Skocz do zawartości

PZL-104 Wilga RC Depron 1400cm


staszek-h
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia miniaturowego lotnictwa. 

Wczoraj podczas Latania w Youtubie  natknąłem się na film w którym nasz kolega z dalekiej Indonezji zrobił model PZL-104 Wilga o rozpiętości 1400cm i to w całości z depronu.

Po dłuższym poszukiwaniu  znalazłem jego stronę gdzie w opisie wraz ze zdjęciami umieścił do pobrania za free  plany tego modelu wraz z wykrojnikami, w formacie arkusza A0 oraz kilkunastu stron A4. do tego jest też film z montarzu tego modelu o pierwszych lotów, powiem szczerze REWELACJA . A jak była budowa i montaż tego modelu to oceńcie to sami na youtube link do filmu poniżej.

 A dla zwiększenia waszej ciekawości, powiem że ten nasz indonezyjski kolega zrobił i umieścił na swojej stronie około 50 modeli z depronu, z czego najwiekszy model to Boeing 747- 400 którego sama długość kadłuba ma około 4 metry.

dołączam dla was również pliki które pobrałem z jego strony i polecam zobaczcie je sami. Życze dobrej zabawy przy budowie Wilgi

Zrzut ekranu (71).png

98108670_10158265536619204_5036886539485839360_n.jpg

98181578_10158265536484204_64773007381364736_n.jpg

PR_Wilga_A4.pdf PR_Wilga_A0.pdf Wilga_decal A3.pdf

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nJerzy_R napisał:

Jakby tu napisać... Cristoforo Colombo już tam był i na forum info zostawił...

Ale cześć Ci i chwała że szukasz, bo w dzisiejszych czasach ta umiejętność zastępowana jest hasłem "dajcie"...  

Więc i ja coś dałem co znalazłem, a nie koniecznie za czasów Krzysia Kolumba było.....

a to tylko dlatego że 

nie lubię słowa "dajcie"

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek_Spy napisał:

Autor jest niesamowity w budowach z depronu, czego on nie zbudował a pomysły ma super.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Tu tak dla was koledzy dla porównania połowa kadłuba Boeing 747-400 wykonany w całości z Depronu. Szacun dla tego gościa z Indonezji. Cały model po złożeniu ma wage 8kg.

Screenshot_20220107-094928_YouTube.jpg

I jeszcze tylko tak dla podglądu kilka zdjęć tego Boeinga 747-400

Screenshot_20220107-102229_YouTube.jpg

Screenshot_20220107-102312_YouTube.jpg

Screenshot_20220107-102322_YouTube.jpg

 

Screenshot_20220107-102351_YouTube.jpg

Screenshot_20220107-102448_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam ,że w latach opracowywania projektu Wilgi Indonezja wyraziła chęć kupna dosyć dużej partii Wilg ( albo nawet licencji na produkcję nie pamiętam dokładnie). 

Ówczene problemy prototypu z przegrzewającym się silnikiem i brakiem preparatu do impregnacji tapicerki spowodowały problemy z eksportem samolotu.

Może dlatego nasz indonezyjski kolega zainteresował sie tak "egzotycznym "dla niego samolotem?

Mam do Wilgi sentyment : piekne spomnienia słonecznych upalnych letnich dni ,gdzie jako nastolatek obserwowałem holowanie szybowców na lotnisku w Lesznie.:) Pięknę to obrazki Wilga i szybowiec na holu......coraz niestety rzadsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zuzia2013 napisał:

Poproszę namiary na stronę tego niesamowitego Gościa z Indonezji.

 

Kolego wystarczy że na YouTube wpiszesz Julius Perdana i wyskoczą Ci filmy . W opisie każdego filmu do modelu jest link do bezpośredniego pobrania planu danego modelu., oraz schematy budowy. Jeśli tak jak w przypadku Boeing 747 jest 6 części filmu to w opisie każdej części jest link do pobrania wykrojników do danego filmu oczywiście wszystko w PDF

Godzinę temu, zuzia2013 napisał:

Jestem człowiekiem wiekowym i niezbyt dobrze poruszam się w tym internecie, to miałbym jeszcze jedną prośbę.

Poproszę o plany Sky Arrow w pdf  tak jak tej Wilgi.

Będę próbował zbudować Wilgę lub Sky Arrow

Zamieściłem sky Arrow w osobnym wątku i możesz tam pobrać 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

mam modelarską wersję czyli Merlina- rozpiętośc około 2,2m , napęd rózny

materiały klasyczne, balsa , sklejka ,sosna

plany 1 arkusz A0

mogę zrobić skany w drukarni i wysłac ( koszt druku + wysyłka)

Dziękuję d9Jacek za złożoną propozycję. Spróbuję zrobić najpierw tego Sky Arrow w depronie. Jak będzie model depronowy latał to może pokuszę się na budowę modelu z prawdziwego zdarzenia czyli modelarskiego.

Jednak będzie to dla mnie już duże wyzwanie.

Nie mam dużego doświadczenia w budowie modeli konstrukcyjnych. Jak do tej pory to jedynie "popełniłem" Wicherka 10, Wicherka 25 a teraz siedzę nad Wicherkiem 15. No ale Wicherki kupowałem jako "tartak". Natomiast w "styropianie" już kilka modeli zbudowałem ale nie każdy chciał latać.

Czy mógłbyś przesłać mi zdjęcie swojego Merlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam gościa wybudował sporo różnych modeli , lotniczych , kołowych i plywających , bez czytania naszego forum.

Baza jego modeli i jakość wykonania nie jest redukcyjna ,  ale wygladają super i działają .

 

Wystarczy catering zamówic i mamay materiał na budowe łodki dla dzieci , dla mnie super .

 

 

 

A ten jacht po prostu  jest niesamowity . Niektórzy mają wiele problemów z budowa łodki , a tu jest to bardzo proste .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.