Skocz do zawartości

Jastrząb- szybowiec na hol


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

No akurat to Malin ma racje :) Gdy ustawiłem bowdeny prosto to opory były znacznie większe niż przy skrzyżowaniu - i tutaj powiedzenie że jak idą po większym łuku było zupełnie poprawne !

Przynajmniej tak z moich obserwacji wynikło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie no coś Ty ertman :) Bowdeny kupiłem proste ale w czasie transportu zrobiłem z nich kółeczko i tak leżały... A poza tym konstrukcja kadłuba nakazała mi skrzyżować bowdeny - nie byłem w stanie wywiercić odpowiednich dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Prace ? Gotowy kadłub. Skrzydła nie mam bo od pół roku ,co tydzień Marcin (Wieczu) mi obiecuje że mi załatwi żeberka do Jastrzębia ,bo na planach nie ma żeberek. Niestety nie trudno się chyba domyślić że jeszcze tych żeberek na oczy nie widziałem :mrgreen: Plany mam w wersji papierowej ,ale obiecałem że ich nie udostępnię.

 

Edit: Aktualnie staram się przygotować plany elektroszybowca 1.2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja wam powiem, że ja latam na jastrzębiu ale zrobiłem takie rozwiązanie że przy końcówkach dałem listewki sosnowe zamiast balsy, ponieważ mój kumpel lądował zahaczył "lekko" uchem i już złamało się, ale latam tylko przy słabym wietrze bo ja się uczę latać to mój pierwszy model RC p.s a ciężej się lata na standardach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę małe odświeżenie tematu. Jakiś czas temu dostałem od Marcina skrzydło do Jastrzębia, które oklejone waży 100 gram !! Skrzydło ma 23 dm2. Licząc wagę wszystkiego, jestem w stanie zrobić ten model 250g do lotu. Tylko obawiam się że będzie słabo latał przy tej wadze, jak myślicie? Myślałem też nad zrobieniem z niego elektroszybowca, i znowu licząc z lekkim zaokrąglaniem w górę wychodzi, że mogę go zrobić 350g do lotu z accu 1800mAh, i silnikiem który da mi 300g ciągu. Wtedy będzie się model szybko wznosił, i ładnie szybował. Co myślicie? Robi się coraz cieplej, i muszę zrobić jakiś model, a że skrzydło mam to wystarczy że zrobię kadłub ze statecznikami. Czyli dwa tygodnie roboty wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślę. Będzie przy tym troszkę zabawy, bo będę musiał użyć szkła, węgla, balsy żeby zrobić dobry i lekki kadłub, stateczniki będą chyba balsowe. Trochę przy tym roboty będzie, ale czego się nie robi dla wagi. Poza tym będę miał 15-20 min ciągłej pracy silnika na max, więc będzie szybkie wznoszenie i duuużo szybowania w termice. Tylko trzeba się za niego wreszcie zabrać :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.