Skocz do zawartości

Model akrobacyjny na uwiezi F2B


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaklej cjanoakrylem po krawędziach rozdarcia a następnie przylkej folją samoprzylepną odpowiedniego koloru. Ja już dawno nłatam dziry ,które powstaję wczasie eksploatacji. szybko, pewnie, estetycznie.

 

Pozdrawiam

Sylwek Kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam wczoraj znów malowałem.

Malowanie dobiega końca, zostały mi tylko klapy uff.(nastepne modele nie beda juz malowane zbyt pracochłonna czynność. Oklejanie folią zajeło by mi pare dni a nie tygodni.)

A to zdjecia modelu.

 

eb3832004e6af951m.jpg

13d1700b0d26f40fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Marcina to oblotu nie bedzie na zawodach tak samo jak i jego samego tam nie będzie

A wszechwiedzący Motyl jak zwykle wie najlepiej. :D I jak zwykle za dużo gada...

 

A powiedz tylko że tak nie będzie :D ja w to nie uwierzę :] za dobrze cie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uszkodzone poszycie już naprawiłeś?

Nie, ale okleje dziure po prostu biała folia do oklejania modeli.

 

Kolego Kruup 40 lat wstecz też malowałem modele lakierem,zajmowało mi to wiele czasu,ale wtedy nie było folij do oklejania,teraz oklejenie takiego modelu na uwięzi folią zajmuje mi kilka godzin,a efekt końcowy jest super.

Tak jakoś sie kiedys utarło ze każdy miał malowane modele. Nigdy u nikogo nie widziałem oklejonego folia i dlatego tez tak zrobiłem.

Nigdy nie malowałem i niezdawałem sobie sprawy co to znaczy.

Smród, syf, dużo roboty i owiele wiecej kasy niż folia. Jak bede odnawiał stary model to bedzie oklejony folią. Za farby sie już nie zabieram.

 

Cześć. To kiedy będzie oblot modelu , chyba nie na zawodach?

 

Mam nadzieje ze nie. Mam juz podwozie, mam popychacz, brakuje mi juz niewielu rzeczy. Najgorsza jak narazie wydaje sie byc przedłużka do wału silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin znalazłem przedłużenie wału . Będziesz musiał ją rozwiercić od strony śmigła na 10,2 mm. Ma ok. 9 mm. Dorobić śrubę do przykręcenia śmigła. Jutro zadzwonię.

 

PZDR

 

S.Kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin znalazłem przedłużenie wału . Będziesz musiał ją rozwiercić od strony śmigła na 10,2 mm. Ma ok. 9 mm. Dorobić śrubę do przykręcenia śmigła. Jutro zadzwonię.

Niestety jest za krótki brakuje 8mm. :(

Bede musiał poszukać gdzies wałka aluminiowego i dotoczyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeżeli bywasz w Warszawie to na rogu ul Miedzianej i Twardej blisko dworca W-wa -Ochota jest sklep z metalami kolorowymi tam mozna kupić odpady różnej długości. Potrzebujesz wałek duralu PA 6 odpowiedniej średnicy.

 

Pozdrawiam

 

sylkub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bywasz w Warszawie to na rogu ul Miedzianej i Twardej blisko dworca W-wa -Ochota jest sklep z metalami kolorowymi tam mozna kupić odpady różnej długości. Potrzebujesz wałek duralu PA 6 odpowiedniej średnicy.

Wysłałem tam dziś żonę :mrgreen: kupiła mi wałek PA6 27zł. za kilogram. :D:D

 

EDIT:

Przedłużka juz sie toczy Jako ze z tokarka nie mam aż tyle do czynienia, bałem sie toczenia stożka wiec toczy mi to fachowiec (stary modelarz) Przynajmniej mam pewność ze będzie dobrze zrobione

Model jest juz złożony, musze tylko jakoś umocować zbiornik. Może nawet jutro poleci...

 

Aaaa no i ważyłem wszystko 1800g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak będziesz miał gotową przedłużkę wału to proszę wrzuć jakieś fotki, chętnie sobie pooglądam.

Myślę, że inni też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużka juz jest, własnie ja odebrałem. Zdjęcia wrzuce później bo juz zamontowałem wszystko do modelu.

chętnie sobie pooglądam.

Myślę, że inni też

Nie wiem czy az tak wiele osób tu zagląda :(

 

Robiąc ten model doszedłem do paru wniosków.

Najważniejsze:

1 nastepny model nie bedzie malowany-są na to lepsze sposoby czyli folia (którą, jeśli ktoś chce uzyskac jakies ciekawe efekty można malować)

 

2 Łoże silnika, teraz gdybym chciał zmienić silnik na inny model to nie ma takiej możliwości- bedzie łoże takie jak sie to robi w RC mocowane do firewall'a, co bedzie bardzo wygodnym rozwiązaniem.

3 Zadnego przedłużania wału tez nie bedzie.

 

I jeszcze mam pytanie,(bo kilka osób zagladających tutaj jednak zajmuje sie F2B)

Czemu kadłuby sa tak wąskie, małe, ciasne przez co są bardzo nieproporcjonalne wstosunku do skrzydeł. Czy nie mozna zrobić bardziej pekatego kadłuba?? Są jakies przeciwwskazania??

 

EDIT:

oto zdjecia przedłużki

4914a6fa734c5316m.jpg

 

7fb87c9524961e5am.jpg

 

Znając Marcina to oblotu nie bedzie na zawodach tak samo jak i jego samego tam nie będzie

 

No i model został oblatany... słaba z ciebie wróżka.

ogólnie wszystko chodziło dobrze, silnik odpalił dosłownie z pierwszego,wyważenie ok. nic nie musiałem nigdzie dokładać, ale zwaląna mam iglice alba sie kreci za luźno albo wcale :(

Linki krzywe, model leci cały czas w dól.

Skusiłem sie niepotrzebnie na akrobacje z takimi linkami no i stało sie zaczepiłem o ziemie model troche uszkodzony ale do zrobienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Co do kadłuba - gdy jest cieńszy stawia mniejszy opór przy ciasnych zakrętach. Po drugie gdy jest cieńszy wychodzi mniej materiału, za co za tym tył jest lżejszy jak i cały model ;) a po trzecie, myślę, że aż tak bardzo znaczącej różnicy nie ma, model Yatsenki stylizowany na Su bodajże ma dość pękaty kadłub i dobrze lata ;)

 

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kadłuba to na tegorocznych zawodach w Hradec Kralove Aleksander Shrek startował takim modelem (wygląda na Extra) który nie można powiedzieć że ma wąski kadłub. Więc szerokość nie ma znaczenia :wink:. Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych konstrukcji uwięziowych. Tutaj jest slideshow z zawodów i można zobaczyć jak Stefan Kraszewski odkrywa nowe talenty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.