Skocz do zawartości

Płyty modelarskie, pianki XPS, Styrodur marketowe...


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam do Was pytanie czy ktoś z Was używa i ma sprawdzone płyty styropodobnego pochodzenia z marketów? chodzi mi o odpowiedniki xps lub innych wynalazków do użytku w modelarstwie (oczywiście lotniczym) o grubości 10-20mm. Szukam pod zastosowanie w małych akrobatach. 
Ostatnio nabyłem niby modelarską płytę o grubości 20mm. Powiem szczerze że nie widzę różnicy od tej do ocieplania np. płyt fundamentowych. Generalnie chodzi mi o łatwość dostępu.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rozumiem to, nie łudzę się że sprzedawcy kupują od dostawców jakiś cudowny przeznaczony pod modelarstwo xps czy jak tam zwał.  Nie ma cudów. Przynajmniej puki namacalnie tego nie dotkną. Chodzi mi bardziej wiesz o to aby ktoś z własnego doświadczenia określił że np w castoramie czy obi  kupuje konkretny produkt itd... Dzisiaj byłem właśnie w Casto i obi i tam pustki na działach ze styropianami i ich pochodnymi. (oczywiście w tych grubościach, o których piszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to moze pod wycinke drutem..? Czy do recznej obrobki?

 

Nie wiem czy w Polsce sa w ofercie, ale z najcienszych 20 mm mialem pozytywne doswiadczenia z plytami Ursa (zolte) i Austrotherm (rozowe). Jest jeszcze wdzieczny w obrobce papierem sciernym Jackodur (fioletowy) i oryginalny, troche gumowaty Styrodur (groszkowy); ale te ostatnie wystepuja od 30 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.