Skocz do zawartości

Wspólne szybowanie na zboczu w Nowem


marcin133

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś korzystając z bardzo dobrej pogody zbocze nad Nowem odwiedziło kilku modelarzy z Gdyni, Bydgoszczy, Olsztyna, Grudziądza no i Nowego :] . Mimo iż spotkanie było raczej spontaniczne, ja sam jeszcze takiej liczby latających modelarzy na naszym zboczu nie widziałem :)

 

Zbocze2.jpg

 

... a i to jeszcze nie wszystkie latadła...

 

Zbocze6.jpg

 

Zbocze7.jpg

 

Zbocze8.jpg

 

Zbocze9.jpg

 

Zbocze10.jpg

 

Zbocze11.jpg

 

W pewnym momencie pojawił się jeszcze jeden model....

 

Zbocze12.jpg

 

... nikt go nie znał, prawdopodobnie tutejszy... ale miły gość, polatał z nami

 

Zbocze13.jpg

 

Zbocze1.jpg

 

... fajny model foki, szkoda że jedyne co zdążyłem to zrobić zdjęcie na ziemi.

 

Zbocze3.jpg

 

Warunki do lotów były bardzo dobre, słonecznie, nieco chłodno co dało mi odczuć bo chyba jako jedyny latałem bez rękawiczek i teraz nie wiem czy przy lądowaniu zawiało czy to brak czucia w palcach ale wykręciłem "coś" przed przyziemieniem i urwałem dziób w moim acrusie. Ale to nic poważnego.

 

Tutaj jeszcze przed lotem podczas ładowania.

 

Zbocze16.jpg

 

a to prawidłowy ubiór pilota na zbocze w tym okresie roku ;)

 

Zbocze14.jpg

 

najwyraźniej to się sprawdza bo malinn (kto poznał że to malinn? :] ) był najwytrwalszy i najdłużej latał.

 

A to dowód że trochę mroziło :)

 

Zbocze15.jpg

 

i jeszcze jeden obrazek..

 

Zbocze4.jpg

 

Powstają też dwa filmiki w tym jeden dość ciekawy z Zuni Malinn`a w roli głównej :) ale o tym później

 

Film nr 1

 

Malinn`owe wymiatanie na zboczu

 

Myślę filmik ciekawy, dynamiczny i pokazuję także ciekawą perspektywę pilotowania modelu patrząc na niego... z góry :mrgreen:

 

Dla tych co lubią jakość możliwość pobrania AVI 720p HD -> TUTAJ <- 6:34min 160MB! (dla zalogowanych na Vimeo)

 

Film nr 2

 

Wspólne latanie na zboczu w Nowem

 

Dla tych co lubią jakość możliwość pobrania AVI 720p HD -> TUTAJ <- 8:40min 132.5MB! (dla zalogowanych na Vimeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziła zbocze Gdynia, Olsztyn, Marcin 133 i ekipa glajciarzy.Jeden zawodnik przyjechał z francji i dziarsko się też bawił w wspólnym gornie.

Dla prawdziwych szybowników podziały nie istnieją. Nie było nawet jednego komentarza typu: ty masz lepszy model. Każdy się bawił wspólnie i po swojemu.

 

Zalatało się zacnie i było nawet spotkanie z orłem , który patrolował swój teren. Orzeł nie atakował tylko obserwował ;-)

Mnie próbował na początku też zaatakować mniejszy drapieżnik ale zdążyłem zrobić unik, potem już się bał i odleciał....

 

Klika fot na smaka dla tych co nie mogli dotrzeć;

 

11026797ax4.jpg

w800.png

 

Ja mój modelik i zbocze

 

65234119pf0.jpg

w800.png

 

Witamy kolegów z Olsztyna...

 

81666711bn1.jpg

w800.png

 

...nasze zabaweczki...model w centrum będzie poniżej na focie z Orłem dla porównania skali - jeśli się nie mylę ma coś koło 3,7m.

 

18459673ct1.jpg

w600.png

 

Foka Bartka

 

50270684kb1.jpg

w800.png

 

W oddali kolega ,,Franc'' i kierownik klifu - JurAS, oraz Piotr szykujący maszynę na spotkanie z orłem.

 

32942538nc7.jpg

w800.png

 

Bartek i jego ,,maleństwo''

 

38615535kk5.jpg

w800.png

 

Oru i model Piotra

 

68628842qf1.jpg

w600.png

 

Zaprzyjaźniona ekipa Paralotniarzy.

 

Właśnie dla takich chwil warto żyć. Przy okazji chciałem wszystkich spotkanych lataczy Serdecznie Pozdrowić :!:

 

Kierownikowi Klifu, życzę szybkiego powrotu do całkowitego zdrówka. No i Panowie do następnego wspólnego latanka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepiękne fotki. Kiedyś miałem okazje wylatać nad tym zboczem na glajcie dziesiątki godzin i wiem jaka frajdę dają tamtejsze waruny. Gratuluje udanej i wspólnej zabawy w powietrzu modelarzom i paralotniarzom. Pozdrowienia

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paru znajomych co latają ze mną na zboczu ale nie każdy ma czas i chęci polatać np w zimie:) (bo to za zimno itd)

a ja jak maniak zarażony chorobą latania szybowcami moge latać w każdych warunkach,

swego czasu zdażyło mi się lecieć nawet w ulewie która niespodziewanie się urwała nad zboczem :) ulewa przeszła a ja dalej byłem w powietrzu ale to juz chyba jest lekkie moje zboczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce taka foke - gdzie są plany :twisted:

 

u nas w Nowym Sączu gość robi te modele, latają rewelacyjnie ale też swoje kosztują :roll: swojego czasu na zawody makiet przyjeżdżało 7-8 takich Fok, teraz jest ich dużo mniej, tylko 4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś śmigaliśmy we trójkę: Ja , Maciej N. i Marcin 133...no i zaprzyjaźniony Oru też się na chwilę pojawił ;-)

Mimo iż wiało koło 8m/s , spokojnie dawał sobie radę model bez lotek. Czasem trzeba było zejść po model niżej bo za krawędzią mocno turbiło , ale niekiedy warto się przejść niż zebrać model w kawałkach ;-)

Była też pełna akrobacja, beczki, pętle, plecki i kosiaki...

 

Mała foto relacja:

 

26092542gu0.jpg

w800.png

 

zabaweczki

 

74367061na8.jpg

w800.png

 

89456127ei4.jpg

w800.png

 

33868775uc3.jpg

w800.png

 

96400200xk2.jpg

w800.png

 

87384229kn5.jpg

w800.png

 

15078614ve9.jpg

w800.png

 

11203774ov2.jpg

w800.png

 

59756248bv3.jpg

w800.png

 

61292127vt6.jpg

w800.png

 

będą też filmy:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=zJJDMQjTu_4

 

http://pl.youtube.com/watch?v=-LMIa1ejVr4

 

http://pl.youtube.com/watch?v=YxxUJdQcztQ

 

http://pl.youtube.com/watch?v=CFeEnFSlzlA

 

http://pl.youtube.com/watch?v=51cq2EQRipo

 

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie, toż to cuś piknego takie zbocze, znaczy latanko na zboczu :D

Cuś mi się zdaje żem przepadł (znowu) to znaczy chyba sobie muszę zrobić jakiegoś sprzęta na zbocze, no piękna zabawa :mrgreen: a żem z Bielska to zboczy mi chyba nie zabraknie :devil: :faja:

 

Gratuluję udanego wypadu, i dobrej zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest w końcu mój pierwszy filmik :mrgreen:

 

Malinn`owe wymiatanie na zboczu

 

275702477_96.jpg275702608_96.jpg275702608_96.jpg275702874_96.jpg

 

275702991_96.jpg275703136_96.jpg275703256_96.jpg275703457_96.jpg

 

275704305_96.jpg275704412_96.jpg275704503_96.jpg275704586_96.jpg

 

Myślę filmik ciekawy, dynamiczny i pokazuję także ciekawą perspektywę pilotowania modelu patrząc na niego... z góry :mrgreen:

 

Dla tych co lubią jakość możliwość pobrania AVI 720p HD -> TUTAJ <- 6:34min 160MB! (dla zalogowanych na Vimeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.