odbył :) choć uciekłem z niego. Gratuluje Zwycięzcom!! A najbardziej Pawłowi!!

  • Upvote 1
  • Dzięki 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 16.09.2021 o 18:49, janegab napisał:

https://m.meteo.pl/karpacz/60       dla  uzupelnienia  podaje  meteo....

 

To prawda że na dwa ostanie zawody jechaliśmy z duszą na ramieniu czy ze względu na bardzo złe prognozy meteo uda sie rozegrać. Bo to są dla nas długie i kosztowne wyjazdy (dla mnie Mechelinki to 1500km, a Kowary to 700km :(). Fajnie mieli koledzy którzy mogli podjąć na luzaka decyzje że latanie w takich warunkach ich nie kręci. Pewnie sam bym tak zrobił i pewnie kila innych osób. Jedyną przeszkodą było to, że były to zwody z cyklu o Puchar Polski, na dodatek między innym na ich podstawie będzie wyłaniania kadra/reprezentacja na przyszłoroczne mistrzostwa świata F3F. Więc był mus - i w sumie głównie z tego powodu była tak duża frekwencja.

 

Fartem i na styk, udało się rozegrać zawody na północy jak i na południu. Ale się udało. Uffffffffffffffff

 

Niestety krew mnie zalewa jak organizatorzy starają się naginać przepisy i każą nam latać gdy pada. Jest to niezgodne z regulaminem i niezgodne ze zdrowym rozsądkiem, ponieważ jest to niebezpieczne. Hasło typu "lećmy bo do końca rundy zostało tylko trzech" jest żałosne. F3F (jak i prędkość F3B) są dyscyplinami szybkimi, bardzo ryzykownymi dla modeli jak i mogą być ryzykowne dla uczestników i widzów w przypadku pomyłki czy awarii. Dlatego w regulaminie FAI jest wyraźnie napisane że w przypadku tych zawody MUSZĄ być przerwane w przypadku opadów deszczu. Oczywiście organizatorzy sobie wymyślają i wprowadzają interpretacje, że to nie deszcz - przecież tylko kropi. Ale jeśli ktoś lata w okularach, to każda kolejna kropla na okularach zaburza percepcję. Jeśli ktoś lata z radiem z ekranem dotykowym czy sensorami pojemnościowymi, to z każdą kolejną kroplą może dojść do uaktywnienia niechcianej funkcji lub przypadkowej zmiany parametrów. A stracenie kontroli nad modelem lecącym ponad 100kmh może się dziwnie zakończyć. To tak gwoli dygresji o organizatorach zawodów do chęci jak najlepszego przeprowadzania zawodów (sam bywam zarówno organizatorem jak i uczestnikiem - więc mogę sobie o tym pisać :D). Bo zawody nie powinny być rozgrywane na silę, żeby się odbyły czy żeby odlatać jak najwięcej kolejek, czym organizatorzy będą się chełpić w przyszłości.. Zawody powinny być tak organizowane żeby były fair wobec zawodników, żeby były dla zawodników i żeby były robione zgodnie z regulaminem. Bez jego naginania i wkur... uczestników. Ale jak się nie uda zaliczyć zawodów - tak bywa - F3F jest bardzo zależna od pogody. Bo lepiej jest nie dolatać zawodów, niż robić se jaja z regulaminów, bezpieczeństwa czy ducha sportowej rywalizacji.

 

I tyle - na temat wiatru i dziwnego ustawiania urządzeń pomiarowych nie chce mi się pisać :) Choć wpisuje się to w ten sam trend - JAKO ORGANIZATORZY, RÓBMY ZWODY DLA ZAWODNIKÓW - A NIE ZA WSZELKĄ CENĘ. Na pewno na tym się nie straci tylko się zyska. Szczególnie gdy zawodnicy widzą że organizatorowi sie chce, sie stara, jest komunikatywny, a zawody są dobrze zorganizowane. Po prostu widzą, że taki organizator jest jednym z nas - zawodników. Jest konkretny i stanowczy, ale nie rzuca kłód pod nogi. Bo to wciąż, mimo często ostrej rywalizacji ma być zabawa.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.